Kącik Rekreanta cz. III (rok 2010)

asds   Life goes on...
25 kwietnia 2010 16:31
Jeżeli to tylko takie ujęcie, to przepraszam za czepialstwo :kwiatek:

😡 😡


Czyli na pozostałych zdjeciach co wstawiłam jets juz ok? 🙂
wątek zamknięty
christine   zawodnikowanie reaktywacja. on the go.
25 kwietnia 2010 16:33
ten drąg jest oczywiście minimalnie przed. a nie centralnie pod przeszkodą. im dalej przed przeszkodę go wysuniesz tym koń dalej się odbije im dalej za tym bliżej podejdzie. zawsze się kładzie tak jak stojaki pozwalają czyli te 10-15cm przed.

proszę bardzo 😉
wątek zamknięty
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
25 kwietnia 2010 16:42
okej, zastosuję się do wskazówek i je wykorzystam jak tylko ktoś będzie miał mi czas poustawiać przeszkody  🙂
wątek zamknięty
christine   zawodnikowanie reaktywacja. on the go.
25 kwietnia 2010 16:44
a tam. przed jazdą 15 minut i wszystko stoi. potem już tylko Łoś jakiś będzie musiał podnosić. albo będziesz sobie rzeźbić na tych 60cm.
wątek zamknięty
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
25 kwietnia 2010 16:49
darolgadzieki 🙂może w ten długi weekend? 😀 Chyba,że do maturki się ostro przygotowujesz to wtedy innym razem 😉
helciaw Sobótce koło Wrocławia 😉
Sankaritarinadzięki,miło mi to słyszec :kwiatek:
wątek zamknięty
Burza, hehe. Jeszcze ma resztki irokeza. No, ale juz prawie mamy znowu grzywe.  😉

Pauli, no nie wiem czy nie wyglada. Tlusciutki jest straszliwie.

darolga, 😉

Raven, na razie niesmialo sobie stepujemy. A czy wracamy pod siodlo to jeszcze nie wiemy.



Takie cos z dzisiaj. 😉 Wstawiam, bo nie wiem kiedy bedziemy miec znowu fotki.
I zmykam.









wątek zamknięty
Klami, może i tłuściutki, ale do rudego mu jeszcze brakuje 😎
wątek zamknięty
christine   zawodnikowanie reaktywacja. on the go.
25 kwietnia 2010 17:06
kurde, ja tu się za dużo nie udzielam, ale Tenor to jest kurde mój ulubieniec. z niego aż bije to, że to skokowa maszyna będzie. 😍
wątek zamknięty
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
25 kwietnia 2010 17:17
incognito To może kiedyś cię zobaczę, bo będę niedaleko mieszkać  🙂
christine wole mieć kogoś na ziemi, bo nie trzeba wtedy co zrzutkę schodzić i wchodzić  😉. Ustawiam sobie zawsze wszystko przed jazdą  😉
Klami ale on ma fajny ogon 😜
wątek zamknięty
u nas pozytywnie ;]
wczoraj pojechałam do stajni, miałam wyrwać się w krótki, pożegnalny terenik. Wyszedł ponad 2 godzinny teren, do centrum Wołomina, odwiedziliśmy babcię moją  😁 sympatycznie było, Pamir zachowywał się świetnie! Aż się zdziwiłam, pogalopowaliśmy troszkę na łące, tak jak ja chciałam, powolutku patataaaj, patataaaj, chwilkę wyciągnęliśmy, a potem znowu przez nóżkę  💃

a dzisiaj przyjechałam, jako, że miałam mało czasu to szybkie szuru-buru i wsiadamy ;] i... bardzo sympatycznie 😀 poprawiłam naszą przeszkodę prawie-jak-crossową tj kilka kostek słomy z poprzek + gałęzie z boku wetknięte, co by ograniczać konia, poskakaliśmy sobie nawet  🏇
i dla urozmaicenia Kucykowej roboty skróciłam puśliska i zrobiliśmy sobie bardzo faaajny galopik po 'torze roboczym' tj wydreptanej ścieżce wokoło dużego pola, gdzie odbywają się treningosy wyścigowe/rajdowe koni które stoją w owej stajni. Pamir taak się wyciągnął, przebierał nogami, że aż się zaczęłam zastanawiać czy on się kiedyś przypadkiem nie ścigał  😁

Kucykowy portret, dzisiaj znalazłam - staroć sprzed roku ponad, bo jeszcze z poprzedniej stajni, aczkolwiek - lubię to zdjęcie ;]



Klami, ale ślicznie Tenorowi w czerwieni  😍 a co nadmiaru tłuszczyku, może Pączek oddać trochę Pamsowi  😁
wątek zamknięty
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
25 kwietnia 2010 17:47
Helcia a wymagasz od niej czegoś więcej niż wymagałaś wcześniej? Na jakiej wysokości odmwia przeszkód? Zdaża jej się robić naglą stope przed niziutką przeszkodą? Odmawia skoków na obie strony? Zaraz pośle PW, to pogadamy.
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
25 kwietnia 2010 17:50
tulipan, to straszny, straszny wiaaaaatr.
Nie ma co oceniać po jednym ujęciu. No bez przesady.


Sankaritarina,  dzwoń, dzwoń. Koń na kraty skacze i sam się uszkadza, a ja dalej na niego wsiadam >__>
wątek zamknięty
Lov   all my life is changin' every day.
25 kwietnia 2010 17:59
Caroline - ależ ja się zgadzam, bo sama tak jeździłam Dzionka jak mu odbudowywałam grzbiet po zimowym staniu. Mi się w tym obrazku nie podoba to, że koń jest ewidentnie schowany - obie wodze widzą luźno. Koń w poszukiwaniu kontaktu powinien wyjść nosem do przodu, a tutaj tego nie robi - leci dalej przeganaszowny.
Btw wpadniesz do nas kiedyś czy już się nie doczekam :]?

Edit:
na pierwszym zdjęciu nie jest schowany, ale taka jazda poza pionem do mnie nie przemawia - ja rozumiem, że szyja ma być okrągła i koń w dole, ale tutaj jest to przegięte.
Drugie zdjęcie - wg mnie super 🙂
[quote author=Lov link=topic=14622.msg565403#msg565403 date=1272128385]






[/quote]


Wybaczcie ten ogromny cytat, ale dopiero zauważyłam edit Dzionki. Pierwsze ustawienie może też wynikać z tego, że Cyprys jeszcze nie utrzymuje cały czas jednego ustawienia 😉 Raz wyżej, raz niżej, raz fajnie, raz jak lama.
wątek zamknięty
Gosia, to fakt. Do rudego mu daleko. No i mam nadzieje, ze Tenorzyna w koncu jednak zejdzie z tej wagi, bo to bardzo niezdrowe. :/

christine, dziekujemy. Coz. Przed seria bardzo niefortunnych zdarzen zapowiadal sie bardzo dobrze (np. fotka w moim avatarze to oczywiscie on, kiedy zebral sie z bardzo daleka na tripla w P). Teraz niestety nie wiem co dalej bedzie. Czy bedzie mogl byc w pelnym skokowym treningu.

helcia, hehe. Falowany. Grzywe tez ma taka falista. Teraz odrasta mu irokez, wiec tego nie widac.

Nirv, dziekujemy. A czapraczek calkiem przypadkowy. Dostalam. 😉
Tluszczyku chetnie oddamy nawet wiecej niz troche.
wątek zamknięty
Klami, mój Kucunio bardzo chętnie przyjmie nadmiar  😁
a co do kładących się irokezów - ja właśnie zastanawiam się czy przypadkiem nie zostawić Pamirowej grzywy co by odrosła na kilkucentymetrową 'szport grzywkę'  👀
wątek zamknięty
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
25 kwietnia 2010 18:47
helciaa możesz zdradzic gdzie dokładnie? 😀
Klamiale maszyna 😎
wątek zamknięty
Słuchajcie, nie róbmy z KRu rezerwatu - jak coś się komuś nie podoba, to może zwrócić uwagę, bez przesady! Czasem coś to komuś uświadomi, a czasem rozwiane zostaną czyjeś wątpliwości - tak jak Lov rozwiała moje, że jeździ konia z nosem w klacie całą jazdę 🙂 Zresztą chyba dosyć kulturalnie zwróciłam jej (Lov) uwagę, nie rzuciłam mięchem ani jej nie wyśmiałam. Chyba sama zainteresowana nie czuje się dotknięta, więc nie róbmy tutaj wielkiego halo, że jak coś mamy to na PW - bo czasem wyniknie fajna dyskusja i ktoś się czegoś nowego nauczy. Tyle ode mnie w tej kwestii 🙂 Ja tam nie jestem drażliwa na krytykę i jak czasem jakąś usłyszę (raz np. ktoś mi napisał na forum, że Dzionek za bardzo schudł - wzięłam sobie do serca i odpasłam, sama bym pewnie później to zauważyła) to analizuję czy jest słuszna, czy nie.

A teraz nius dnia - DZIONEK NIE KULEJE 😀!!!
wątek zamknięty
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
25 kwietnia 2010 19:04
Dzionkai bardzo dobrze,że nie kuleje :kwiatek:
wątek zamknięty
A do mojego stadka dołączył nowy członek.

Serena, welsch pony, 6 lat.


Niestety zdjęcie nie oddaje jej uroku  😎 Rusza się lepiej od niejednego dużego ujeżdżeniewego konia.

Wet nakazał zacząć z rudym kłus  😅
wątek zamknięty
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
25 kwietnia 2010 19:08
incognito w Maniowie  🙂
wątek zamknięty
Dzionka, to super! A jak Gil?
tulipan, to sezon może jednak przed Wami? 🙂 gratulacje!
wątek zamknięty
tulipan, przesiadasz sie na kuca? 😉

ja dzis stadko puscilam luzem - zasluzone wolne 🙂 ogier daawno nie byl luzem, ale nawet nie szalal zbytnio.. jutro pewnie pojade odwiedzic reszte runakow, a od czwartku urlop w stajni 🙂 juz sie nie moge doczekac (o czym pewnie pisalam juz 100000000razy :hihi🙂
wątek zamknięty
magda, do nas jutro wpadasz? :>
wątek zamknięty
alice, prawdopodobnie tak. ale bez aparatu, nie licz na to :P tylko musze jakos zorganizowac robote z 3 konmi na hipo i dotarcie do otomina najpozniej przed 10  😵
ciezki dzien bedzie, bo jeszcze 3 chce pojezdzic a pewnie czwartego wcisnac mi sprobuja  😂
wątek zamknięty
Kayra   Kucusiowy wariat :P
25 kwietnia 2010 19:29
tulipan, powiedz coś więcej o tym kucyku 🙂 Ja jestem miłośnik tej rasy, sama mam pól welshke.
wątek zamknięty
alice, prawdopodobnie tak. ale bez aparatu, nie licz na to :P tylko musze jakos zorganizowac robote z 3 konmi na hipo i dotarcie do otomina najpozniej przed 10  😵


Acha, czyli rozumiem mam się nie spieszyc?  😎 Bo miałam jeździc na 9 30 :P

A ja już mam fot dosyc chwilowo :P
wątek zamknięty
Anaa ja też się mega cieszę  😀 😀 Rana się ładnie goi a po kulawiźnie ani śladu. Jutro już idzie na padok, w kaloszkach ofkors. Jutro też już na pewno wsiądę na stępa, bo mu odwala, jak zawsze gdy stoi - tzn. odsadził się dzisiaj dwa razy, w tym raz jak miałam w rękach otwartą butelkę z gencjaną i oblał mnie całą - twarz w domu domywałam ze 20 minut  😵 No ale wybaczam mu, skoro ozdrowiał 😀 Gil też lepiej, ale to niech się kujka wypowie, bo się dzisiaj minęłyśmy w stajni 🙂

incognito dzięki 😀!
wątek zamknięty
Anaa raczej nie, Rudy ma brzuch do ziemi, a i nie wiadomo czy powrót sprawnie nam pójdzie 😉
magda w pewnym sensie tak  😁, ale generalnie to koń dla moich braci 😉
Kayra jest w miare grzeczna, troche gorąca dziewczyna. Zrobiona do N w ujeżdżeniu i skacząca.
wątek zamknięty
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
25 kwietnia 2010 19:32
Dzionka, dobrze słyszeć, że z Dzionkiem już ok!
wątek zamknięty
Klami kurcze, nie wiem jak Ty to zrobiłaś ale po Tenorze ani trochę nie widać przerwy w pracy. Ciągle taaaka maszyna... 😜

Dzionka super, że z Dzionkiem już wszystko ok.

Ja jestem szalenie przeszczęśliwa bo ostatnio ktoś (kto chyba się zna) mi tak "ni z gruchy ni z pietruchy" wypalił, że mój koń nabiera kształtów i to w dobra stronę. Niby to mało, dopiero jeden kroczek, a jak cieszy. Za tydzień moja pierwsza Lka na młodym. Oesu już czuję ze bedzie klapa na całego 🙄
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.