moda, ciuchy etc...

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
29 sierpnia 2024 14:22
Facella, oki, dzięki, to znalazłam coś takiego https://allegro.pl/oferta/12x-majtki-damskie-bezszwowe-figi-bawelniane-gladkie-moraj-s-13531693919 paka na lata 😂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
29 sierpnia 2024 17:03
zembria, ja mam sporo gaci z moraja i są kiepskiej jakości niestety, skarpeciory to samo. Na allegro kupuję z szachownicy i są spoko, ale ja akurat koronkowe
Facella   Dawna re-volto wróć!
29 sierpnia 2024 17:17
zembria, nie znam, ale jakbyś trafiła z F&F (Tesco) to polecam.
Jak jeszcze Tesco było w Polsce to kupiłam skarpety, zajebiście mięciutkie i wytrzymałe, nadal w nich śmigam i w zasadzie wyglądają jak nowe. To samo majtki.
Strasznie mi doskwiera brak Tesco w PL, dużo tanich rzeczy dobrej jakości stamtąd miałam. Niby można szukać w necie, ale ja to muszę pomacac...
epk, - ja mieszkam na takim zadupiu, że wszędzie jest daleko, więc dojazd gdziekolwiek mnie nie przeraża 😂 dzięki, zerknę na tym psim polu, jesteś w stanie porzucić nazwę lub adres? 🙂
faith - fiszbiny mi nie robią, ja mogę nawet gorsety nosić 😎 ale dzięki, zerknę
keirashara, to jest sklep Boskie Biusty, Gorlicka 2. Tylko parking masz jakby od tyłu ryneczku a sklep od przodu w kamienicy. Ja ten sklep mega lubię bo mają duży wybór szczególnie na duże biusty.
epk, - dużego to ja nie mam, jedynie nietypowy kształt robi problemy. Tak to marne C ledwie, dlatego moge sobie na strzępki koronki pozwolić na codzień - ale na koniu już niezbyt. Dzięki, wybiorę się w tygodniu 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
30 sierpnia 2024 07:27
Facella, A F&F bardzo lubiłam i faktycznie były często rzeczy dobrej jakości, za śmieszną cenę. Mam jeszcze kilka podkoszulek, co mają z 7-8 lat chyba i nadal materiał fajny, ramiączka się nie wyciągnęły, czy coś.
Hej. Znacie jakąś markę, która oferuje spodnie z dłuższymi nogawkami? Jestem dość wysoka i klasyczne z sieciówek są zawsze dla mnie o kilka centymetrów za krótkie. Kiedyś w Reserved mieli osobne modele z wyszczególnionym rozmiarem na długość, ale dawno nie widziałam nic konkretnego. Do Primarka zaglądam, gdy potrzebuje na szybko jakiś jeansów. Ale zależy mi też na innych.
Przeglądam też vinted w poszukiwaniach, ale tu bardziej kwestia szczęścia.
Z góry dziękuję �
Milla, - zalando tall lub sklepy typowo jeansowe typu Lee, levis, wrangler itd 😉
Właśnie z jeansami to pół biedy, bo je jakoś w miarę ogarnę 😉 bardziej o zwykle chodzi.
Ale nie wiedziałam, że zalando ma oddzielną kategorię, dziękuję!
Milla, mam dokładnie ten sam problem i od lat kupuje spodnie tylko w C&A. W ramach jednego rozmiaru mają wersję short i long praktycznie każdego modelu
FurryMouse, dobrze wiedzieć!

Ja też szukam przez Zalando tak jak keirashara
Zalando tall i petite to genialny wynalazek 🙂 No i szacun dla marek ubrań, które decydują się szyć na wysokie czy niskie osoby, nie tylko na te "przeciętne".

Kolejny temat - skarpetki, krótkie, kolorowe, dobrej jakości. Znam many mornings, dedoles, happy socks, gdzie jeszcze znajdę?
keirashara, steven?
keirashara, soxo 🙂
Czy da się kupić ładną piżamę poniżej 200zł? 😅 Generalnie śpię bez, ale czeka mnie kilka wyjazdów, gdzie będę dzielić apartament z kimś znajomym i no jednak by się przydało coś mieć. Coś co nie prześwituje 😂 Chciałam jakąś ładną, ale patrzę na ceny i moja wewnętrzna cebula trochę ma zgrzyt.
Gdzie kupujecie piżamy? Da się poniżej tych 200zł czy muszę się pogodzić z takimi cenami?
Facella   Dawna re-volto wróć!
19 września 2024 11:01
keirashara, to zależy co masz na myśli przez "ładna". Ja na ogół śpię w t-shirtach mojego faceta, ale mam jakąś piżamkę kupioną chyba w Sinsay za śmieszny pieniądz. Ważne że jest bawełniana i z motywem Harry'ego Pottera 🤣
Ładną (czytaj drogą) to bym kupiła dzieląc apartament z chłopem, ale ze znajomym? Pomijając fakt, że nie śpię w piżamie, i potrzebuję jej tylko na wyjazdy lub do szpitala, to wystarczy mi bawełniana kupiona w sieciówce za kilkadziesiąt złotych. Czasami w outlecie Intimissimi kupowałam takie długie spodnie pasiaste lub kraciaste (takie jakby płócienne, lubię je), do tego dopasowany kolorystycznie tshirt, ale mam też zwykłe bawełniane ze Snoopym np. Nie może być zwykła bawełniana piżama?
Jak stacjonarnie to w CH Arena jest stoisko z bielizna. Jak sie stoi na srodku zwroconym w strone parkingu to po lewej stronie.
Facella, - no taka... ładna 😅 Właśnie nie stary tshirt i milion letnie spodenki w szturmowców z GW, czym czasem ratowałam się jadąc do rodziców. Sinsaya w ogóle nie brałam pod uwagę, bo ja go kojarzę z tanim poliestrem, ale w sumie mogę się przejść.
espana, - z chłopem to ja śpię bez 😉 ale będę miała kilka wyjazdów, gdzie apartament łączony będzie z przyjaciółką czy kimś znajomym, no i chciałam mieć taką wiesz, "wyjściową" bardziej. Może być i bawełna, ale żeby była choć trochę ładna/urocza, no nie jakiś smutny sprany kolor czy wymemłana bawełna w prążki. Kurde nie znam się, nie kupiłam nic od lat, dlatego nawet nie wiem, czy te ceny co widzę to są normalne i muszę przyjąć, czy oglądam jakieś zbyt fancy.
Briliante, - tam to ja mam całe miasto do przejechania i chyba zero zdrowia i czasu na taką wyprawę 😅
keirashara, takie ładniejsze-bieliźniane to Hunkmuller i Esotiq, czasem gatta ma coś w spoko cenach. Oysho też super mi się trzymają, ale tam raczej poliester (nie najtańszy, ale jednak). Tylko bieliźniane czasem są bezpieczne, a czasem coś wyskakuje, zależy jaki model się trafi. :P Obczaj w reserved, czasem mają ładne piżamki bawełniane w kroju bieliźnianym, tj. na ramiączka obszyte koronką, mam co prawda jedne, ale sporo użytkuje i wypadają bardzo na plus. 😉
Sinsay ma tanie ciuszki, ale takie najgorszego sortu materiałowego, tj. nawet ta bawełna 100% to taka najtańsza, badziewna. Jeśli na wyjazdy na chwilę, to może warto zerknąć, ale ogólnie nie wypadają najlepiej w dłuższym użytkowaniu. 😉 A raczej wcale nie wypadają, bo szybko się spierają, robią cienkie itd.
Z intimissimi mam koszulę nocną, niby jedwab, ale w dotyku bardziej jak poliester, niestety kolor (ciemnaczerwień) się sprał i farbuje lekko prześcieradło w nocy; innych piżam tam nie brałam, to się nie wypowiem, może bawełniaki wypadają lepiej.

Ogólnie piżamy wbrew pozorom są drogie, bardziej trzeba by poszukać na promocjach.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
19 września 2024 12:12
keirashara, Ja jakiś czas temu dostałam od siostry fajną piżamę, na tyle fajną, że na kolejną okazję zażyczyłam sobie drugą 😉 Miła bawełna, góra nie prześwituje i człowiek sutkami nie świeci 😉 Mam teraz dwie i w sumie to katuję je naprzemiennie już od roku i nic się nie powyciągało, czy sprało. Zerknę po powrocie do domu co to za firma jest.
Dreamer113, - dzięki! Poliester to nie, już wolę odżałować niż spać w poliestrach 😅 Z inti mam jedwabie, ale do chodzenia na codzień, chyba nie umiałabym w tym spać. Oni mieli też takie serie wiskoza/satyna, nie jedwabne, może z tego masz.
Wyjazd mam 7 października, więc niezbyt jest kiedy te promocje upolować 🙈 ostatecznie wezmę te stare gacie lub odżałuję, tylko po prostu nie mam obycia i nie byłam pewna, czy źle szukam, czy muszę się pogodzić z cenami.
zembria, - będę bardzo wdzięczna 🌻
keirashara, właśnie z tego co pamiętam, to oznaczana była ta koszulka jako jedwab. Inne jedwabie prałam w identycznych temperaturach i nic się nie działo, ale ja do intimissimi zawsze mam w sumie pecha. 😉
Poszukaj w sieciówkach takich typowych, typu właśnie reserved, mohito, hm itp. Albo nawet house czy diverse, o dziwo jak zajdę, to nieraz znajduję naprawdę fajny kardigan do pracy biurowej. Część piżam w sieciówkach to jakaś wiskoza czy mieszanki, ale bawełnę też idzie na spokojnie znaleźć. Ceny ok. 100 zł, tak przedział z tego co kojarzę 70-130 zł zazwyczaj.
keirashara, ja jak szukałam piżamy dla mamy to szukałam też na allegro i tam w końcu zamówiłam wiskozową i nie smutna czy w prażek 😀 Moja mama sobie bardzo chwali, bo jest super w dotyku 🙂
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
19 września 2024 13:23
keirashara, w sinsayu są serio spoko, 100% bawełny też mają 😁
W intimi przestałam kupować odkąd przepracowałam tam 3 miesiące i widziałam ten "lux" towar na codzień... zdecydowanie płaci się tam za markę, a nie jakość niestety w wielu przypadkach
keirashara, ja za groszę kupuję w Primark
Pati2012, - no ja pracowałam prawie rok i dalej kupuję 😂 ale bieliznę typowo, bo pasują mi ich modele staników na mój nietypowy biust, miękkość koronek w gaciach i mam te rzeczy latami. Z ciuchów kochałam modal, który wycofali 😤 do dziś cioram 8 letnie modalowe koszulki i golfy, bo są dopasowane i nieprzezroczyste. Natomiast wiem też, że część materiałów to był syf i nie kupiłabym chyba jedwabiu od nich w normalnej cenie. Mam tego farta, że jak coś jest z gatunku "wraca na reklamacje jak wściekłe" to mi była kierowniczka daje znać, że mam nie dotykać.

Poszukam w sieciowkach, dzięki też za info o cenach, bo serio, jak dziecko we mgle 😂 a podoba mi się ta lub coś w tym stylu, tylko panie, co tak drogo. Więc jestem w stanie odpuścić w stronę jakiejś uroczej bawełnianej.
Screenshot_20240919_134858_Chrome.jpg Screenshot_20240919_134858_Chrome.jpg
keirashara, Haha, no tu szyte pod wymiar 😀 z GNS mam dwie piżamki Nayan + szlafrok i jedna taka wiązana z przodu - ta wiązana z przodu coś kiepsko ogarnięta, bo niestety mocno się rozchodzi na biuście i ciągle coś wyskakuje :P ale jest bardzo efektowna i milusia. No i chłopu się podoba, że nie jest wcale tak dobrze uszyta 🙃 w sumie to pierwszy jakiś fuckup, który wpadł mi z GNS tak szczerze. Natomiast Nayan (wiązany z tyłu biustonosz i spodenki) bardzo sobie chwalę, nie mam uwag, ale używałam dopiero kilka razy (ja jestem bieliźniano-piżamowym freakiem, przy czym piżamy lubię wszystkie, od koronkowych po śmieszne bawełniaki).
A ceny piżam też mnie zszokowały kiedyś. :P także rozumiem zupełnie brak rozeznania, zawsze mi się wydawało, że rzeczy, w których jesteś ubrany jak jesteś nieprzytomny powinny być tanie. 😂 ale później w sumie zachorowałam na ładne piżamki, więc nie powinnam się odzywać. :v
keirashara, Zalando przeszukaj, mi ostatnio wyskakiwały jakies śmieszne we wzory owłosionych krówek (nie pamiętam rasy) 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się