M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

escada, nie ma możliwości złożenia papierów do kolejnych banków?


Mam, tylko niektóre banki przy rejestracji wniosków o mdm w bgk blokują system innym bankom. Niestety ten nasz wybrany również. Do momentu zakończenia przez nich procesu inne banki nie mogą go zacząć. Wiec złożymy jeszcze jeden wniosek w przyszłym tyg.  Kiedy tu juz będzie sprawa w toku. Wtedy zaraz po zamknięciu procesu wejdzie drugi bank


Marysia mam nadzieje ze się uda, jeszcze mamy trochę czasu.
Ascaia, czyli kiedyś może trafić na Ciebie :P A godziny przyzwoite. U mnie chłopaki od 7 hałasowali, ale sąsiedzi też.
gwash, piękna elewacja. Dom wygląda na duży, jaki masz metraż?
Escada pozostaje trzymać kciuki, a Ty staraj się nie denerwować, bo de facto nie masz na to wpływu. Szkoda zdrowia.
Pan Stolarz wycenił mi kuchnię. I wcale nie wyszła o wiele drożej niż IKEA'owska. A będzie taka jak chcę.
Nasturcja-Renata dzięki! 4 lata już własnie mijają w lipcu jak tu mieszkamy, wreszcie się doczekałam elewacji i w końcu będzie wyglądać na skończone - dom, ogród, ogrodzenie, mur oporowy   😅 . Studnia bez dna na pieniądze 😉

Yegua dzięki 🙂 No dość duży 200m z garażem, chyba teraz budowałabym mniejszy, za to z piwnicą.
Dodofon, i super. U nas ikeę trzeba było trochę dopasować, a i tak nie jest idealnie.
Czekam z niecierpliwością na foty finalne 🙂
gwash, kawał domu 🙂
A ja chyba wiem o co Majowej chodzi. Czasami mam wrażenie, ze myślą ze mogla wciskać mi co chcą i robić co chcą bo jestem kobieta, pomimo iż orientuje się w temacie i przedstawiam logiczne argumenty. Chętnie bym czasami męża wysłała, ale jest Amerykaninem (mówi po polsku, ale problemem byłby słowa natury technicznej), a poza tym artysta malarz który nie orientuje się w kwestiach technicznych i ma awersje do matematyki. Co prawda to nie mój pierwszy remont i fachowcy z którymi współpracowałam ju mnie znają i wiedza, ze nie zgodzę się na byle co i trzeba ze mną prowadzić sensowna dyskusje podparta argumentami. Tym bardziej sytuacja mnie wkurzyła.

Dodo - super. Uważam, ze kuchnie powinno się dostosować do pomieszczenia (zawsze da się coś wymyślić) a nie pomieszczenie pod kuchnie.
Pan Stolarz wycenił mi kuchnię. I wcale nie wyszła o wiele drożej niż IKEA'owska. A będzie taka jak chcę.
super a jeśli można wiedzieć którą ikeowska miałaś mieć?

Ja też doskonale rozumiem o co chodziło Majowej faceci z zasady uznają że kobiety to ciemna masa i generalnie mają za długi łańcuch (z kuchni..) i nie ma z nimi o czym gadać, z "fachowcy" to już szczególnie. Takie traktowanie jest nagminne i dopóki nie da taka babka takim fachowcom do wiwatu w sensie profesjonalnym to ich stosunek jest jaki jest.
Czy to mechanicy samochodowi, czy budowlańcy typowe zachowanie..
kuchnie wybrałam taką białą typu: prowansalską - nie mam pojęcia jak się nazywa
a moi fachowcy, jak dom budowali szli tylko do "żonki", bo wiedzieli, kto kasę trzyma.
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
03 lipca 2015 13:31
Dodofon też będę miała w takim stylu! Możesz napisać na ile została wyceniona? Ja też już mam wycenę i jestem ciekawa czy duża rozbieżność  😉
Fronty białe czy kremowe?  🙂
kilka fot… a nawet więcej

łazienka dół - z Panem Budowlańcem ;-) jeszcze nie osadzili umywalki i baterii i nie włożyli szuflad




korytarz i kuchnia

łazienka góra
już zrobiona na 100%


Rewelacja 🙂
dzięki ;-)
w łazience na górze brakuje jeszcze kwiatów (koło wanny jest dziura na kwiaty zrobiona), wymiana rolet (zresztą w całym domu) itd

mam jeszcze garderobę całą zrobioną (meble) na 100%, ale tam nie da sie zrobić zdjęcia... bo pomieszczenie jest małe i nie ma jak ująć - wyjdą same półki i szafa, tak samo zabudowa korytarza, nie ma jak stanąć
Gillian   four letter word
03 lipca 2015 13:50
czad  😜 😜
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
03 lipca 2015 13:57
Cud, miód, orzeszki!!
na kogoś kto kompletnie nie ma gustu, nie lubi wybierania, nie przywiązuje wagi do dupereli itd. to wyszło całkiem ok - nie widać podłogi bo cały czas jest zakryta kartonami, ale myślę, ze efekt będzie ok
Dodofon jest super, mi się podoba, bo jest jasno, zgrabnie i z pazurem jednocześnie. Akcenty techniczne i loftowe mega 🙂 Górna łazienka chyba dla kontrastu 🙂 jasna i delikatna.

W górnej łazience, za lustrem masz światło? Jesli tak to zrób jeszcze zdjęcia wieczorem, jak to jest podświetlone..
Dodofon, świetny obraz na szkle (?).  Kwiaty będą po lewej stronie, nad wanną?

Muszę, po prostu muszę napisać - ile mi daje radochy majsterkowanie! Obecnie plan jest na działania stolarskie i póki co (tfu, tfu) idzie nieźle. A dodatkowo dzisiaj w końcu uwierzyłam w siebie i wzięłam się za wiercenie dziur w betonowej ścianie elewacyjnej. I dałam radę!!!
Małe dziurki, a ile satysfakcji. 😉
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
03 lipca 2015 21:32
Dodofon też będę miała w takim stylu! Możesz napisać na ile została wyceniona? Ja też już mam wycenę i jestem ciekawa czy duża rozbieżność  😉
Fronty białe czy kremowe?  🙂


Ponawiam bo nie wiem czy zginęło w natłoku zdjęć czy może jestem ignorowana 😉
Jakiś czas temu zapytałam się Czy ma ktoś z Was kuchnię w stylu angielskim i dopiero teraz jakaś wzmianka.

Dużo teraz nowoczesnych kolorowych kuchni, stolarz był zdziwiony że chcę klasykę.
Dodofon Ciekawie 🙂 Ja także zapytam o tą dolną łazienkę. Pierwsze pytanie dubluję - jakie masz tam oświetlenie? A drugie dotyczy podłogi - w prysznicu i na reszcie jest to samo? Płytki? Pytanie trzecie - drzwi do prysznica robiłaś na zamówienie? Jak to jest, docinają pod konkretny wymiar?

U mnie układ łazienki i sprzęty identycznie rozmieszone z tym, że cegła na ścianach i okno w prysznicu :]
1. W łazience są 2 lampy z home&you takie loftowe + nad lustrem 3 kinkiety loftowe z leroja. Jest ciemno. Od razu mowię. Łazienka jest dość ciemna.
2. Cała łazienka jest wyłożona kaflami a'la deska. Nie ma brodzika. Jest odpływ liniowy.
3. To drzwi formy Roltechnik chyba. One takie są. Nie są robione na wymiar. Są takie w standardzie. Ale ja najpierw wybrałam drzwi - właśnie te na rolkach i pod to robiłam wymiar łazienki. Tej łazienki wczesniej nie było. Była klitka. Ona została zrobiona - wąska i długa. Drzwi jak widac łączą dwie ściany.
Dodofon- super! Najbardziej mi się podoba górna łazienka.
Dodofon, jest bosko. Przygarnęłabym ten Twój dom 🙂
Ty bez gustu? No weź przestań.  🤬
Dodofon, łazienkę będę miała niemal identyko 😀 Pięknie masz, pokaż ogród!
Dodo, pięknie! choć zupełnie nie w moim stylu 🙂 Czułabym się jak w hotelu 🙂
U mnie 13 zaczyna się (w końcu!!!)  remont łazienki. Facet ma skuć wszystko, wymienić wszystkie rury i dopiero robić na nowo. Już się boję... Łazienka wyłączona z użytkowania to pół biedy, ale zanosi się, że i kibelek będzie wyłączony... a nie pójdę do ludzi czy do hotelu mieszkać w tym czasie 😉
Dodofon W korytarzu kaloryfer żeliwny? Skąd taki dłuuugi wynalazłaś? Świetny! Wrócę jeszcze do drzwi do prysznica w łazience - pamiętasz wymiary i cenę?
Drzwi do kabiny - nie pamietam. Kilka tys. Roltechnik firma, sprawdz w necie. Kaloryfer firmy Zender chyba. Mam takie 3 i są jeszcze wyższe. To nie żeliwne. Stylizowane: albo kozę Vasco? Nie pamietam
Dodofon, Mi też się bardzo podoba. Lustro w łazience na dole super! Lubię proste, wręcz surowe wnętrza + dużo kwiatów doniczkowych typu juka, fikus, zamiokulkas...
Jakie masz plany co do reszty?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się