Kącik Rekreanta cz. III (rok 2010)

Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
24 kwietnia 2010 23:00
Ja np dużo bardziej wolę widzieć konia w takiej sylwetce jak na zdjęciach Lov i uważam, że jest to sylwetka, która przyniesie o wiele więcej dobrego niż często widziany obrazek - koń jechany z głową nisko, nos przed pionem (czasem nawet bardzo) i prosta jak drąg, sztywna szyja.
wątek zamknięty
Okej, ja też nie lubię koni na prostej szyi, nawet tych nisko ustawionych. Ale nie lubię też przeginania w drugą stronę, tak jak na niektórych zdjęciach Lov.

Lov, może faktycznie na tym zdjęciu tylko wewnętrzna jest luźna, ciężko się dopatrzeć w sumie 🙂
wątek zamknięty
Lov   all my life is changin' every day.
24 kwietnia 2010 23:08
Dzionka, zważ też na to, że nie ejst to siłowe przegiecie 😉

oczywiscie mogłam w tej jednej setnej sekundzie puścić zewnętrzną, kwestia chwili 😉
wątek zamknięty
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
24 kwietnia 2010 23:10
Dzionka, sorry, ale dla mnie przegięcie to coś takiego:


Na tych zdjęciach co Lov wstawiła ja osobiście przegięcia nie widzę.
wątek zamknięty
busch   Mad god's blessing.
24 kwietnia 2010 23:20
Ja też jestem bardzo ostrożna w krytykowaniu przeganaszowania w niskim ustawieniu, zwłaszcza że z gniadą dwa lata pracowałam na coś takiego:


Trzeba by przeprowadzić karkołomną gimnastykę intelektualną, by nazwać to ustawienie czymś innym, niż deep&round - nos wciąż jest za pionem i nie da rady tego na razie wyprowadzić bez utraty stabilnego kontaktu.
Wolałabym być ostrożna w wydawaniu sądów na podstawie tylko kilku zdjęć, ale mimo wszystko (i mimo mojego poparcia dla nosa za pionem przy niskim ustawieniu) na zdjęciach Lov widzę także raczej dość wątły i wątpliwy kontakt, nie tylko przeganaszowanie. Ale może to znak, że czas się przejść do okulisty - zresztą to też nie interpretacja i jak widać Lov jest przekonana, że metoda jest dobra  😉
wątek zamknięty
caroline   siwek złotogrzywek :)
24 kwietnia 2010 23:31
Btw wpadniesz do nas kiedyś czy już się nie doczekam :]?

wpadać nie lubię, ale chetnie odwiedzę 😉 tylko musimy jakoś zgrać terminy 😉
wątek zamknięty
Klami, nie poznałam Tenora bez irokeza! 😀

xxagaxx, dzięki, wsparcie wiele dla mnie znaczy 🙂 ja nawet chyba jeszcze nie wiem jak wielkim młynem będzie przeprowadzka...

Fantazja, jak ona się ozłociła na wiosnę 😍

Atamanka, dziękuje 🙂 wyglądacie jak z bajki na tym tle traw 🙂

wątek zamknięty
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
25 kwietnia 2010 07:29
fintrzymaj sie :kwiatek:
galopadasliczny srokacz 😀
darolgajestescie piekni jak zawsze 😀
kateurocze zdjecie 😉
Fortamasz jednego z ładniejszych kasztanów jakie widziałam 😜
Strucelkaile on ma wzrostu ?Gratulacje udanego startu :kwiatek:
dzionkaswietnie wygladacie,a tak rzadko dajesz foty 😀


Moje ostatnio szalało na czambonie i skakało w korytarzu.Jezdzimy na razie troche rzadko,ale trzeba ta ilosc jazd w tyg. zwiekszyc chociazby dla wyrobienia kondycji.
wątek zamknięty
Aga
jak rozmawiałyśmy, to chciałam go oddać w trening i w ogóle nie wsiadać. Najbardziej mnie cieszy powód, dlaczego ta osoba chce go kupić- bo jest śliczny i grzeczny. Mój Złoty jest grzeczny  🤣 bo że śliczny to nie podlega dyskusji  😉 , ale zdaniem innym jest też grzeczny  🏇




Co do dyskusji, to wiele osób myli konia schowanego /czyli przed wędzidłem/ z koniem jezdzonym deep&round. Mój też tak chodzi cały czas i cały czas mam z nim kontakt.
wątek zamknięty
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
25 kwietnia 2010 07:46
Dziękuję za miłe słowa 🙂 (Linuksowi i jego właścicielce też przekażę 😀 )

Pauli fajny zwierz! Masz w planach jakieś bardziej regularne jazdy?

Do tej pory nie planowałam bardziej regularnie jeździć z prostej przyczyny, nie miałabym gdzie...
Ale zupełnie nieoczekiwanie pojawiła się propozycja zajęcia się dwoma końmi 😜
O szczegółach na razie opowiadać nie będę, bo sama jeszcze nie wiem wszystkiego, no i nie chcę zapeszyć. Ale jeśli wszystko się wyklaruje (mam nadzieję, że jakoś w majowy weekend 😉 ), to na pewno się tym z Wami podzielę 🙂

Oficjalnie zwracam się z prośbą do Was o Voltowe kciuki, które czynią cuda :kwiatek:


darolga
Twój koń jest po prostu zjawiskowy 😍
To niesamowite jak się zmienił od kiedy pokazałaś nam go jako szczawika pierwszy raz 😉

Klami
Tenor wcale nie wygląda jakby miał tak długą przerwę.
Trzymam kciuki za rozruch 😉

feno
Fajne konisko 🙂
Ostatnie zdjęcie słodkie 😀

Strucelka
Rewelacyjny ten Twój paker  😜
wątek zamknięty
Incognito ależ ja często wstawiam foty 😀 Widocznie za rzadko zaglądasz 🙂

Caroline ja wciąż czekam a propozycję terminu!

Koniczka - widocznie mamy inną definicję przegięcia.  Dla mnie już EOT.

Busch, mi tam się podoba to ustawienie, w którym jeździsz gniadą na tych zdjęciach - to jest właśnie dla mnie przeganaszowanie z sensem 🙂
wątek zamknięty
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
25 kwietnia 2010 09:09
Dzionkajak dla mnie rzadko 😀
Kucunioo ile dobrze kojarze to chcesz sprzedać swojego malucha? 🙁Czy coś mi sie pokićkałako ?

Buziaczek 😎 bo ogierki lubią słit kiski 🤣
wątek zamknięty
darolga   L'amore è cieco
25 kwietnia 2010 11:07
asds - on ma taką mniamuśną dupeczkę! Aj, śliczny! 🙂
_kate - dziękujemy!  :kwiatek: :kwiatek: Zdjęcie bezbłędne, mina mówi wszystko 😀 ale fakt faktem, że świetnie razem wyglądacie! Więcej fot!
Cierp1enie - dziękować! 🙂🙂  :kwiatek: a jak tam Twoje plany terenowe?
Forta - super latacie! 🙂
Lov - daaaaaawno Was nie widziałam, kucyś przepiękny, cuuuudnie wyglądacie!  💘
siwaaa94 - śliczna kobyła, dawaj więcej! 🙂
Fantazja - e tam super, u Was postępy ciagle widać, strasznie lubię Was oglądać! Jakiego siodełka szukasz? oj, chyba kopyciak skakać lubi, co? 🙂 super!  😍
Tristia - dziękujemy!  :kwiatek: :kwiatek: Ja tak samo, też czuję się jakoś swobodniej 😉
Burza - uwielbiam Was! Ale schudł, profi wygląda! Cudnie!  😍
Strucelka - kucyk iście wyje*any, mega wyglądacie!  😜 😜
Daniela - super Was widzieć w robocie!
Klami - jak dobrze, że jest dobrze! Cieszę się przeogromnie, kciuki trzymane za Was były najmocniejszymi w moim życiu! Ucałuj Pączunia!  😅
incognito - dziękujemy!  :kwiatek: Kiedy nas odwiedzisz? Widzę, że dzielnie pracujecie 😀
Pauli - jeju, jak miło!  :kwiatek: :kwiatek: Aż buraczka strzeliłam  😡 (Korab oczywiscie nie, bo on to już dawno w samouwielbienie popadł). Cieszę się, że widać zmiany! Tym bardziej, że zaraz po przyjeździe pod wpływem zmiany diety nabrał ciałka dużo za dużo, potem ogierzył i na wiosnę bardzo mi schudł, następnie odpowiednio się przyokrąglił i sama nie wiem kiedy, ale uwidoczniły się mięśnie! 🙂🙂 dziękujemy!  :kwiatek:

wątek zamknięty
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
25 kwietnia 2010 11:39
Aaaa Pauli w siodle! 🏇 Super super super! 😀 Więcej więcej więcej! 😀 Częściej częściej częściej! 😀
Strucelka gratuluję wyników 🙂 Belfast wygląda cudnie! A te zdjęcia z zachodzącym słońcem... miodzio 💘
siwaaa94 jakie macie piękne widoki 😍
Dzionka, kujka trzymam kciuki za Wasze dzieciaki! Dawajcie na bieżąco znac co i jak 🙂
Burza a zorientowałaś się jakie tereny będziecie mieć w nowej stajni?
Klami super, że zaczynacie jeździć 😀 Jeszcze trochę i będziecie galopem popylać. Cierpliwości 🙂
Fantazja widzę, że przygotowania do zawodów idą pełną parą... 😎
darolga nono z Korabskiego prawdziwy mężczyzna sie robi... W jakim wieku już jest?
wątek zamknięty
darolga   L'amore è cieco
25 kwietnia 2010 11:41
Raven -  dzięki! :kwiatek: :kwiatek: no, 4,5 roku, szybko czas leci! Ale mentalnie roczniak  😁 😁
wątek zamknięty
Ja nie przyczepiłabym się do obrazka konia Lov, ale troszeńkę mnie 'ugryzł' taki obrazek:

Możliwe, że mi się wydaje, ale chyba koń jest mocno złapany za pysiak. Jeśli nie, to bardzo przepraszam, że się czepiam 😡 :kwiatek:

Pauli, możesz liczyć na kciuki 🏇
wątek zamknięty
Wg. mnie to komentowanie sposobu jazdy asds i Lov jest bardzo nie na miejscu.
Po pierwsze to nie interpretacja, a jak już ktoś ma parcie na ratowanie świata to od tego jest PW.
Po drugie to zdjęcie, uchwycona chwila. Może koń się schował na ułamek sekundy i po odpowiedniej reakcji jeźdźca wrócił na kontakt.

wątek zamknięty
Mieliście rację, wczoraj miałam chwilowego doła😉
Dzisiaj kucyk był meeeeega fajny, nawet w Sopocie nie chodził tak dobrze  😅

Chyba odkryłam o co tu chodzi  👀 (Ameryka jak zwykle)
Na początku jazdy pojechaliśmy na stępa w teren na wieś, potem od razu intensywna robota na placu, drągi zmiany nogi itp. i na koniec jazdy do lasu trochę kłusa, galopu i stęp. I koń idelany😉
Chyba zanudzałam go na tym placu. A że miejsca u nas mało, to nie miał żadnej motywacji żeby iśc energicznie. Już to wczesniej mi mowiło parę osób, ale oczywiście musiałam sama odkryc tą Amerykę😉

Teraz będę chyba codziennie do lasu jeździc😉 A kucyń jest aniołem - sam idzie przez wieś, galopuje i nie ma żadnego problemu z tym, że jest sam, daleko od koni i domu.
wątek zamknięty
Fakt, to nie jest wątek interpretacyjny, ale sądzę, że można delikatnie zwrócić uwagę jeśli się coś zauważyło, tylko, żeby to zrobić tak by nie rozpętało burzy.... (choć to chyba niemożliwe 😁 ). [wszelkie skojarzenia z Burzą przypadkowe :P ]
Nie na miejscu jest moim zdaniem wyciąganie z czeluści forum zdjęcia asds, które, ok, nie wygląda za miło, ale.... jest robione komórką=mało wyraźne, jest w liczbie 1=mogło być uchwyceniem chwili. Gdybyśmy się mieli wszystkiego czepiać to zrobiłoby się bardzo nieprzyjemnie czy wręcz chamsko, bo każdy ma na koncie kompromitujące zagrania. Możemy wyciągać zdjęcia znikąd i sobie pisać "popatrzcie co znalazłam, co ona robi, mnie się to nie podoba, ona go ciągnie, ona go kopie, a ona nie umie jeździć"... tylko po co ? Trzeba reagować w jakiś sposób na faktyczną krzywdę robioną zwierzęciu, ale nie trzeba przeginać.
wątek zamknięty
Od zwracania uwagi użytkownikom, którzy się o to nie proszą jest PW. Już to pisałam, ale napisze raz jeszcze.
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
25 kwietnia 2010 15:28
fin, Dzionka, to wypowiedzcie sie na przykład na temat tego zdjęcia. Też przegięcie?
wątek zamknięty
Jak dla mnie się schował na chwilę, albo odgania się od muchy / drapie w nos  😎
wątek zamknięty
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
25 kwietnia 2010 15:36
Atamanka ostatnia fotka b. ładna
incognito gdzie stoisz z koniem?
Alice to dobrze że to chwilowy dołek  🙂

Coto ma ostatnio fochy na skakanie 🙁 Już niedawno było tak dobrze. Sama szła na przeszkodę, może odskoki nie wychodziły zbyt pięknie, ale obydwie się starałyśmy. Teraz zwiewa z przeszkód. Dałam jej spokój z próbami na kilka dni i wczoraj znów spróbowałam. Raz szła raz nie. Były wyłamania i jedna dość nieprzyjemna sytuacja z drągiem 🤔. Cały czas uważam na jej pysk, nawet czasami przesadnie oddając wodzę. W skoku walczę z wychodzeniem przed siodło, kładzeniem się na szyi, ale teraz ciężko mi się skupić na sobie, bo koncentruje się na tym żeby doprowadzić ją do przeszkody. Teraz znowu spokój na tydzień, do soboty, może jej przejdzie. Sprawdzałam czy siodło jest okej, oglądałam z każdej strony, nic.
jakiś skok


i szaleństwa z koleżanką  😁
wątek zamknięty
Racja, przecież istnieje coś takiego jak prywatna wiadomość [jakoś mało doceniana w takich sytuacjach] 😡
Strzyga, to jest rollkur! :> Dzwonię do animalsów :>
incognito fajny jest! Do listy koni, które chciałabym mieć chyba dopiszę arabowako-konikowate bułanki 😁


wątek zamknięty
christine   zawodnikowanie reaktywacja. on the go.
25 kwietnia 2010 15:57
helcia a ile Coto ma lat?
wątek zamknięty
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
25 kwietnia 2010 16:07
christine 11  🙂
wątek zamknięty
asds   Life goes on...
25 kwietnia 2010 16:19
Wg. mnie to komentowanie sposobu jazdy asds i Lov jest bardzo nie na miejscu.
Po pierwsze to nie interpretacja, a jak już ktoś ma parcie na ratowanie świata to od tego jest PW.
Po drugie to zdjęcie, uchwycona chwila. Może koń się schował na ułamek sekundy i po odpowiedniej reakcji jeźdźca wrócił na kontakt.




tulipan jest dokładnie tak jak piszesz. Konisko w czasie jazdy co jakis czas machalo namietnie głową w dół w celu straszenia much.

Poniżej pokazuję zdjęcia inne z jazdy które pokazuja w jakim ustawieniu koń pracuje.

Co do jeszcze kwestii wg. zaciągnieciu na pysku - jest to efekt rozmazania przez komórkę, koń chodzi na kontakcie ale nie na zaciągniętej wodzy - To białe to piana/ślina od intensywnego żucia wędzidła. co do moich rąk nie chowam ich do wenatrz ni ściskam czy jak to fachowo nazwać - efekt taki wyszedł na zdjęciu.

Poniżej pozostale zdjecia z jazdy ( chyba ze to o tym usawieniu mowicie i to tutaj juz konia na pysku ciagne?  🤔








Pytam bo po prostu juz w tej chwili zgłupiałam? 😡






wątek zamknięty
christine   zawodnikowanie reaktywacja. on the go.
25 kwietnia 2010 16:20
myślałam, że młoda. są konie które się buntują jak dostają za dużo zagadek na treningu. koń nie wie, że się starasz tylko ma stan faktyczny. odbicie pasuje, albo nie pasuje. system 0-1. niektóre szczere konie dowiozą do końca jazdy, ale na następnej już nie będą chciały nawet podejść do przeszkody.

więc nie skacz jak na zdjęciu pustych przeszkód bez drąga na ziemi i bez wskazówki (nie musi być na wskok wyskok. może być na foule, dwie, trzy). Ty się mierzyć nauczysz, a koń będzie mógł się pozbierać i odbić w dobrym miejscu. 🙂
wątek zamknięty
Jeżeli to tylko takie ujęcie, to przepraszam za czepialstwo :kwiatek:

😡 😡
wątek zamknięty
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
25 kwietnia 2010 16:28
christine a drąg na ziemi może być kawałek przed przeszkodą ( bo za to chyba na pewno nie?)? Bo z tymi stojakami nie da się bezpośrednio pod przeszkodą (chyba że wezmę krótszego drąga, w innym kolorze, będzie to przeszkadzać?)
I dziękuje za wskazówkę  :kwiatek:
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.