kącik pomocy medycznej, czyli: czy to coś powaznego i jak temu zaradzić

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
16 kwietnia 2022 10:16
SzalonaBibi, trzymam kciuki, żeby to był krwiaczek, przy takim osłabieniu organizmu!
Ode mnie tez kciuki i uściski, jesteś dzielna!
Cześć 🙂. Mam pytanie odnośnie suplementacji wspomagającej stawy (odżywianie, regeneracja, początki zwyrodnienia blaszek granicznych w kregosłupie, niestety). Co w Waszym przypadku sprawdziło się najlepiej? Czy ktoś stosował Mumio i jest w stanie powiedzieć, czy coś pomogło i przede wszystkim, czy jest bezpieczne.
Sharona,
U mnie najlepiej sprawdził się suplement z firmy Orling- jedyne po czym czułam różnice.
Jestem po pierwszej wizycie u onkologa po planowanych 6 cyklach chemii (i dwóch operacjach w międzyczasie). 13 lipca mam zacząć dwuletnią kurację podtrzymującą (olaparib). Co miesiąc będę się zgłaszać na badania i po kolejne dawki leku. Myślałam, że trochę o temacie zapomnę, czymś się zajmę. A tu nic z tego, czyli jednak życie w wyrokiem. Po tych dwóch latach wiadomo będzie jedynie, że "będę żyć aż do śmierci" - wszystko się może zdarzyć. Wychodzi, że te 7 miesięcy leczenia i mordowania się o kant tyłka można potłuc. Kolejne miesiące mogę tylko przeczekiwać zamiast normalnie żyć. Bez sensu.
Swoją drogą: wie ktoś o przepisie NFZowym mówiącym o tym, że jednego dnia nie można być u dwóch specjalistów w jednej przychodni/szpitalu? Tak mi powiedziała onkolog. Dojeżdżam 100 km do szpitala i staram się tak planować, żeby jak najwięcej za jednym razem załatwić.
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
28 czerwca 2022 19:59
Wiem, że NFZ czepia się o wizyty w trakcie hospitalizacji, ale żeby o 2 wizyty w jednym dniu?
Przecież jeden specjalista może poprosić o konsultację drugiego z pokoju obok na cito.
Na pewno miałam 2 specjalistów w jednym dniu w różnych przychodniach, w tej samej przychodni miałam rodzinnego i specjalistę w jednym dniu. 2 specjalistów z tej samej przychodni w jednym dniu pewnie też, ale chwilowo nie pamiętam, za to na 100% mój tata i moja mama tak mieli, bo jak przyjeżdżają ze wsi, to chcą załatwić wszystko hurtem.
Może Ty Bibi jesteś przyjmowana na oddział na 1 dzień i o to te całe mecyje.
Na pewno nie jestem przyjmowana na oddział - wtedy wiadomo, że niczego innego się nie załatwia. Normalnie miałam wizytę w poradni przyszpitalnej.
Chyba zadzwonię na infolinię na NFZ (jeśli się dodzwonię) i dopytam u źródła. Mam wrażenie, że moja pani onkolog coś myli.
SzalonaBibi, wprawdzie parę lat temu, ale miałam onkologa i gina tego samego dnia na NFZ. Nikt mi nie zwrócił na to uwagi... może niedawno wprowadzili takie limity,ale to by było bardzo dziwne.
W poniedziałek rano ugryzła mnie pszczoła i to się robi coraz większe i coraz bardziej swędzi .Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale chyba w piątek ugryzła mnie w stopę .Maści ani wapno je pomagają:/
C7897F75-547C-463A-828A-363DA9057925.jpeg C7897F75-547C-463A-828A-363DA9057925.jpeg
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
05 lipca 2022 23:54
W poniedziałek rano ugryzła mnie pszczoła i to się robi coraz większe i coraz bardziej swędzi .Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale chyba w piątek ugryzła mnie w stopę .Maści ani wapno je pomagają:/
Dekster,
to wygląda jak rumień odkleszczowy...
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
06 lipca 2022 07:09
Też mi się skojarzyło bardziej z kleszczem, zwłaszcza, że w innym miejscu ugryzła pszczoła. Z drugiej strony rumień raczej nie powinien swędzieć.
Dekster, wyjęłaś żądło?
Na pewno szła bym z tym do lekarza.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 lipca 2022 07:53
Dekster, A nie wystawiłaś tego przypadkiem na działanie słońca? Ja miałam kiedyś taką reakcję na pogryzienia tych wielkich gzów, chodziłam potem w krótkich spodenkach i miałam spuchnięte, twarde plamy wielkości dłoni, potem to takie krwiaki z tego były, a jak się goiło to wyglądało jak siniaki. Wyglądałam jak ofiara przemocy domowej, bo miałam tych ukąszeń po kilka na każdej nodze. Dodam, że nie jestem alergikiem.
Wyjęłam delikatnie żądło wiec to na pewno pszczoła .Chodziłam później po słońcu to fakt bo było 37C a młody się kąpał w basenie.To nie pierwszy raz jak mnie pszczoła,osa czy trzmiel a nawet szerszeń ukąsił ,ale nigdy takich plam nie miałam .
safie, przyczytaj post ofiary pszczoły ze zrozumieniem. Ugryzła ją 2 razy w przeciagu krótkiego czasu w dwa miejsca.
Dekster, zostało żądło pewnie, ale samo też wyjdzie.
Do wesela się zagoi😁
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
06 lipca 2022 09:08
Dekster, idź do lekarza, pewnie da jakąś mocniejszą maść albo inne leki
Moja mama też miała po osie taki ślad, mimo wizyty u lekarza obrzęk i ślad był na ponad tydzień
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
06 lipca 2022 09:18
Perlica, faktycznie mój mózg jakoś nie ogarnął 🙄
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 lipca 2022 09:37
Pati2012, Po osie, czy pszczole ślad i spuchnięte przez tydzień to raczej norma.
Macie jakieś sposoby na oczyszczenie zatok po zapaleniu zatok? Za tydzień wyjeżdżam na kurs, gdzie sprawność fizyczna to podstawa, a od 1,5 tygodnia mam problem z zatokami i nie chce przejść do końca 😤
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
06 lipca 2022 10:01
Dekster, poszłabym do lekarza + smarowanie altacetem/maścią z helaryną

magda, płukanie zatok 2x dziennie.
magda, płukanie takim czymś co reklamowali kiedyś, efekt super.
Wieczorem sprawdzę nazwę, bo mam w szufladzie.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
06 lipca 2022 10:26
zembria, mi zazwyczaj schodzi po 2-3 dniach jednak :p
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
06 lipca 2022 10:53
Perlica, jeśli chodzi o sole do płukania, to nie ma absolutnie co przepłacać, bo to wszystko jest to samo. Trzeba tylko kupić sobie buteleczkę do płukania. I tyle.

https://apteka.sloneczna24.pl/irigasin-zestaw-podstawowy-12-saszetek-butelka.html
Ponoć płukanie działa tylko jak się zacznie na samym początku infekcji. Kiedyś rzeczywiście późno zaczęłam i nic to nie dawało. Odszukam butelkę i spróbuję. Oprócz niezbyt przyjemnych doznań nic nie tracę.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
06 lipca 2022 12:38
Ponoć płukanie działa tylko jak się zacznie na samym początku infekcji. Kiedyś rzeczywiście późno zaczęłam i nic to nie dawało. Odszukam butelkę i spróbuję. Oprócz niezbyt przyjemnych doznań nic nie tracę.
magda, ja też bardzo polecam to płukanie, mój problem z zatokami
odszedł w niepamięć dzięki temu czemuś 🙂

Są różne firmy (clinsin, irigasin itd) a w środku to samo, czyli sól fizjologiczna.
Najtaniej wypada gargarin zatoki.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
06 lipca 2022 13:07
ms_konik, dokładnie, jedna sól.

magda, tak i tak obkurczają obrzęk i wyplukujesz zalegającą wydzielinę.
O włąsnie to był Irigasin!
Dla mnie rewelka.
Trochę lepiej po płukaniu. Wzięłam butelkę i wodę ze szczyptą zwykłej soli 😉 Tak czy inaczej nie polecam chorowania, szczególnie na zatoki w upały. Teraz temperatury lżejsze, ale w zeszłym tygodniu to był koszmar.
Dostałam jakąś maść ze sterydem i zeszła opuchlizna zostało czerwone.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
16 lipca 2022 18:22
Dekster, mnie jak uzarla osa to swędziało mnie jakieś pół roku i miałam wielka czerwona plamę dobry rok.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
21 lipca 2022 23:07
O widze że nie tylko mnie zaszczyt kopnął i też nadepnelam na pszczołę 🙈

Trzecia doba zaraz będzie i dopiero wczoraj wieczorem zrobiła mi się taka bania że jak szłam do lekarza to ledwo co wcisnęłam buta, normalnie jak siostra kopciuszka 🤣

Jak przyspieszyć żeby ta bania zeszła? Lód wydaje się nic nie robić, pomimo okładów obrzęk rozlazł się aż prawie po kostkę (użądlenie pod paluchem u stopy). Zauważyłam że po przejściu się do lekarza w tym obcisłym bucie trochę "puściło" ale czy tak można? Zabandażowalam to teraz trochę na ucisk z wkładem chłodzącym i nie nawala aż tak jak miałam w górze że szmata z lodem.

(Pytałam lekarza ale ona chyba zrozumiała moje "compression" jako kompres z lodem xD i też sterydów nie chciała dać, jeszcze nie, musi się rozchodzić szybciej to wtedy 🙃😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się