Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

rybka - są jeszcze nawilżające tabletki do ssania, jak np. Fiorda.
rybka   Różowe okulary..
21 września 2015 13:56
Teodora, keirashara  :kwiatek: dziękuję
Staram się milczeć, no ale czasem muszę się w pracy odzywać 🙂
Przejdę się do apteki i kupię witaminę A+E i zapytam o te tabletki Fiorda.
Mojego męża po prowadzeniu szkoleń uratował Vocaler.
Czy ktoś mi może polecić program do usuwania złośliwych wyszukiwarek/reklam wyskakujących zewsząd inny niż AdwCleaner? Ten ostatni niestety nie ze wszystkim sobie poradził... Chciałam ściągnąć program, niestety zamiast pliku instalacyjnego ściągnęło się "coś tam coś tam wizard" (jakiś menager ściągania) - jak zobaczyłam, że chce mi ściągać program za pomocą tego czegoś, kliknęłam "anuluj", niestety było już za późno i doczepiły mi się jakieś śmieci. :/ Konkretnie mam ustawioną jako automatyczną wyszukiwarkę Yahoo (ale chyba tylko z nazwy, bo znajduje śmieci) i oprócz tego wyskakują mi czasami nowe ona (i zamykają się, zanim się cokolwiek wyświetli), do tego teraz pojawiły mi się banery reklamowe w niektórych miejscach (np. na forum, ale tylko na głównej i w ogłoszeniach). Co jest odpowiedzialne za reklamy, to chyba już wiem (Ads by name, już to kiedyś "złapałam" i jakoś mi się udało usunąć, więc tego się pewnie zaraz jakoś pozbędę), ale plik od wyszukiwarki to najwyraźniej co innego i póki co nic na to nie działa. Ba, mam wrażenie, że to się "rozwija", bo na początku poza wyszukiwarką nie było innych dodatków. :/ Nie chciałabym robić formatu dysku, jeśli nie muszę. 😉 Może ktoś wie, czym się tego pozbyć?
Ktoś już mi polecał SpyHunter - ponoć nie da się go potem odinstalować, więc nie będę próbować, żeby nie było, że zamienił stryjek siekierkę na kijek...
sumire gorąco polecam Malwarebytes. Przerobiłam większość dostępnych cleanerów i tylko ten został ze mną na stałe.
1: Nigdy instalek z installki.pl, programosy.pl, darmoweprogramy oraz pozostałych tego typu stron. Jeśli program jest darmowy lub posiada Trial, lepiej wpisać nazwę w google, dopisać "strona producenta" i ściągnąć bezpośrednio od producenta.

2: Większośc takich śmieciowych dodatków da się usunąć w ustawieniach swojej wyszukiwarki. Przykładowo firefox wiele z nich wykazuje na liście wtyczek, wystarczy je odinstalować. Ale są też takie dziadostwa których trzeba poszukać w programfajlsach. Jeśli są ukryte głebiej, to eset online powinien się z nimi uporać.
Malwarebytes daje radę, też go używałam.
Tak, wiem, że żadnych programosów itp. 😉 To było ze strony producenta właśnie... O dziwo.  Nigdzie we wtyczkach tego nie mam, program files też przejrzane i powywalane co bardziej podejrzane pliki, niestety bez efektu... Mam nadzieję, że Malwarebytes to znajdzie, bo po dzisiejszym dniu mam dość, reklamy są wszędzie oprócz fejsa i gmaila. O ile mi się to w ogóle uda ściągnąć, bo teraz to już mnie z automatu z każdego miejsca przekierowuje na strony sklepów, telezakupów itd., nawet nic nie muszę klikać. :/
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
22 września 2015 06:44
sumire, spróbuj też odinstalować przeglądarkę.
Gniadata   my own true love
22 września 2015 12:55
sumire jak dla mnie najlepszy byl spybot search and destroy, wyczyścił to czemu adwcleaner i malwarebytes nie dały rady.
Ja również polecam Malwarebytes, mi zawsze ratowało tyłek 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
22 września 2015 16:36
też polecam mbama

czy ktoś przesyłał pliki używając FTP? nie wiem jak to działa, mam coś instalować na komputerze?  😵
madmaddie ja używałam filezilli 🙂
Ja od zawsze total commander, banalny w obsłudze.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
22 września 2015 19:58
dzięki dziewczyny 🙂
Malwarebytes znalazł mnóstwo śmieci, ale nie to, co chciałam. 😵 Za to podczas odinstalowywania Firefoxa antywirus znalazł rootkita w plikach FF, skanuję system i... mam pozarażane pliki w folderach AdwCleaner. 😂 Którego ściągałam od producenta... Paranoja.
Gniadata, Spybot bodajże chciał najpierw jakiejś aktualizacji i wywalał komunikat, że coś tam się nie powiodło, a bez tego nie da się przeskanować plików. :/

Pytanie z trochę innej beczki - już po tym, jak odinstalowałam FF przyszło mi do głowy, że wcale bym nie chciała usuwać moich zakładek... One się zapisywały w folderze Danych aplikacji, prawda? Jest szansa, że one tam zostały mimo dezinstalacji przeglądarki? Miałam tam pozapisywane linki do ważnych artykułów i nie chciałabym ich szukać od nowa... A nie mogę sprawdzić, no bo... skanuję. :/ I tak jeszcze pewnie z 1,5h...

Edit: Zakładki ocalały, udało mi się uruchomić Spybota, niestety problem istnieje nadal. Czy to naprawdę oznacza format dysku? 😵
sumire, w podobnej sytuacji ostatecznie sformatowałam. Zgrałam na zewnętrzny co potrzebowałam, użyłam 360 Total security wywalając bezwzględnie wszystko co raportował, zrobiłam format, wszystkie instalacje od nowa - problemy nie wróciły. Z tym, że były poważniejsze niż twoje, np. nie działało odkrywanie plików ukrytych. Format robiłam dokładny, ekspresowy nie zadziałał.
sumire, a próbowałaś w dodatkach usunąć podejrzane wtyczki?
Jeśli tak i nie działa, to ja bym jeszcze raz spróbowała:
1. zapisać/wyimportować gdzieś zakładki firefoxa, 2. odinstalować Firefoxa, 3. Zrobić restart kompa. 4. usunąć wszystkie pliki związane z Firefoxem ręcznie z dysku, u mnie jest to ścieżka: C:\Program Files\Mozilla Firefox
Może ktoś z wie jak nazywa się coś takiego i gdzie można to kupić? 👀
mils, moja babcia miała takie coś do robienia swetrów na drutach (tzn. nie robiła swetrów tym czymś, ale było w "zestawie"😉. Więc pewnie można to kupić w pasmenterii 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
25 września 2015 08:41
To nie jest jakies szydełko?
Też mi się tak wydaje, że to jakiś rodzaj szydełka, ale nie wiem pod jakim hasłem tego szukać.
mils, igła/haczyk do przeciągania zaciągniętych oczek. Nie wiem, czy ma jakąś konkretną, fachową nazwę.
Mam kartę Lycamobile kupioną w UK i chciałabym z niej teraz korzystać w Polsce, żeby dzwonić na wyspy. Czy jak doładuję tu w Polsce konto to normalnie będę mogła korzystać czy muszę doładować w UK?
mam takie pytanie: gdzie u nas w kraju można zrobić kurs kowalstwa/werkowania/ nadający jakiś certyfikat?
gdzie mogę zgłosić, że polski sklep sprzedaje produkty "spożywcze" bez polskich opisów (pani poinformowała mnie, że na pewno jest polski opis, tylko zasłonięty taśmą)? niestety sklep mnie olał totalnie, a ja nawet nie wiem co podaje swojemu psu.

edit. znalazłam. Inspekcja Handlowa? czy muszę jechać osobiście, czy wystarczy telefonicznie?
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
26 września 2015 21:31
Co przyszykować dla Maratończyka na 25km i na metę? Na trasie mam przygotować kanapkę i snickersa. Z czym najlepiej tą kanapkę? 😉 Na metę na pewno jakiś izotonik, banan, drożdżówka?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
27 września 2015 06:38
Zu, półmaratończyka 😉
Jeśli zawody sa organizowane oficjalnie to na trasie może być punkt żywieniowy. Na mecie będzie taki napewno, dodatkowo biegacze mają zapewniony obiad lub prowiant.
Weź izotonik.
JARA, skoro na 25 kilometr i na metę to chyba jednak maratończyk, z tego co mi wiadomo półmaraton ma niecałe 22km... 😉
czy ktoś biegły w mechanice samochodowej podpowie mi czy z chłodnicy/okolic chłodnicy powinno mi kapać? nie "leje" się, ale jak otworzyłam maskę to zobaczyłam że bezpośrednio pod chłodnicą jest dość mokro. Samochód nie ma klimatyzacji, więc na pewno nie kapie z klimatyzacji... zawsze wydawało mi się, że to raczej szczelne powinno być  🤔 help?
Szczelna musi być. Kapać nie może, grozi to przegrzanie silnika i poważnym remontem. Szukaj mechaniora.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się