kącik pomocy medycznej, czyli: czy to coś powaznego i jak temu zaradzić

baba_jaga, znajdź dobrego pulmonologa. Nie wiedziałam, że takie cuda można robić z ludzkim oddychaniem 🙂
madmaddie, coś ci zwolniło tętno. Objawy masz jak... w ciąży 😁 A może jakieś treningi ci przestawiły organizm?
flosia, cukier we krwi sprawdzałaś?
Dziewczyny cukier mam właśnie niski ale powiedzieli, ze sie unormuje...
flosia, może jedz często? Ciekawe, skąd "wiedzą", że się sam unormuje 🤔 Może masz nadpodaż insuliny?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
10 lipca 2014 23:30
halo, może przestawiły, nie wiem 😉 sprawdzę elektrolity i wtedy się okaże. w ciąży nie jestem  😁
Dziewczyny cukier mam właśnie niski ale powiedzieli, ze sie unormuje...


Jesuuu  jak ja kocham takie stwierdzenia u lekarzy.  Samo to się może ale  pogorszyć.
Szczególnie  że masz niski cukier.
Draz  temat u rodzinnego.  Niech wystawi skierowanie do diabetologa 
Trochę ostatnio czasu spędziłam po szpitalach na morfinie itp bo od czasu poronienia to mam okropne bóle brzucha w czasie 'jak co miesiąc', do tego doszło zapalenie pęcherza po drodze...
Ja jestem w UK i cholera tak szczerze to ja nawet nie wiem czy oni na 100% mi sprawdzili moje badania. Blood test robili i tez powiedzieli, że ok. Z resztą czego sie spodziewać po lekarzu co jest czechem i Jego angielski konczy się na słowach 'yes, yes'...
Najwyżej jutro pojadę do prywatnej kliniki w Yorkshire bo tam mam drogie ubezpieczenie i być może jakoś tam mi pomogą...
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
11 lipca 2014 13:38
Jest tu ktoś, kto zna się na wynikach badania krwi?
opolanka   psychologiem przez przeszkody
15 lipca 2014 14:02
Edit: znalazlam juz odpowiedz.
Facella   Dawna re-volto wróć!
15 lipca 2014 19:38
Bolało mnie coś pod pachą, myślałam, że obtarł mnie stanik/koszulka. Ale nie mam śladu na skórze. Boli przy naciśnięciu, jak siniak. Teraz ból się przesunął po wewnętrznej stronie ramienia i boli wszystko od pachy po łokieć, przy czym ramię przy napinaniu. Czuję tam ciepło, takie od środka, jak po wysiłku. W dotyku nie grzeje. Dźwigałam dzisiaj wiadra z wodą (parę kursów między stajniami po 10 l), jeździłam, wywalałam gnój - dużo robiłam tą ręką, tak do godziny 16, w żadnym momencie mnie nie zabolała. Nie bolała mnie aż do teraz (no może od godziny boli). Mogłam sobie coś naciągnąć, nadwyrężyć? Czy to zwykłe przeciążenie i przejdzie mi do jutra? Czym sobie pomóc (maści? grzać? chłodzić?)?
Boli przy zginaniu czy przy prostowaniu łokcia? Przywodzeniu czy odwodzeniu ręki?
Wg mnie mogłaś sobie coś naciągnąć. Na początku najpierw bym chłodziła, grzanie to za parę dni. Jak nie przejdzie przez kilka dni (lub wręcz będzie się nasilać) - polecam fizjoterapeutę, masaż i tejpy działają cuda. 😉 A nie warto czekać, aż samo przejdzie... Sama sobie ostatnio tak naciągnęłam m. nadgrzebieniowy i właśnie myślałam, że tylko delikatnie przeciążyłam w podróży, na początku bolało tylko czasami i przez chwilę, później coraz częściej przy określonych ruchach (i promieniowało aż do nadgarstka), aż w końcu nie dawało mi spać, bo bolało, jak się położyłam inaczej niż na brzuchu... Smarowałam maściami rozgrzewającymi i przeciwzapalnymi, pomagało na tyle, że nie bolało w nocy, po czym szłam do pracy (stajnia, sporo koni pod opieką - i siodłanie ich mi nie pomagało) i sobie poprawiałam od nowa. :/ W końcu mnie rozmasowała fizjoterapeutka (myślałam, że uciekając przed jej palcami wyląduję na podłodze, tak bolało...) i zatejpowała, ulga ogromna. Plastry nosiłam prawie tydzień, póki je miałam, coś tam jeszcze czułam (ale i tak niebo a ziemia w porównaniu z tym, co przed zabiegiem), jak zdjęłam, to przeszło całkiem. I do tej pory nie wróciło, a minęły już ponad 3 tygodnie od tego tejpowania. Więc jestem zdania, że jak boli mocno, to nie ma co czekać, bo można sobie zrobić gorzej (nawet, jak pozornie podczas pracy nie czujesz, że boli - ja siodłając konie też nie czułam, za to potem nie mogłam zamknąć drzwi od samochodu, żeby tego nie poczuć). 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
16 lipca 2014 11:40
Przy prostowaniu (ale tak na max) boli mięsień tuż przy łokciu, ból jak przy zakwasie/rozciąganiu. Odwodzenie boli bardziej od przywodzenia, pod pachą. Idę dzisiaj do lekarza POZ. Smaruję maścią przeciwzapalną, bo nic innego nie mam. Do stajni nie pojechałam  😤 strasznie bym chciała pojechać jutro, ale wtedy bez pracy się nie obejdzie... Chyba poproszę lekarza o świstek zabraniający wykonywania prac fizycznych  😁
edit: wg lekarza jest to zerwany przyczep mięśnia dwugłowego ramienia i jedna z głów...  Ehh.
Czy lekarz pierwszego kontaktu może mi odmówić wystawienia skierowania na skórne testy alergicznie, jeśli uprzedzę, że chcę je zrobić prywatnie?
kucyk, to po co Ci skierowanie?
A ja też mam pytanie o lekarza pierwszego kontaktu. Czy jeśli przyniosę wyniki badań potwierdzające chorobę, to może on mi wypisać leki? Normalnie daje mi je specjalista, ale teraz nie uda mi się do niego iść, a leki mi się skończą już niedługo i nie wiem co teraz?
Heval - powinien przepisać, zanieś badania i opakowanie po leku najlepiej , powiedz że Ci się kończą a wizytę masz "kiedyśtam" bo taki dostałaś termin a nie możesz przerwać leczenia....
Tamtam, dzięki, tak zrobię 🙂
Pomocy. Jak poradzic sobie z bardzo silnym bolem glowy (wylaczajac tabletki, bo ile mozna) ?
Tylko jedna stron, skron i oczodol, niekiedy schodzi do zuchwy, rzadko lzwawa tez oko.
Wraca to dziadostwo co 2-4 godzin. Pomaga tylko polozenie sie i naciskanie na glowe (nazwijmy to forma masazu).
Poza tym zadnych innych objawow.
Badania okresowe tak czy siak mam za 2 tygodnie, wiec porusze temat.
Teraz raczej z tym do lekarza nie pojde, bo zewnetrznie nic po mnie nie widac i mnie po prostu wysmieja.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
20 lipca 2014 09:34
Zimny okład na głowę i położyć się w pozycji, w której ból najmniej dokucza.
Jak są leki przeciwzakrzepowe po niemiecku? Nie mogę tego znaleźć
Dementek
Dzieki za informacje.
Zimny oklad na glowe niestety pogarsza sprawe.
Zastanawiam sie czy mnie nie przewialo.
Jak jest slonecznie i niezbyt wietrznie to susze wlosy na zewnatrz (najpierw osuszam z wody recznikiem). Postepuje tak od lat, a taki bol glowy mam po raz pierwszy  🙁
Lezenie uskuteczniam, ale poza weekendem w domu, jest to srednio praktyczny sposob.
Taki ból może być zwykłą migreną chociaż u mnie przy takich obawach podejrzewano zapalenie nerwu trójdzielnego. Jeśli nie będzie poprawy to koniecznie do lekarza.
baba_jaga, mi ostatnio na migrenę pomaga "maść z kotkiem" - niby nie niweluje bólu całkowicie, ale na tyle grzejochłodzi, że odwraca uwagę. Na chwilę, na kilkanaście minut pomagało włożenie głowy tą bolącą połową pod kran z lodowatą wodą, albo zimne okłady (ale z tego co czytam, u Ciebie to nie działa)
[quote author=baba_jaga link=topic=2915.msg2142983#msg2142983 date=1405842322]
Pomocy. Jak poradzic sobie z bardzo silnym bolem glowy (wylaczajac tabletki, bo ile mozna) ?
Tylko jedna stron, skron i oczodol, niekiedy schodzi do zuchwy, rzadko lzwawa tez oko.
Wraca to dziadostwo co 2-4 godzin. Pomaga tylko polozenie sie i naciskanie na glowe (nazwijmy to forma masazu).
Poza tym zadnych innych objawow.
Badania okresowe tak czy siak mam za 2 tygodnie, wiec porusze temat.
Teraz raczej z tym do lekarza nie pojde, bo zewnetrznie nic po mnie nie widac i mnie po prostu wysmieja.
[/quote]

baba_jaga - pisałam już nie raz, mi na takie bóle pomagał zwykły Magne+B6, własnie takie jednostronne, z bolącym "od wewnątrz" okiem, kłucie w skroni, zaburzenie widzenia etc ("tzw.aura"😉...  myślę że warto spróbować, nie obciąży Ci żołądka,a nuż pomoże..
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
20 lipca 2014 19:47
Jak są leki przeciwzakrzepowe po niemiecku? Nie mogę tego znaleźć


Thrombozytenaggregationshemmer
Dziękuję. Na szczęście niepotrzebne. 'Po prostu' mam żyły z obu nóg do wyrwania we wrześniu i kontrole do tego czasu co tydzień.
Dziekuje za podpowiedzi. Udalo mi sie dzisiaj zapisac do lekarza, bo jednak boli coraz mocniej.
Zimne (oklady, owiewanie) zwieksza bol. Cieplo raczej pomaga (siedzenie na sloncu ekstra sprawa, mam masc konska ale nie powiem, zebym czula grzanie).
Lezenie pomaga, bbb. wolne chodzenie na powietrzu tez.
Licze, ze to cos malego w stylu przewianie. W witaminy tez sie zaopatrze.
[quote author=Gienia-Pigwa link=topic=2915.msg2143259#msg2143259 date=1405882025]
Jak są leki przeciwzakrzepowe po niemiecku? Nie mogę tego znaleźć


Thrombozytenaggregationshemmer
[/quote] ło matko  😲 to się da wymówić ?
opolanka   psychologiem przez przeszkody
21 lipca 2014 13:57
baba_jaga, mój tato miał takie bóle. Bóle naczyniowe. Z przewiania. Wylazł z mokrą głową na dwór. Prawdę mówiąc, długo mu nie przechodziło. Jakiś mądry lekarz zalecił mu Ginkofar, który poprawił krążenie mózgowe i przeszło.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
21 lipca 2014 17:43
[quote author=Gienia-Pigwa link=topic=2915.msg2143259#msg2143259 date=1405882025]
[quote author=dodzilla link=topic=2915.msg2143030#msg2143030 date=1405846984]
Jak są leki przeciwzakrzepowe po niemiecku? Nie mogę tego znaleźć


Thrombozytenaggregationshemmer
[/quote] ło matko  😲 to się da wymówić ?
[/quote]

hihi da sie  😁
Od długiego czasu (kilka lat) mam problem z... właśnie nie wiem jak to opisać. Potrafię i to praktycznie zawsze w znanym terenie (mieszkanie moje, chłopaka, biuro) obijać się o ściany, o drzwi, o futrynę. Wyglada to czasem dziwnie jakbym była podpita, ale ja sama nie umiem tego wyjaśnić. Tak jakbym nie umiała wycelować w środek (aż taka wielka nie jestem, żeby nie było że w drzwiach się nie mieszcze😉). Siniaków i zadrapań miałam już setki z tego powodu, nie raz się poparzyłam herbatą bo akurat niosłam itp. Czy to coś w ogóle jest, czym to tłumaczyć?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się