Wybory 2015 i to co po wyborach.

Ja głosowałam na Dudę i ciemna nie jestem jak tu co niektórzy wypisują 😎.
Trzeba uszanować wybory ludzi, każdy głosował na którego mu serce podpowiadało, albo i rozum 😉
no bo Duda na bank nie klepnie wszystkiego co mu da Kaczor  😉
Oczywiście że klepnie. Pytanie tylko które klepanie wolisz.
Jak to jest z waznymi kartami do glosowania? Wszystkie powinny miec sciety prawy rog? Nasze nie mialy, a dopiero teraz sie dowiedzialam. Moze to jest odpowiedni pretekst zeby uniewaznic wybory? Pytam, bo chetnie zrobie dym 😀 Przezornie zrobilam zdjecie kart do glosowania  😎

Bul jedyne co robił, to strzegł żyrandola i podpisywał to, co mu partia rządząca dała do podpisania. A podczas kampanii wyborczej to już w ogóle wzniósł się na wyżyny, m.in. wykorzystując dzieci bez zgody rodziców do kampanii, odgrywając scenkę budowania obwodnicy i innymi chwytami rodem z PRL-u, na czele z tym, że nie startował w debacie, nie udzielał wywiadów jakimkolwiek osobom które mogłyby zadawać mu niewygodne pytania i w ogóle kpił sobie z idei bycia odpowiedzialnym przed społeczeństwem, które niby reprezentuje.


Haha tak jest! NIE MA ZGODY NA BRAK ZGODY!!! <wygrazanie piesciami>

Co za syf
Ja głosowałam na Brauna a w drugiej turze oddam swój głos na Dudę  😉
busch   Mad god's blessing.
10 maja 2015 21:11
drabcio, ale nawet jeśli zakładamy że Duda to marionetka Kaczyńskiego, to wciąż dzięki Dudzie na stanowisku prezydenta mamy dwie siły polityczne które będą działać w kontrze przy bardziej kontrowersyjnych ustawach, a nie tylko sobie nawzajem podpisywać co trzeba. Chyba po coś tego prezydenta mamy, nie czasem po to, żeby miał własne zdanie i czasem je wypowiadał? Komorowski jest całkowicie podporządkowany PO i to chyba jest oczywiste dla wszystkich.

Poza tym Kaczyński sam w sobie to nie jest jakieś zło wcielone żeby głosować nawet na sarnę z krzesłem na głowie, byle nie na PiS. Nie kumam jak ludzie po tylu latach wciąż łykają to straszenie PiS-em i PO w zasadzie nie musi robić nic dobrego, ale wciąż nie jest PiS-em, więc ma poparcie społeczeństwa  :oczopląs:
bush, też zastanawiam się dlaczego ten PIS  dla innych taki  straaaszny 😀
jak dla mnie to im KRZYŻ na drogę  😤
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
10 maja 2015 21:31
drabcio chyba zatrzymałaś się na sytuacji politycznej sprzed paru ładnych lat.. 😉
m.indira   508... kucyków
10 maja 2015 21:32
głosowałam na Kukiza i mam nadzieje że jeśli powstanie jakaś partia tak jak zapowiadał to stanie sie ona większością w sejmie jesienią, może właśnie tego trzeba temu krajowi, nie polityki ale zdrowego rozsądku podyktowanego własnym sumieniem a nie kazalnicą lub mediami
na drugie zastanawiam się czy w ogóle pójść, wybrać między złem a gorszym złem? jakoś mnie nie kręci
Ludzie tak unikają PiS-u, bo boją się konfliktu z Rosją, a przynajmniej tak by wychodziło z tego co słyszę i czytam. Zaraz znowu się zacznie roztrzasanie, że Smoleńsk to zamach, że Rosja kłamie, wszystkie spiskowe teorie dziejów, umocnienie pozycji kościoła. Ale wygrana Dudy, a z tym Kaczyńskiego jest juz nie unikniona, na Komorowskiego ludzie już nie chcą głosować co widać po poparciu dla reszty. W drugiej turze sądzę, że frekwencja będzie niska, ewentualnie ludzie pójdą oddać głos nie ważny.

Uważam tak jak strzyga  :emota200609316:, na studiach planuję wyjechać na zagraniczny staż i nie wracać. W moim pokoleniu patriotów juz praktycznie nie ma, każdy chce dbać o swoją przyszłość, a ze dodatkowo w mediach pokazują wszytsko co złe i ten obraz się w głowie koduje to ta przyszłość nie będzie wyglądać ciekawie. Przykre, ale prawdziwe
drabcio chyba zatrzymałaś się na sytuacji politycznej sprzed paru ładnych lat.. 😉


Mam do tego uraz bo przeżywam to w każde urodziny  😉
drabcio chyba zatrzymałaś się na sytuacji politycznej sprzed paru ładnych lat.. 😉


zdecydowanie 🙂
Ja jestem za Pisem, a do kościoła chodzę od wielkich świąt.
TheWunia, no nie wiem, jesteśmy to samo pokolenie, a wśród moich znajomych większość osób chce zmian, nigdzie nie zamierzają uciekać i nie jest tak, że każdy siedzi cicho, żeby tylko w życiu jakoś sobie radzić.
Może mi ktoś powiedzieć jak to jest, jeśli chciałabym zagłosować w drugiej turze, ale wyjeżdżam i nie wiem czy będę miała możliwość wcześniej zgłosić się w innym urzędzie, że tam chce głosować to mogę sobie tak po prostu z buta przyjść i zagłosować (oczywiście z dokumentami, które dostane w urzędzie od swojej gminy)?
busch   Mad god's blessing.
10 maja 2015 21:45
Nie będzie żadnego konfliktu z Rosją i umacniania władzy kościoła, wystarczy zajrzeć w kompetencje prezydenta RP, on nie ma możliwości podejmować radykalnych decyzji samodzielnie, za to ma możliwość i prawo kontrować niekorzystne wymysły parlamentu. Oczywistym jest, że lepiej mieć za prezydenta kogoś, kto nie będzie we wszystkim podporządkowany rządzącej partii, bo wtedy jego funkcje stają się czysto żyrandolowe, co zresztą widzieliśmy w pełnej krasie podczas kadencji Komorowskiego.

Wszyscy tak krytykują Kaczyńskich, a to Lech był osobą, która już podczas konfliktu w Gruzji zapowiedziała, że na Gruzji się nie skończy i Rosja pewnie niedługo sobie przypomni o Ukrainie. Wtedy oczywiście PO było pierwsze żeby oskarżać Kaczyńskiego o paranoję, kilka lat później jego przewidywania się spełniły. Moim zdaniem ludziom już mózgi wyprało od tej antyPiS-owej propagandy i nie potrafią myśleć samodzielnie, a tylko reagują na PiS odruchem Pawłowa, czyli tym nieszczęsnym krzyżem... Chłodna analiza dokonań PO w porównaniu z rządami PiS dużo by ułatwiła, może ludzie przestaliby głosować na PO ze strachu przed Kaczyńskim....
A jeszcze co do własnych długopisów na wyborach, to dopiero się natknęłam na takie wydarzenie ->

Zabierz własne krzesiwo i rylec na wybory. I nóż. I namiot. I ręcznik. I jajko na twardo!  😂

busch Moim zdaniem ludziom już mózgi wyprało od tej antyPiS-owej propagandy i nie potrafią myśleć samodzielnie, a tylko reagują na PiS odruchem Pawłowa, czyli tym nieszczęsnym krzyżem...

Daruj sobie po prostu  😎
busch  👍 za Twoje posty. Ty i Nestor piszecie naprawdę wartościowe posty w tym wątku.
TheWunia, no nie wiem, jesteśmy to samo pokolenie, a wśród moich znajomych większość osób chce zmian, nigdzie nie zamierzają uciekać i nie jest tak, że każdy siedzi cicho, żeby tylko w życiu jakoś sobie radzić.


Czyli standardowo wszyscy są podzieleni 😉 
Ale widzisz, piszesz, że chcą zmian, moi znajomi i ja tak samo. I co z tego? U władzy dalej to samo. Mieszkam na wschodzie, wiec u mnie jest mocno PiSowsko i wkurza mnie, że w kościele zamiast mówić o sprawach duchowych to od 3 tygodni księża gadali o polityce, a wszytskie straszne panie słuchały, że kraj stoczy się jak u władzy będzie "wyznawca szatana" (stawiam, że mówił o Palikocie lub Korwinie) lub "przestarzały artysta " i frekwencję na wyborach nabijaja właśnie te starsze Panie. W moim województwie o 12 frekwencja wynosiła 30%, znacznie odskakujac od reszty. Prosto z Kościoła do urny. Wkurza mnie takie głosowanie nie na osobę, a na partię. Dlatego jeszcze wiele lat zmian nie będzie.

Bush prezydent może i władzy nie ma, ale za prezydentem idzie premier..

Drabcio co do własnych długopisów.. moja babcia poszła ze świeczka na wybory, bo wtedy nie przyprawia jej odpowiedzi jak zamaluje nią inne kratki  😵 koleżanki jej to powiedziały, bo napewno będzie jakiś spisek
Ja mam dosc odwiecznej walki PO - PIS. Pojawila sie alternatywa a i tak polowa uprawnionych do glosowania nie skorzystala z prawa. Ja dymalam 150 km zeby zaglosowac pierwszy raz w zyciu. Czyli jednak nie wracam do kraju  😤

Ponawiam pytanie o wzor kart wyborczych - czy maja one sciety prawy gorny rog?

Pamietacie akcje - "schowaj babci dowod"? 🙂
kajpo a nie mogłaś w miejscu tymczasowego pobytu zagłosować?

nie wydaje mi się aby moja karta miała cokolwiek obcięte
Gniadata   my own true love
10 maja 2015 22:01
kajpo moja miała ścięty.
Jakby byl blizej to nie jechalabym tak daleko 🤣

Wybaczcie ale z tabletu nie mam dstepu do sensowniejszego zrodla
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,PKW-o-incydentach-w-lokalach-wyborczych,wid,17526244,wiadomosc.html?ticaid=114d77&_ticrsn=3
aa no tak, moja siostra chyba też musiała do Oslo jechać
busch   Mad god's blessing.
10 maja 2015 22:10
TheWunia, premiera dopiero będziemy wybierać we wrześniu, więc teraz to trochę wróżenie ze szklanej kuli CZY rzeczywiście premier będzie z tego samego ugrupowania, co prezydent.

kajpo, z tego co wiem karty do głosowania mają ścięty róg bo dzięki temu niewidomi mogą sobie założyć szablon który im przetłumaczy kartę na Braille'a, ale nie mam pojęcia co to oznacza dla Ciebie - czy to była jakaś niedoróbka ze strony PKW, no i czy to unieważnia Twój głos.
Busch mądrze mówi 🙂
Nie popieram żadnej z tych dwóch partii, bo do ich socjalistycznych poglądów mi bardzo daleko. Jednak z perspektywy czasu patrząc, to jednak PO zrobiło więcej złego niż PiS, a i w obecnej sytuacji rozsądniej jest mieć prezydenta z partii opozycyjnej, bo kto wie co PO jeszcze Bronkowi podrzuci po podpisania przed końcem kadencji...

byłam w komisji wyborczej i u nas wszystkie karty do głosowania miały ścięty prawy górny róg.
PiS miał już swoje 5 minut, sorry nie zrobili nic. Idę o zakład że jak wygra Duda, będzie tylko propaganda smoleńska, i podżeganie do nienawiści przeciwko Rosji. Głosowałam na Kukiza, chciałam wybrać kogoś absolutnie spoza układów i warszawskiego okrągłego koryta, cóż trzeba będzie poczekać jeszcze na to żeby ludzie się obudzili. Jednak 20% Pawła o czymś świadczy, że ludzie mają dość i jest bardzo źle. Na drugie wybory nie idę.
PiS miał już swoje 5 minut, sorry nie zrobili nic. Idę o zakład że jak wygra Duda, będzie tylko propaganda smoleńska, i podżeganie do nienawiści przeciwko Rosji.


ooo czyli nie tylko mi wyprało mózg..
a ja sama nie wiem, nie chce przyłożyć ręki ani do jednego ani do drugiego
drabcio - To nie wyprany mózg, bo ja nie sugeruję się żadną zakłamaną telewizją z kupionymi sondażami i ustawionymi dziennikarzami.  Mieszkam na Podkarpaciu, miejscu gdzie PIS to jedyna słuszna racja, i właśnie tu na Podkarpaciu jest tak jak jest. Piszę codziennie artykuły gospodarcze z regionu, i ostatnio przeprowadzono badania że najbiedniejsze powiaty to właśnie te znajdujące się w naszym województwie. Przychodzą obiecują a czy coś się zmieniło? NIC. W urzędach pracują pociotki i znajomki. Tak wyglądają nasze realia.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
10 maja 2015 22:27
A ja tak się zastanawiam.. Naprawdę ktokolwiek tu myślał, że Kukiz zostanie prezydentem?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się