Konie wielkopolskie/trakeńskie

ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
26 listopada 2008 13:46


ElaPe są ogiewy xo używane w hodowli trk.



ano właśnie, tak myślałam ale nie byłam pewna - dzięki!
nesta   by w przyszłość bezczelnie patrzeć...
26 listopada 2008 13:50
a gdzie mogę znaleść 'wyniki' kwzh?
A to moja wielkopolanka
ur.w 94r od Cziki po Korsarzu

i jej synek (nie mój) po og.wlkp
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
26 listopada 2008 22:40
Czy ktoś wie, gdzie można kupić fajnego, zajeżdżonego, przyszłościowego (do skoków) 4-5 latka wlkp, najlepiej za rozsądną cenę? Interesują mnie hodowle (prywatne, państwowe). W przyszłym roku szykuję się na drugiego konia i chcę zacząć się rozglądać 😉 A wymagań duuuużo ;D

Mile widziane strony internetowe hodowli, na których można obejrzeć ofertę.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
27 listopada 2008 09:51
My jeszcze nie mamy stronki ale myślę, że po nowym roku już będzie 🙂.
3, 4, 5 -latki dobrze zajeżdżone, starsze naskakane, jeden z ciapków uczestniczył w tym roku w MPMK w skokach.
Czy ktoś z "tubylców" posiada konia po, lub z Arakiem w rodowodzie?
Pytam się, bo miałam już dwa Araki, właściwie miałam jednego, drugiego posiadam nadal i były jak dwie krople wody )))
Bardzo szlachetne i urodziwe - małe głowy i kopyta, głębokie, klaciaste i świetnie ożebrowane, z chodem "łosia" - długi elastyczny wykrok, trochę pobudliwe i "z nerwem".
Oczywiście kare.
Rasy niezwykle urodziwe 🙂
Jeśli się nie mylę to SP jest mieszanką tych dwóch ras?
Aniapa- SK Racot ma fajną stawkę wlkp po ogierach zachodnich ceny tez do przyjecia
Samba Bati   ...jeszcze słychać śpiew i rżenie koni...
19 stycznia 2009 14:58
Oj,będzie to mój często "zaglądany"wątek, bo mój Bati to czyściutki traken po Cedrusie od Piwoni (jego imie z rodowodu to Pistol) po Cardiff.Ciekawa jestem czy ktoś posiada konia po Cedrusie,podobno dawal bardzo mily charakter?Batolotek(to jeden z jego pseudonimów🙂😉))ma taki sobie charakterek,ale to prawdopodobnie po mamusi,takie uzyskałam informacje jak bylam w Liskach gdzie sie urodzil.Masztalerz opowiadał mi że klacze po Cardifie nazywali "cardifianki"i mialy raczej bardzo niezależne poglądy w sprawach dotyczących wsolpracy z jezdzcem.Czy ktoś ma coś na ten temat do powiedzenia? :kwiatek:
Remedioss   2* Parelli Professional
23 stycznia 2009 14:37
🙂 Klacz urodzona w Liskach

Doba wlkp (trk) - od Dołęga/Dukat xo  od Ogar/Aspirant wlkp (trk)
Zimbredowana na Poprada w trzecim pokoleniu.




i bardziej zimowo:
Og. Trakeński    Ali Boom od Agada po Glousnis xx.    18.06.2007r


Agadawlkp. od Agnes po Agar    ur. 1994


Traken    Aragorn  od Agada po Hamlet Go


Og.Trakeński Komfortas  od Kornelija po Fordas
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
31 stycznia 2009 21:40
Ruszyła nowa stronka  http://www.trakeny.eu  , stale dodawane są aktualizacje poszczególnych działów.
Wkrótce pojawi się też forum, liczę, że zasypiecie owo forum fotkami waszych trakeńskich i wielkopolskich o poch.trk.-wschpr.  rumaków🙂.
zuza   mój nałóg
02 marca 2009 17:20
Czy ktoś zna lub ma zdjęcia koni/źrebaków po wlkp og.Latopis ?
poszukuję inf na temat potomstwa og. Chleb (Cedrus-Chiara/Kerman)
oraz informacji o wlkp og. Limak (Gordon - Luanda/Donbas)

i jeszcze pytanie
http://www.allbreedpedigree.com/firletka4
czy klaczka z takim pochodzeniem, ma szanse mieć wnuki, prawnuki z prawem wpisu do księgi trakeńskiej ?

z góry dziękuję za każda informację  :kwiatek:
Czy ktoś może pomóc wyjasnić taką kwestię:

Matka mojej kobyłki jest po Polonusie wlkp i Tamizie wlkp, ale ma w paszporcie polski koń szlachetny półkrwi. Dlaczego?

Więc moja kobyłka też sp, chociaż ojciec wlkp (Kaper wlkp, po Landosie II wlkp i Klaudii wlkp). Nurtuje mnie, dlaczego matka z dwóch wlkp zrobiła się sp. 

 
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
03 marca 2009 09:40
A ja mam pytanie odnośnie czasopisma "Trakeny"- ono jest? Od ponad pół roku próbuję się z kimś skontaktować w tej sprawie i cisza...


to mój wielkopolski koń kaskaderski

http://www.allbreedpedigree.com/komnata2
A ja mam pytanko czy ktoś posiada może zdjęcia,info na temat Czekana wlkp potomstwa(zdrowia,charakteru itp)?
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
03 marca 2009 12:21
AleksandraAlicja- tutaj dowiesz się wszystkiego 🙂
http://trakeny.eu/forum/index.php?topic=18.0
Bellen24   DENI..DENI..DENISE
04 marca 2009 14:47

i jeszcze pytanie
http://www.allbreedpedigree.com/firletka4
czy klaczka z takim pochodzeniem, ma szanse mieć wnuki, prawnuki z prawem wpisu do księgi trakeńskiej ?

z góry dziękuję za każda informację  :kwiatek:


Witam,
Sama Firletka ma w czwartej kratce ogiera hanowerskiego Feiertraum,co ją samą wyklucza jeśli chodzi o rase trakeńską.Musiałabyś uzyskać od niej córkę po trakenie,ją pokryć znów trakenem,uzyskać znów klacz i dopiero od tej klaczy źrebak mógłby być wpisany. Krótko mówiąc,rodowód weryfikuje się do szóstego pokolenia włącznie.

Pozdrawiam.
Jeśli się machnęłam,ms_konik mnie poprawi :kwiatek:
to ja tez dodam moja wlkp/trk.
Kaliope wlkp.ur.2000
o. Olimp ( Akcept xx- Olimpia poch trk)
m.Katania ( Huk poch trk - Kandia wlkp)

Bellen24   DENI..DENI..DENISE
04 marca 2009 16:52
O kurcze! Kawał  czterokopytnej pannicy 😉 Pozazdrościć 😉
ano kawal potworka,( ja nie mala- 168cm i tlusta :lol🙂 do tego charakterek rozstawiajacy po katach wszystkie konie...ale jest kochana. Podobno jakas znana linia skokowa- tak mi powiedzieli jak krylam Greyem - ja w tym nie siedze wiec nie wiem 😀
Skacze ladnie, ma troche malo szyi ale za to ekstra ruch no i ekstra brzuch po poprzednim zrebaku juz sie nie zassal...
Trudno sie mowi 😉
polonez twój koń jest bombowy  💘 daj więcej fotek
A ja mam takie pytanie do trakeniarzy - czy koń który ma w papierze m. jest jeszcze trakenem, czy może mieć wyłącznie xxoo, xx, oo ?
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
12 maja 2009 17:35
A ja szukam potomstwa po nieżyjącym już ogierze Silver sp/trk. 1994, sk.gn. Sixtus trk, Shannon Symphony xx.
Bo Ałtaj niestety  death.  Ma kto jakie foty?
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
12 maja 2009 20:13
Aga_Leming- zależy co w tym małopolaku siedzi głębiej.Masz jakiegoś konkretnego m na myśli?

zabeczka17-tutaj znajdziesz zdjątka ogra po Silver:
http://trakeny.eu/forum/index.php?topic=6.30

A zdjęcie samego Silvera chcesz?

zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
13 maja 2009 13:17
jakieś tam mam ;] ale im więcej tym lepiej 🙂 A coś wiadomo o klaczy Piaska po Silver?
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
13 maja 2009 13:36
Piaska chodziła wkkw, znalazłam jej fotki na Allegro.
Wklejam, mam nadzieję, że nikt mnie nie zamorduje...


Princ
fot. Anna Dorofiejewa
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się