STOP Skaryszew

na faceboku sa galerie na ktorych jednak widac ,ze nie wszystkie konie byly traktowane ze zgodnie obowiazujaca ustawa o ochronie zwierzat,to przykre skoro było tyle słuzb odpowiedzialnych za to  .a jednak dochodziło do łamania prawa
bez przesady. Nie widzę skrajności na tych zdjęciach. To że chłopak wsiadł na kucyka to nic nowego, w wielu stajniach tak się dzieje, co widać po innych tematach na tym forum. Obdrapane konie się zdarzają, mój też tak czasem wygląda bo sie gryzie z innymi. A jeśli ktoś lamentuje widząc przywiązanego konia to już przesada.

a co do braku wyściółki w przyczepie do przewozu- Mój koń jechał w przyczepie 11 godzin bez niej. I nie jechał na rzeź  🤔wirek:
Osoba robiąca te zdjęcia nie ma chyba dużego pojęcia i żyje w swoim wyidealizowanym świecie.

edit- jako że użytkowniczka nade mną skasowała podany link, i przez to moja wypowiedź straciła sens, to wklejam go u siebie.
http://www.facebook.com/profile.php?id=100001704614809#!/photo.php?fbid=10150645345799491&set=a.10150645331454491.409883.562639490&type=1&theater
Moim zdaniem bardzo dobrze się składa, że jakieś organizacje działają w tych miejscach. oczywiście nie popieram ich bełkotu, wykupu koni, barszczu i w ogóle, ale wydaje mi się, że dzięki temu, że tam są, że są aparaty i kamery można zapobiec niewłaściwemu traktowaniu zwierząt w takim właśnie miejscu.
Tylko o to mi chodzi: O godne traktowanie zwierząt w obrocie nimi i w transporcie.
przyglądąłem się protestującym, sporo bucików było skórzanych  😤

patrzyłem tez na koniki które wykupili, jeden miął masakrycznie przerośniete kopyta, nie wiem za ile go kupili, ale to jest dla mnie idiotyzm tej akcji wykupywania, bo handlarz który go sprzedała wraca do domu z kasa i śmieje się i kupujacych i z tych co przyprowadzili zdrowe i zadbane konie .

Zamiast dostać mandat i kilka batów od innych hodowców za to że psuje im opinie ma kasę i wie ze następnego tez lepiej przyprowadzić w takim stanie bo kupiec pewniejszy

Uważam że dobrym mechanizmem było by po prost mandat za zły stan konia, brud, kopyta, rany . Osoby sprawdzające powinny być umocowane prawnie do oceny i wystawienia mandatu.

To co mnie załamało to podczas załadunku na watpliwy srodek transportu , panie z inspekcji weterynaryjnej, zamiaast podejsc, sprawdzic , paszport,  papiery samochodu i tak dalej pytaly nieśmiało z tłumu czy ten koń przyjechal tym srodkiem transportu, a potem cichcem się zmyły

Ważną rzeczą jest aby egzekwowanie prawa przeprowadzały osoby do tego umocowane prawnie i przeszkolone, wolonatriusze mogą ewentualie wskazywac miejsce gdzie to prawo jest łamane , bo inaczej powoduje to tylko wzajemna agresje

a tu fragment artykułu :


Tara chce wykupić kilka koni przeznaczonych na rzeź. Ze strony internetowej fundacji wynika, że na razie udało się zebrać na ten cel ponad 18 tys. zł. Sam transport ze Skaryszewa czterech zwierząt będzie kosztował około 4 tys. zł.

ciekawe gdzie koniki jadą .... ?


Więcej... http://radom.gazeta.pl/radom/1,48201,11238664,W_obronie_koni__Kontrole_i_manifestacje_na_Wstepach.html#ixzz1nfBWyVSm
Byłem w tym roku w Skaryszewie po raz pierwszy. Tragedii nie widziałem. Było sporo naprawde godnych uwagi koni, dużo o ciekawych nietypowych maściach, można było sobie znaleźć perełke. Fakt, część koni miała kopyta do roboty, ale to raczej powinna być akcja uświadamiająca rolników jak istotne jest pielegnacja i regularna korekcja kopyt. Widziałem może z 2 konie lekko obtarte na głowie czy nodze, ale to się zdarza (jak dziecko sie wywali i zedrze sobie kolana, to jakoś nikt nie wnosi skarg na rodziców o znęcanie się).
Zamiast protestowac przeciw temu targowi, mogli by spróbowac polepszyć jego standard i wizerunek np. zrobic miejsce gdzie można by prezentowac konie w ruchu, żeby nie biegały między ludzmi po ulicy.
[url=http://www.facebook.com/profile.php?id=100001704614809#!/photo.php?fbid=10150645345799491&set=a.10150645331454491.409883.562639490&type=1&theater]http://www.facebook.com/profile.php?id=100001704614809#!/photo.php?fbid=10150645345799491&set=a.10150645331454491.409883.562639490&type=1&theater[/url]     jednak nie było tak cudownie jak piszą inni

buahahaha. super. zdjecie konia i podpis "wycienczony kon". wejdz sobie do mojej galerii i pododawaj takie podpisy, tez stworzysz obraz katowanego konia. smiech na sali. w przyczepie sie nie scieli, bo to niebezpieczne. a reszty nie bede komentowac. konie przeznaczone na rzez! to straszne normalnie.

"skrajnie wyczerpany kon, nie moze ustac na nogach!!! przeznaczony na rzez!!!"
Taniu to ty sie kompromitujesz nieznajomoscia tematu  zarowno dzialalnosci wetow na wstepach jak i tego jak montowano ten material.na wstepach pracowalo 24 wetow w tym wspomagajaca druzyna z wojewodzkiego inspektoratu.bylam i ja  jako obserwator,ale takze pomagalam od str wet i nie da sie wszystkiego skontrolowac jak chocby braku szczepien koni bo nie ma narzedzi prawnychh do tego,dalej sprzedazy do hodowli koni z pieczatka brak prawa wpisu itp, wielu innych aspektow w ktorych prawo ma braki.wiec wyhamuj sie z ocenami pracy mojego Ojca, bo sobie tego nie zycze.
dodaje zdjęcia:




i grzywy

nie ma ani obowiazku szczepienia koni, ani zakazu handlu konmi "bez prawa wpisu". dlaczego mialoby to byc kontrolowane?
Katija na wszystkie wystawy zt zawody wymaga sie szczepien,taki targ to jest taka mega wylegarnia i mozliwoosc szerzenia sie chorob zakaznych ze szok to moim zdaniem powinno byc regulowane przepisami by ograniczyc mozliwosc przenoszenia sie chorob zakaznych. Przyklad z pieczatka podalam po to by pokazac ze na pewne rzeczy wplywu nie mamy,tak jak i na wymuszenie korekty kopyt,zastosowanie derki itp.edit z ta pieczatka to nie chodzi o zakaz sprzedazy tylko po kupnie zakaz uzycia w hodowli.co z tego ze pieczatka jest skoro i tak pokryja...
Za nadzor nad transportem odpowiadala nie weterynaria tylko nadzor drogowy,cofneli kilkanascie albo kilka pojazdow.
Cariotka   płomienna pasja
28 lutego 2012 09:05
te buraczane głąby specjalnie biją konie żeby animalsi je kupowali, ponieważ fundację zapłacą więcej niż inny chłopek roztropek...więc gdzie tu jest sens??? dzięki takim działaniom konie jeszcze bardziej cierpią. Na takie targi powinni przyjeżdżać weterynarze i sprawdzać stan zwierząt razem z policją, a jak jest coś nie halo to odbieramy konika a pan burak jedzie do domu.
deborah   koń by się uśmiał...
28 lutego 2012 09:12
Cariotka, aż chciałoby się kliknąć lubię to... 😉
im bardziej zaniedbany koń tym szybciej ktoś się  nad nim zlituje...
Jak ktoś jest wrażliwy na sposoby pakowania koni polecam wyjazd na zawody regionalne. Tam obrazki często są baaardzo podobne. Ale nadal nie widzę szczególnego znęcania się we wpychaniu konia przez 5-ciu chłopa na ciężarówkę. Część w tych koni pojechała na rzeź, ale taki był cel ich życia. Konie brudne owszem były, ale dużo mniej niż w poprzednich latach. Brudne konie są nawet w szkółkach.
Co do stanu kopyt- wynika to z niewiedzy rolników, braku kowali we wsiach. Jeszcze 40-50 lat temu co kilka wsi była kuźnia, przed kuźnią stał poskrom. Teraz przeciętny rolnik jest skazany na swój brak umiejętności i wiedzy, bo usługi są często za drogie dla nich. Moim zdaniem lepiej było te 18tyś przeznaczyć na grupę kowali, którzy zrobiliby akcję werkowania koni. Tak samo lepszą robotę wolontariusze zrobiliby chodząc z CTC na otarcia niż z aparatami foto.
Cariotka   płomienna pasja
28 lutego 2012 09:18
deborah NIESTETY wiem to z pierwszej ręki, że tak się dzieję. Chłop specjalnie uderzył konia w okolice głowy tak że polała się krew, animalsi podeszli i kupili go za trzy koła, a wcześniej ten gościu w ten sam dzień kupił go za tysiąc złotych. Wiedział co zrobić żeby zarobić...wystarczyło wypatrzeć durni z fundacji. Jeszcze rozumiem jakby podesłali jakiegoś chłopa żeby kupił im tego konia, ale on robią szopkę w szopce....i tak się nakręca to jak katarynka...
Na takie targi powinni przyjeżdżać weterynarze i sprawdzać stan zwierząt razem z policją, a jak jest coś nie halo to odbieramy konika a pan burak jedzie do domu.

Cariotka odebranie zwierzęcia w Polsce to nie jest takie ot. Przeczytaj sobie ustawę kto może odebrać zwierzę i na czyje polecenie, bo to nie tak że powiatowy wet lub TOZ czy jakaś SdZ mogą to w każdej chwili zrobić.
Scarlett mówi o dobrym traktowaniu koni, o pomocy weterynarzy, o warunkach trzymania...
"Ta banda" drze się tylko, żeby zaniechać transportom koni.
Na czyje zlecenie oni działają, że mają tak różne rozumienie sprawy?
[quote author=Karla🙂 link=topic=65714.msg1320321#msg1320321 date=1330418185]
Taniu to ty sie kompromitujesz nieznajomoscia tematu  zarowno dzialalnosci wetow na wstepach jak i tego jak montowano ten material.na wstepach pracowalo 24 wetow w tym wspomagajaca druzyna z wojewodzkiego inspektoratu.bylam i ja  jako obserwator,ale takze pomagalam od str wet i nie da sie wszystkiego skontrolowac jak chocby braku szczepien koni bo nie ma narzedzi prawnychh do tego,dalej sprzedazy do hodowli koni z pieczatka brak prawa wpisu itp, wielu innych aspektow w ktorych prawo ma braki.wiec wyhamuj sie z ocenami pracy mojego Ojca, bo sobie tego nie zycze.
[/quote]
W swoim poście odniosłam się jedynie do tego, co zawierał przytoczony w linku artykuł. Zestawiono tam opis złego/ według autora/ stanu targowiska z wypowiedzią urzędnika . Nie zamieszczono informacji jak duże siły były zaangażowane. Na podstawie artykułu wyciągnełam wnioski. Komentarz wyedytowałam. Za jego treść przepraszam. Treść Twojego priv zachowam dla siebie. I pozostawię bez komentarza.
Gru   nic nie dzieje się bez powodu
28 lutego 2012 10:15
bera7 ale wtedy nie było by tej całej szopki, rozgłosu, tvn itd. Kto by dał kasę na CTC, czy na kowali, o ile lepiej brzmi "wykupiliśmy ileś tam udręczonych, maltretowanych koni", dajcie teraz kasę na utrzymanie :/

Byłam z czystej ciekawości, nie widziałam nic ponad to, co można zobaczyć u chłopa za stodołą, to co dzieje się normalnie i wtedy nikogo to nie interesuje :/ Nagle w Skryszewie dramatem jest brudny koń przywiązany do przyczepy, bo można się medialnie wylansować przy okazji. Normalnie los tego konia nikogo, nic nie obchodzi. Hipokryzja i tyle :/
Cariotka   płomienna pasja
28 lutego 2012 10:19
melechow dobrze o Tym wiem...sczególnie że TOZ to banda kolejnego buractwa...przynajmniej nasz krakowski
Zdjęcia z linku santii- pierwsza klasa, podpisy- bezcenne  😁
Brak słów, ośmieszają się tylko takimi akcjami.
Znajomy powiedział, że obszedł targ wzdłuż i wszerz i jednego młodziaka widział co to wołał o pomstę do nieba. Reszta to normalka.
Co do transportów do Włoch to poddał w wątpliwość, żeby konie tam jechały w kiepskich samochodach, kopiąc się, łamiąc itd. Wg jego wiedzy Włoch by takiego "towaru" nie przyjął, więc wiozącemu powinno zależeć na jak najlepszym dowiezieniu koni. Poza tym przed ubojem zwierze powinno być 24 godz na głodzie. Więc transport do Włoch 1 dzień bez jedzenia to nie jest szkoda dla nich.
Piszę tylko to co on mi powiedział. To nie jest moje zdanie. Sama nie wiem co o tym myśleć. Co do ładowania koni... nie jeden obrazek widziałam w stajniach gdzie są kochane koniki jadące na wakacje z nastką i jak są pakowane. To tylko ja nie ładuję mojej bebzy do przyczepy i nie jadę na wakacje z nią bo franca nie wsiada po dobroci a lać jej nie będę.
aneta   foto by Tynka
28 lutego 2012 11:23
bera bardzo mi się podoba to co powiedziałaś :kwiatek:  akcja z werkowaniem= pomysł na 5  😀
Zdjęcia z linku santii- pierwsza klasa, podpisy- bezcenne  😁
Brak słów, ośmieszają się tylko takimi akcjami.

przejzalam sobie reszte, po prostu smiech na sali te podpisy. smiech.
napietnowano ladowanie koni do transportu- na ciezarowke pelna siana. rozladowywanie z przyczepy- konie bardzo czesto nerwowo wychodza. konia okrytego dera, z wypietym wedzidlem, zeby mogl sobie jesc skomentowano "wyczerpany kon nie ma ochoty na jezdzenie siana". smiech na sali. moge znalezc w galeriach uzytkownikow zdjecia rozne, wstawic do nich podobnie idiotyczne podpisy i pokazac laikowi. i laik uwierzy, ze moj kon na zdjeciu powyzej jest chory, zmeczony i dlatego lezy (konie sie przeciez nie klada!), a do waszych koni tez sie cos dopasuje. smieszne to i zalosne.
no jest jedno zdjecie ale oprocz glowy nic nie widac... po czym poznajecie ze on wycienczony? po oczach? zdjec z boku brak
ovca   Per aspera donikąd
28 lutego 2012 11:56
Ja właśnie jestem po rozmowie z moimi absolutnie niekońskimi znajomymi z vivy i innych wegańskich stowarzyszeń, pojechali w najlepszej wierze, wierząc we wszystko, co im Animalsowi miłośnicy koni naopowiadali i po rozmowie ze mną oczy im się pootwierały ze zdumienia, że wcale aż taka krzywda się tym zwierzakom nie dzieje jak się wydawało. Oczywiście- nie można tego nazwać wzorcowym handlem koni, ale opowieści o 'zagłodzonych zwierzętach zalanych krwią, które przerażone czołgają się na połamanych nogach' są mocno przesadzone 😉 ok, konie są brudne-ale myślę, że gdyby moją kobyłę po pastwiskowaniu w taką pogodę jak teraz postawić przy tych zimniokach, nie wyróżniałaby się czystością  😂

A co do ładowania do przyczepy- sama widywałam dużo gorsze obrazki nie tylko na zawodach regionalnych, ale i ogólnopolskich...
Ircia   Olsztyn Różnowo
28 lutego 2012 12:17
Też obejrzałam wszystkie zdjęcia i dla mnie to śmiech na sali, no może jedno przedstawiające chłopaka na chudym koniu  czy źrebaku, jest jedynym co mi się nie podobało. A reszta to taka gra na uczuciach ludzi, żeby wpłacali pieniążki na fundacje  😂
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
28 lutego 2012 12:24
Mnie rozwalił komentarz "wystraszony i zestresowany kon otoczony przez tlum rolnikow" przy zdjęciu konia, owszem, krótko uwiązanego (a w zasadzie dopiero wiązanego) ale stojącego grzecznie, z nastawionymi uszami kiedy ludzie mu robia zdjęcia, o to zdjęcie:
Zresztą pod kilkoma zdjęciami komentarze że "ROLNICY cośtam". Juz to widzą jak tam sami rolnicy chodzą i pakuja konie do przyczep 😁
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
28 lutego 2012 12:33
Ja uważam, że nadal super w Skaryszewie nie jest, ale jest już dobrze, a to ogromny sukces. Większość zdjęć i komentarzy również mnie niesamowicie rozśmieszyła.
Katija Twój leżący koń jest wycieńczony? To ja Ci pokażę konie u nas.  🤣 One już nawet nie mają siły paczeć.
Gru   nic nie dzieje się bez powodu
28 lutego 2012 12:34
Misskiedis nie widzisz, że ten koń tak się zestresował i przestraszył, że go rolnicy na tira załadują, że sam się przywiązał, a ten zły rolnik za nim dopiero go rozwiązuje przecież, żeby zrobić z niego kiełbasę  😤 te zdjęcia to jakaś pomyłka, tak jak piszę Katija każdy ma w swojej galerii zdjęcia, za które uznano by nas za sadystów, wystarczy dorobić tkliwą historię i już :/

edit: Kurczak przecież one umierają wstydź się  🤣
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
28 lutego 2012 12:39
Kurczak, zapewne chwilę po zrobieniu zdjęcia konie się przewróciły 😂

Robiąc zdjęcia można sporo manipulować. Kiedyś był reportaż o policjantach którzy robiąc zdjęcia tak się ustawiali że wychodziło że samochód stoi np. za blisko pasów/ skrzyżowania. Wystarczy dobrze się ustawić, złapać dobrą chwilę. Tak jak to zdjęcie (jedno z tych z linka) o koniu tak wycieńczonym że nawet nie chce jeść siana (a sianko w pyska wystaje tylko koń przymknął oczy i łeb od siana odwrócił) 😵

Zaraz wam wstawię zdjęcie po prostu straaaszne, tylko znajdę 😁

EDIT, znalazłam, zdjęcie zatytułowane "Psze paaaaniii, a ona tu tak długo leży że już śmieeeerdzi 😤 " Czyli konik stwierdził że się poopala, poleży i powyciąga 😂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się