M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

escada, co to za rolety? Są idealne... i do tego szare... 😍
Te w,sypialni są akurat z Castoramy 🙂 i są fajne, w salonie mamy z leroya i są kiepskie
escada, super efekt i to w jakim czasie, nie mówiąc o tym, że własnoręcznie. Ciekawe czy kompletny laik by sobie poradził z takim zadaniem (czyt. sama bym chciała czegoś takiego dokonać).
escada, nika77 Widzę, że obie w łazienkach na podłodze macie białe płytki z białą fugą, tak? Jak to się sprawuje? Muszę podjąć decyzję odnośnie mojej łazienkowej podłogi w tym tygodniu. Ściany mam z cegły, na części sufitu będzie widać bale. Ogólnie surowa będzie ta nasza łazienka. Cegła, drewno no i teraz podłoga. Przemawia do mnie prosta biała tylko boję się, że będzie mało praktyczna.

Ale w sumie... przestrzegano mnie przed ciemną podłogą w łazience i obecnie już 2 rok mieszkamy z taką łazienką i tragedii nie ma.

Zazdroszczę, nawet nie wiecie jak bardzo swoich 4 kątów. U nas w sumie szybko wszystko się dzieje, ale i tak za wolno no i kredyt już się skończył, a do wykończenia jeszcze trochę :/ Teraz podłogi na parterze na tapecie. Piwnica już na gotowo.

Czy któraś z Was zamawiała drzwi dębowe na wymiar (mam łuki w piwnicy). Jak to wychodziło Wam finansowo?
Honey ja jestem niemal laik,  to moje trzecie kafelki w życiu 😉

Nada ja mam jasno szare fugi, cala podłoga w łazience jest zaimpregnowana impregnatem silikonowym,  niestety nie wiem jeszcze jak będzie w użytku bo użytkuje od wczoraj 😉 ale wygląda na to ze impregnat daje rade, woda się po nich nie rozlewa tylko zostaje jakby w kropli.

Włączyli ogrzewanie i ciepła wodę, rozpakowalam cześć kuchni, przywiezlismy trzy szafy i stól... Szafy 240cm wysokości upchnelismy do Vectry kombi, biedne to moje autko ale z każdą wycieczką remontową bardziej pojemne 😉
nada jedyny słuszny kolor to popielaty, szary, KAŻDY tylko nie biały, czy inny pastelowy. Zaćmienie miałam!!! Ileż ja już razy byłam gotowa je wydłubać i wsadzić tam COKOLWIEK na czym brudu nie widać. Jadę ciągle na szmacie, wybielaczach do fug itp. Dodam tylko, że to łazienka z której korzysta każdy, bo jest na dole.
Wpadam z szybkim pytaniem  🙂 Co myślicie o materacach z Ikei? Albo może znacie jakaś firmę, która robi dobre materace tak do 1,5 tys?  :kwiatek: Dzisiaj jedziemy się przymierzyć do tych z ikei ale boję się, że jakość będzie taka sobie i za rok-dwa będą do wymiany :/
Miałam jeden z IKEI, był boski, rano czułam się jakbym wróciła z turnusu w sanatorium. Niestety, oddałam siostrze, a nie wiem co to za model, bo nie ma metki, buuu. Służy już ósmy rok i nic się z nim nie dzieje. Ale ma na wierzchu drugi materac z IKEI, ok3 cm grubości, oni maja takie na wierzch, ochronne.
Teraz śpię na jakimś z JYSKa. Przy pierwszym przypływie gotówki wywalam go i kupuję inny!!!
zonk, my też mamy materac z IKEI ponad rok i dalej jesteśmy zadowoleni.
Ja mam materaz z Koła, 7 lat i jest bardzo dobry- nie pamiętam który model.
http://www.kolo-materace.pl/onas.html
tez mam materac Ikeowy, jeden z tanszych i jestem zadowolona. Nastepnym razem tez pewnie kupie ikeowy, ale juz jakis wypasiony.

Czy ktoras z was natknela sie na cos takiego? Mega swietny pomysl i jaka oszczednosc miejsca w szafie! Gdzie mozna kupic?


edit; znalazlam na aliexpresie, zamawiam!  😀
Nerechta, fajowe! jaki koszt takiego cuda?
Scottie   Cicha obserwatorka
02 października 2015 13:59
Również od roku sypiam na materacu z Ikei. Mój narzeczony robił research przed zakupem i najlepsze są te ze sprężynami kieszeniowymi, wybraliśmy więc Hovag i to był strzał w 10. Najwygodniejszy materac, na jakim spałam! Chociaż na początku założyliśmy go "do góry nogami" i wtedy spało się na nim koszmarnie 😉
Ja ostatnio widziałam podobny patent na piętrowe wieszanie, tylko DIY. Potrzeba było do niego... [url=http://www.najlepszedomy.pl/wnetrza/103/pomysly_na_przechowywanie_ktore_cie_zaskocza,111-1210.html#img]dużo zawleczek od puszek[/url]. 😉
Ja miałam sprężynowy Ikea i długo strasznie wytrzymał, był spoko. A kupiłam niedawno nowy średnio twardy Ikea piankowy calkowicie i super mega! Dużo lepszy jak dla mnie od sprężyn. 
zonk Ja tez mam Ikeowy, ale piankowy i go uwielbiam!! Nie przepadam za sprezynowymi generalnie, bo sa dla mnie za miekkie (kazdy jeden) i ten piankowy jest przemegaboski!
Mamy ikeowe najtańsze o tez dają radę 🙂

Końca nie widać i wiecznie nie ma kiedy wszystkiego skończyć... Jutro hubertus a ja nic nie mogę znaleźć w tych nie kończących się workach :/
Wpadam z szybkim pytaniem  🙂 Co myślicie o materacach z Ikei? Albo może znacie jakaś firmę, która robi dobre materace tak do 1,5 tys?  :kwiatek: Dzisiaj jedziemy się przymierzyć do tych z ikei ale boję się, że jakość będzie taka sobie i za rok-dwa będą do wymiany :/

Ja polecam Janpol, firma która produkuje materace od wielu wielu lat. Posiadają wszelkiej maści materace. Mam od nich materac średnio-twardy, kieszonkowy, z opcją lato-zima od 8 lat i od tego momentu nie mam problemów z plecami.


Postępy prac osłably bo oboje zaniemoglismy zdrowotnie ale popelnilam w sypialni ścianę ombre z fioletu do szarego, na żywo jest cudowna 🙂
Escada, wow! Wyglada super!
Zaraz wygooglam jak to sie robi  😁
escada, jesteście wielcy! Wyrazy szacunku za pracowitość. A efekt świetny.
Dużo dobrej energii, żeby się Wam tam przyjemnie mieszkało.  :kwiatek:
U nas na dzialce aktualnie wyglada tak:
 Za duże zdjęcie
Buyaka proste to, dwa kolory mieszasz i rozmazujesz 😉 dzięki  :kwiatek:

Ascaia dziękuję przyda się  :kwiatek: narazie jest średnio bo bajzel, zmywarka nie działa, wszystko rozgrzebane,  problemy z kotłownią czyli ogrzewaniem i ciepła woda ech...
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
05 października 2015 11:36
Powoli i nieśmiało dołączam do wątku i ja 😉 Podpisaliśmy dziś umowę wstępną
Super! Gratuluję 🙂 Zdradzisz coś więcej?
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
05 października 2015 12:01
Dworcika dzięki :kwiatek: Mieszkanie 3 pokojowe z aneksem niecałe 57,50 m2 Wracam na stare śmieci  😉 Oddanie inwestycji w lipcu 2016
Zapowiada się ciekawie, chociaż mnie zaraz ciekawi rzut mieszkania (takie zboczenie-to dla mnie zawsze ciekawsze niż zdjęcia i wygląd budynku) 😁
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
05 października 2015 12:19
Spoko, wrzucę plan mieszkania niedługo 😉 Mam już pomysł na kuchnie i łazienkę. Zarąbiste widziałam w Leroy Merlin 😀iabeł:
Hej 🙂
Pisałam w wątku o emigracji, ale napisze tutaj to samo, może ktoś bedzie wiedział 😉
Czy ktoś z Was kupował mieszkanie/dom na kredyt hipoteczny w Polsce, mieszkając na stałe za granica? Chciałabym kupić sobie letnią rezydencje (😁 prawie) i zastanawiam się, czy zarabiając w obcej walucie i mieszkając na stałe za granicą (nie planuje powrotu na stałe do PL ani w bliższej, ani dalszej przyszłości), korzystniej jest brać kredyt hipoteczny w Polsce czy za granica? Oczywiście zależy od banku itp itd, narazie to wstępne bardzo odległe marzenie, ciekawa jestem czy ktoś z was ma jakieś doświadczenie w tej kwestii?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się