STOP Skaryszew

a ja wlasnie przeczytalam i apel  i wymogi i mamy niezly polew wraz z innymi "sluzbami", bo i apele i przepisami udowodnili, ze nie maja pojecia ani o samym targu ani o przepisach. Przewoznik- usluga, platna po szkoleniu, z zatwierdzonym transportem a nie koles, rolnik, ja z Pola w przyczepie...boze...
przewoznik, swiadectwo...brawo! chyba czas zrobic zbiorke na dobrego prawnika, ktory uswiadomi kiedy co i dlaczego...
wesoly bedzie ten skaryszew w tym roku cos czuje...
oni się naprawdę zatrzymali 10 lat temu... i z przepisami i z filmikami i ze zdjęciami

i z myśleniem
najgorsze, ze oni tego nie czaja,  serio bez tego oszolomstwa mozna by razem spor dobrego zrobic... coz, ich wybor, do myslenia nie mozna zmusic.
Karla 🙂, Złota - A czy możecie mniej zorientowanej wyjaśnić o co chodzi?  :kwiatek:
Albo odesłać gdzieś? (byle nie do diabła! 😀 )

P.S. Złota - trzymaj! przydadzą się🙂

UWAGA! MAM PROŚBĘ!
Układam pytania do wywiadów do dokumentu. Mam część swoich i duzo podpowiedziała mi Karla🙂 Ale jesli macie jakies pomysły KOGO PYTAĆ I O CO  to ja bardzo poproszę! Jesteście doświadczonymi osobami o róznych punktach widzenia (choć wspólnej idei🙂 ) dlatego bardzo przyda mi się Wasza pomoc 
:kwiatek:

Będę również wdzięczna za kontakt na miejscu:
Joanna Jasińska 501 230 590
milenka_falbana, to nasz komentarz do wypowiedzi Tary, że konie będą odbierać w tym roku- a nie wykupować

tylko niby na jakiej podstawie... bo to są procedury

Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
16 lutego 2013 23:33
Jeśli byście potrzebowali garści informacji na temat czasu transportu samochodami ciężarowymi (akurat tutaj transport towarów, a nie zwierząt, ale też mogę popytać) i wymogach pracy tirowca to służę sprawdzonymi i aktualnymi informacjami.
transport zwierząt regulowany jest zupełnie innymi przepisami niż transport innych towarów, inne wymagania dla przewoźników, inne czasy, inne wymagania dla środków transportów i w końcu inny nadzór🙂
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
17 lutego 2013 00:08
Wiem, że to zupełnie inne przepisy. Ale wiem też, że ojciec przy okazji szkolenia odnawiającego uprawnienia transportowe miał poruszane kwestie transportu zwierząt. Dokładnie nie wiem ile wie, ale mogę popytać o. Niestety nie gwarantuję w 100%, że będzie dużo wiedział.
Nie mogęczytać tego apelu na stronie Tary, jakby najarali się czegoś
....
BTW,
Zakładam, ze stanie sie cud.. Ze żaden koniś nie wyjedzie ze Skaryszewa, ze wrócą do swoich domów... te setki koni...
I co dalej? wkurzony rolnik - ze nie sprzedał, setki koni do utrzymania w mniejszych i większych gospodarstwach, których trzeba hmmm sie pozbyć..
Przecież to nie wypali - przyjedzie wtedy transport do rolnika i załaduje bez ładu i składu, bez weta, wszystko jak leci, czy sie nadaje czy nie...
Te konie są, one nie znikną... Nie pójdą do szkółki, do stadnin do kochających koniarek...
Protesty to odsuwanie problemu, zamiatanie pod dywan...
W skaryszewie jest jeszcze jakaś kontrola - choćby jeden patrzy na drugiego... A za drzwiami prywatnej obory???
Zawsze ze złości można dać widłami wpierdaiel... za zielonych, za fundację, za to sie sie nie sprzedał....
Te stowarzyszenia maja pomysł na te konie?
Dodofon i o to właśnie chodzi, ich apele to jakaś abstrakcja, jak bajka dla małych dzieci, sęk w tym, że tylu ludzi w to wierzy, mamy bardzo naiwny naród.

My zaraz wyjeżdżamy w długą drogę do Skaryszewa  🙂
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
17 lutego 2013 09:33
O rany, przeczytałam "apel poległych"  w obronie koni  😵 na stronie Stop Skaryszew. Ja nie wiem co trzeba brać, żeby tak podchodzić do problemu warunków utrzymania, transportów itp. koni.  P. Scarlett gloryfikuje tam Polski Oręż jako miłośników koni. Ja... Czyli wg niej konie na WOJNIE miały lepiej niż w rzeźni? ja 😵. Zapewne sto razy fajniej umierało im się z rozprutym brzuchem niż od szybkiego strzału w łeb... 👀. ja już myślałam, że nic lepszego nie usłysze niż o tych rolnikach porównanych do sutenerów i złodziei, ale kiepską mam wyobraźnię, a ja książki chciałam pisać latach młodzieńczych 😁
Przepraszam, nie mogę dojsć do siebie: wzywać tych, którzy używali zwierząt jako maszyn do walki do obrony koni. 🙇 🙇
ja tez to przeczytałam i .... oczom nie wierzę

to jest właśnie wpis dla ludzi, którzy o koniach nie mają zielonego pojęcia, pracują w biurach ,żyją w miastach i "łykają" wszystko co przeczytają w internecie

omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
17 lutego 2013 11:46
Złota, ja i z miasta, i w biurze pracuję 🙂. fakt, mam teraz gospodarstwo na wsi i kozulki, ale zasadniczo mieszczuch jestem. Ale w życiu bym nie wpadła, jako ten mieszczuch własnie, żeby mówiąc o dobru koni gloryfikować wojsko, które używało ich w wojnach. Może za dużo mi Dziadek opowiedział  🙄
Taaa i pomyśleć , ze na wojnie nikt koniną nie gardził ..wprost przeciwnie  🙂
No właśnie, przecież jak wojsko głoduje to konie swoje zżera. 😉
Biednym ekoświrom chyba nikt tego nie uświadomił. Tylko jakoś ciężko mi uwierzyć, że chociażby żadnego filmu wojennego nie widzieli, albo którejś produkcji fantasy gdzie to szarże są zazwyczaj bardzo widowiskowe i odpowiednio dużo koni 'pada' w czasie. 😵
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
17 lutego 2013 15:58
Nie wiem skąd to się wzięło, to odżegnywanie się od spożywania koniny, jakby normalnie to jakaś świętość była.

O, to te kabanosy które jadłam

Czy mi sie wydaje, czy pani Scarlett wykasowala komentarze osob, ktore nie pisaly milych dla niej rzeczy?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
17 lutego 2013 17:44
Wreszcie jakiś dziennikarz stanął na wysokości zadania
Jesteśmy na miejscu, zwiedziliśmy Skaryszew i robota pali się w rekach...gwar, ogólne poruszenie, ogrom ludzi, jeszcze pustych stoisk i policji 😀 w restauracji paru młodych Niemców- czyżby chcieli jednak ten targ blokować? Telewizyjne wozy transmisyjne też widzieliśmy...
Teraz czas odpocząć 🙂

Artykuł porządny, napisany przez myślącego dziennikarza.
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
17 lutego 2013 17:49
a najbardziej denne jest to, że ci wszyscy "obrońcy" krecia robotę robią: wkurzają rolników, władze, oprócz "czuciowych" panienek zrażają ludzi swoim grafomaństwem, hipokryzja i głupawym sentymentalizmem.  🙄
Zamiast sensownych, konkretnych działań, jakieś idiotyzmy z Wołodyjowskim w tle 🙄
przerażające. Jak każdy fanatyzm.
Strzeż się człowieka jednej księgi...
nie wiem, ci ludzie żyją w jakiś gettach, czy co? Jak napisała Dodofon - nie spodziewają się, że jak rolnik konia nie sprzeda to go w złosci widłami "w domu" walnie?
wciąż uważam, ze gdyby Kartezjusz miał rację człowiek byłby wpisany na Czerwoną Księgę...
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
17 lutego 2013 17:50
żyją w gettach umysłowych te fanatyczne dobrusie-rewolucjonistki
ElaPe, się obawiam, że ty w getcie żyjesz (i ja, i każdy samodzielnie myślący) 🙂
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
17 lutego 2013 17:56
no co ty halo: ja mam horyzonty roztwarte bardzo  😉
Ale murów getta nie buduje mieszkaniec - tylko "otoczenie" 🤣
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
17 lutego 2013 18:07
halo, niektóre grupy budują własne getta. no dobra, tereny chronione 😁
no raz Echo Dnia stanęło na wysokości zadania. A to taki szmatławiec.
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
17 lutego 2013 18:34
Polecam film "Czarny ksiaże" Dla mnie ten koń jest bohaterem .Jego oddanie , siła, odwaga i bezgraniczna wieność ...dla mnie znaczy więcej niż nie jeden cżłowiek który stanął na mojej drodze...więcej się tutaj nie wypowiem bo to tylko nakręca niektóre osoby...a ja na to każdy robi co mu serce dyktuje a jeśli ktoś go nie ma to ma duży problem.

😜
ja się pakuje i jade w nocy  🏇
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
17 lutego 2013 18:37
no proszę.  Ja uwarzam że KOnik Garbusek był jeszcze bardziej bohaterski i miał ładną grzywę.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się