Wybory 2015 i to co po wyborach.

Jestem ciekawa czy faktycznie - jak wieszczą media-  wyborcy Kukiza w drugiej turze (o ile pójdą głosować) zagłosują na Dudę. Nie to, żeby poglądy Dudy miały cokolwiek wspólnego z poglądami Kukiza, ale bardziej w ramach sprzeciwu wobec status quo.
Gillian   four letter word
10 maja 2015 19:55
ja głosowałam na Kukiza bo nie było innego sensownego wyboru. No i przyda się utrzeć nosa starej władzy, chociaż pewnie dobrze wiedzą, że naród ma ich dość 😉
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
10 maja 2015 19:55
Ponadto Kukiz uważa, że JOW zabawi Polskę - bo taka ordynacja jest w Wielkiej Brytanii i jakoby dzieki niej jest tam świetnie.

Ku przestrodze, bo dopiero teraz zwróciłam uwagę, że ten, który chciałby ten system wprowadzić do Polski, to właśnie Kukiz, na którego wszyscy głosują - w wątku emigracyjnym rozlegle opisałam, jak ten system w Wielkiej Brytanii się NIE sprawdza 🤔
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
10 maja 2015 19:56
Tylko ciekawe ile z tych osób, które mówią że głosowały na Kukiza naprawdę na niego głosowało 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
10 maja 2015 20:01
Smutek i żałość. Czas emigrować.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
10 maja 2015 20:03
ja głosowałam na Kukiza bo nie było innego sensownego wyboru.


mam takie samo zdanie  😉
Smutek i żałość. Czas emigrować.


czemu?
ale że Kukiz ma ponad 20% poparcia?  😲
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
10 maja 2015 20:05
Bo naród to debile.
ha ha ha, jaka rgumentacja  😂
czemu, nie lubisz Dudy?  🤔  a poza tym z tego jak ja to rozumiem, będzie druga tura
ale co mnie przeraża, naród jest niezadowolony, a wciaz głosuje na tych samych...  🤔
Moje pierwsze wybory i jest mi najzwyczajniej w świecie smutno. Że nie miałam na kogo głosować.
A to co wyszło w pierwszym sondażu to... eh. Ja chyba nie chcę tu żyć.
infantil ja też nie chce
ale jestem juz za stara na zmianę pracy, naukę, emigrację
boli tam w środku, że wszyscy młodzi chcią wyjechać, ale w sumie was rozumiem i życze powodzenia
Haha, to wszystko przez House of Cards, Dude zrobilii na Franka, a zonke na Claire i voila!

E., jak to na tych samych, przeciez 20% z 50% narodu zaglosowalo na Kukiza.
E. tyle... że ja tak naprawdę wcale nie chcę wyjeżdżać. Ale martwi mnie 'wchodzenie w dorosłość' w ogłupionym społeczeństwie. I tyle.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
10 maja 2015 20:13
bobek, jakiego 50%?
Poza tym, to exit polle. Moim zdaniem najwięcej spadnie właśnie Kukizowi 😀
bobek tak ja pisałam, to znaczym, że około 20% społeczeństwa ma dość polityków i tego co się w kraju dzieje.
Teraz wyobraźcie sobie, że to by były wybory do sejm, 20% w sejmie, to by była dopiero znaczaca siła
Ogólnie ze wszystkich osób, które były uprawnione do głosowania zagłosowało niecałe 50%!
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
10 maja 2015 20:17
Behemotowa, skąd masz te dane?
Według strony pkw do 17 frekwencja wyniosła 34,4%
34,8 % Polski chyba Bóg opuścił  😲
Drabcio, tez mam takie wrazenie...  🤔
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
10 maja 2015 20:20
Behemotowa, skąd masz te dane?
Według strony pkw do 17 frekwencja wyniosła 34,4%


wejdź na pierwszy lepszy portal informacyjny  😉
Strzyga, wyborcza podaje 50%. "Frekwencja w pierwszej turze wyniosła 49,4
Dotąd najniższą frekwencją była ta z wyborów w 2005 r. (z pierwszej tury), która wyniosła 49,74.
Wyniki sondażu IPSOS dzięki uprzejmości TVN24"
dobrze że studiuje rosyjski, przyda się na wojnie  😲

btw przypomniało mi się jak na joe wrzucili jakiegoś mema - Putin na prezydenta zapewniam bezpieczeństwo, przecież sam siebie nie napadnę  🤣

Ciekawe na kogo przekażą w II turze wyborów swoje głosy Ci co głosowali na pozostałych...
Strzyga z TVP1. Tam zobaczyłam wszystkie wstępne wyniki. Pokazali, że na wyborach było 49,8%
Cieszę się, że Kukiz dostał tyle popracia, szczególnie, że to gościu, który sobie z grubej rury wszedł w politykę.
Co do Dudy, gdyby nie był powiązany z żadną z tych partii i był tak samo niezależny jak Kukiz to bym na niego głosowała. Jednak mam uprzedzenie, że PO to w dużym skrócie "zło", a PiS to walka o krzyż.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
10 maja 2015 20:23
mnie zastanawia która komisja tak szybko policzyła głosy, że już wyrokują wygraną Dudy  👀
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
10 maja 2015 20:24
safie, to na pewno spiseg i przewrut!

a tak na serio, polecam 😀
http://pl.wikipedia.org/wiki/Exit_poll
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
10 maja 2015 20:24
safie przecież to wyniki sondażowe..
Polski ciemnogród, żeby coś zmienić trzeba by było wybić do piątego pokolenia. Trzeba zacząć pakować walizki, albo odkurzyć różaniec w szafce.
busch   Mad god's blessing.
10 maja 2015 20:50
Smutek i żałość. Czas emigrować.


Ja nie wiem co w tym wyniku jest tak druzgocącego. Moim zdaniem lepiej jak Duda będzie prezydentem, bo Bul jedyne co robił, to strzegł żyrandola i podpisywał to, co mu partia rządząca dała do podpisania. A podczas kampanii wyborczej to już w ogóle wzniósł się na wyżyny, m.in. wykorzystując dzieci bez zgody rodziców do kampanii, odgrywając scenkę budowania obwodnicy i innymi chwytami rodem z PRL-u, na czele z tym, że nie startował w debacie, nie udzielał wywiadów jakimkolwiek osobom które mogłyby zadawać mu niewygodne pytania i w ogóle kpił sobie z idei bycia odpowiedzialnym przed społeczeństwem, które niby reprezentuje.

Duda nie jest moim kandydatem, ale wybieranie Bronka tylko dlatego że to nie PiS jest moim zdaniem absurdem. Nie lepiej mieć prezydenta, który nie będzie przyklepywał absolutnie wszystkiego, co mu podetknie pod nos Platforma? Nie będzie to miłe dla PO, ale moim zdaniem będzie lepsze dla obywateli, bo jak coś będzie kontrowersyjne, to mamy szanse na to, że prezydent jednak się postawi, a nie tylko podpisze i nie będzie pytał o szczegóły. 

Lepiej by było jakby wygrał ktoś poza Dudą i Komorowskim, ale na to chyba nikt tak szczerze nie liczył, więc z tych dwóch opcji posadzenie Dudy pod żyrandolem jest po prostu rozsądniejsze.
no bo Duda na bank nie klepnie wszystkiego co mu da Kaczor  😉
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
10 maja 2015 20:57
Oho, zaczyna się wojna PO-PiS.. idę po popcorn.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się