Nasza twórczość fotograficzna cz. II

juliadna dziękuję :kwiatek: No właśnie, dlatego go rozmyłam, mam tez takie, w którym on jest ostry a kule nieostre, ale to już nie jest takie fajne 🙂
Breva Ale nie może być zad bardziej ucięty, bo ucięłabym część osoby. Uważasz, ze wcześniejszy kadr jest lepszy? (kilka postów wyżej)
trzynastka   In love with the ordinary
13 czerwca 2011 23:48
Ewuś - ja nie Breva ale moim zdaniem, jak zdjęcie leciało na lewo tak leci, i ja to bym je przede wszystkim wyprostowała 😉 Na takim zdjęciu od razu można inaczej ciąć i uciąć więcej konia, nie tnąc postaci.



A nawet rozważałabym odważniejsze cięcie, bez łopatki i połowy nogi, z tym, że tu w pośpiechu obcięłam postaci pośladki, efekt jak najbardziej nie zamierzony ale nie mam siły tego na nowo wgrywać  :kwiatek:



Aczkolwiek nie sugeruj się mną tylko własnym uznaniem [i może kimś mądrzejszym 😉], bo guru to ze mnie żadne 😉
Kucyk.
ewuś, no właśnie moim zdaniem albo kadr poziomy tylko umieścić na nim postaci po prawej stronie (więcej lewej niż wcześniej u Ciebie, albo w ogóle oddalić i ująć jeszcze trochę ładnego widoczku w tle) albo jak już ciąć to tak jak w drugiej wersji ninevet - kadr jest dokmnięty, ich głowy znajdują się w środku (jakby w obramowaniu), plus w mocnych punktach - tak zdecydowanie bardziej mi się to podoba! z lekko przyciętym zadem i przestrzenią przed koniem kadr wydaje mi się być mocno przypadkowy i wygląda to jak taki o pstryk. pocięte odważniej albo nie pocięte w ogóle (ale z postaciami bardziej w prawo) wygląda jakbyś faktycznie miała pomysł na to zdjęcie😉 ale to też moim skromnym zdaniem laika który się nie zna za bardzo i ocenia tylko na podstawie własnego poczucia estetyki😉
moja impresja z wczoraj (-:
a modelował Nadżaf oo

Facella   Dawna re-volto wróć!
14 czerwca 2011 12:01
diabeł mnie podkusił, Ewuś ja to bym ciachnęła to jeszcze mocniej. mam nadzieję, że mi wybaczysz moją samowolkę  :kwiatek:

na szybciutko tak, więc nie do końca przemyślane, no ale o coś takiego mi chodziło  😡
e: oj teraz widzę, że za dużo dołu się pozbyłam /-;
jak dla mnie żadne cięcie tego kadru nie będzie dobre (-: jedynie złapanie ich w całości
tak jak patrzę na tą fotkę, to (przynajmniej wg mojego gustu) też najlepiej wygląda to zdjęcie w całości, bez cięcia  😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
14 czerwca 2011 13:20
Żadne cięcie nie będzie dobre, bo nie było pomysłu na samym początku. Nie wszystko załatwi fotoszop. Przejść trochę na prawo i odrobinę kucnąć, żeby złapać ich pod innym kątem, dać trochę więcej miejsca z lewej, żeby mieli czym oddychać.
ewuś, imo (bo to moje i Gerko pośladki tu są cięte z każdej strony... :P) to to zdjęcie w ogóle jest bez szału 😉 inne były lepsze 😉
Stiepan   can i ask you for something?
14 czerwca 2011 20:01
wracajac do poprzedniej strony - joakul fajnie, ze próbujesz pokazac swiat swoimi oczami i szukasz innych kadrów. Widac, ze jestes na poczatku przygody z fotografia ale idziesz w dobrym kierunku. Z wstawionych przez Ciebie zdjec, trzecie jest zdecydowanie na plus - opowiada jakas historie, i jest ciekawie skadrowane.

Severus to co tutaj wstawiles/as mozna by skwitowac powiedzonkiem mojego znajomego: "ani to twórczosc, ani fotograficzna". Najpierw na karnego jezyka, pózniej na poczatek watku i do(mniej lub bardziej przydatnych) linków fotograficznych abre, wróc jak bedziesz mial jakies pytania 😉 Ratuje Cie tylko podpis pod avatarem 😉


ninevet jesli mialbym wybrac jakies ze zdjec, które wstawilas Ty i olciiik(chodzi o fotki dróg), wybralbym foto olciiika. I nie zgodze sie z tym, co napisalas. To, ze sporo sie tam dzieje jest atutem tego zdjecia. Kolczaste swiatlo latarni nadaje mu bardzo fajny klimat. Nic sie nie dzieje z prawej strony? Ja tam widze ekrany dzwiekochlonne, które bardzo fajnie dochodza do krawedzi zdjecia i domykają kadr. W kadrze nie musza tanczyc nagie tancerki go-go, zeby "cos sie dzialo".

No i zdjecia takie nocne wychodza lepiej tuz po tym jak zrobilo sie calkiem ciemno. Wtedy niebo nie jest calkiem czarne tylko np. takie :


Zapomnialas napisac "moim zdaniem". Bo np, wedlug mnie o wiele lepiej, że na zdjeciu olciiika jest właśnie juz po zmroku, a nie zaraz po zachodzie(bo chyba o to Ci chodzilo, prawda?) - i nie pisze tego arbitralnie, kazdy ma swój gust.

MsCarmen zdjęcia wśród chabrów(?) nie podchodzą mi przez pastelową estetykę(ale wiadomo - de gustibus non est disputandum). Albo to Twój celowy zabieg, albo obiektyw zaczyna Ci mydlić. Twoje kadry są niemal zawsze ciekawe i widać, że łatwo przychodzi Ci komponowanie zdjęć - a te kadry wydają się nijakie. Kilka delikatnych ale:
- drugie zdjęcie zdaje się lecieć na lewo
- w trzecim kadr byłby na prawdę świetny, ale nie byłaś konsekwentna. Wydaje się, jakbyś szukała tam symetrii, tylko któraś z modelek zapomniała stanąć po odpowiedniej stronie konia.
Kompozycyjnie ostatnie jest super, głównie przez to że jest szeroko, co o dziwo nie zniekształciło koni ani modelek. Czyżbym poznawał "porażającą" jakość niedomkniętego "kit'a" na niskich ogniskowych?
Modelki też Ci się trochę zbiesiły - wyglądają na spięte(oprócz blondyny na drugiej fotce). Czasami warto poprosić, żeby osoby fotografowane wzięły głęboki oddech, wypuściły powietrze. W rozluźnianiu spiętych twarzy pomaga mlaskanie albo parskanie(przede wszystkim w przedszkolach 😉).

Do zdjęcia ewuś nieźle się wszyscy przyczepili, a jak dla mnie każda następna "przeróbka-przycinajka" jest gorsza od poprzedniej.

Żadne cięcie nie będzie dobre, bo nie było pomysłu na samym początku.


amen.

Wybaczcie braku połowy znaków diakrytycznych ale pisałem to przerwach na szwedzkim komputerze 🙂
Anaa wiem, że były lepsze zdjęci a z tej sesji, ale na to nie miałam pomysłu i myślałam, ze ktoś może coś podpowie 😉
Próbuję czegoś nowego... Powiedzcie czy w ogóle coś się podoba, czy od razu do kosza  :kwiatek:

Stiepan niestety z mydleniem walczę od paru miesięcy, sprzęt na pewno poleci na kalibrację, ale nie w tym okresie (-:
dziękuję za opinię :kwiatek:
tak w ostatnim użyłam 18-55, niestety radzi sobie tylko w jasnych kadrach, przy fotografowaniu burz jest KOSZMARNY...

PS. w łacinie "est" na końcu 😀
Stiepan   can i ask you for something?
14 czerwca 2011 22:00
PS. w łacinie "est" na końcu 😀


w łacinie nie rozdziela się zwrotu "non est" 🙂

jak wrócę do domu to wrzucę coś od siebie, cobyście po mnie pojeździć mogli
diabeł mnie podkusił, Ewuś ja to bym ciachnęła to jeszcze mocniej. mam nadzieję, że mi wybaczysz moją samowolkę  :kwiatek:

na szybciutko tak, więc nie do końca przemyślane, no ale o coś takiego mi chodziło  😡
e: oj teraz widzę, że za dużo dołu się pozbyłam /-;


Facelka
dół to pół biedy. Zobacz co sie dzieje przy takim kadrowaniu z głową konia.
Wygląda jakby łeb był oddzielnie a tułów oddzielnie.
Równie dobrze te dwa elementy mogłyby należeć do dwóch różnych koni
Stiepan ja miałam w książce "de gustibus non desputandum est" :-D

to i ja wrzucam (modelowali Marta i Pongo, czyli forumowa mbalicka)

wiem, ręka, nie chce mi się jej usuwać 😉




jak wykorzystać mały klombik kwiatków 😀 :
Zgadzam się z Szemrana .

Dodam coś z ostatniego wypadu na pole chabrów, oceńcie  :kwiatek:
Facella   Dawna re-volto wróć!
15 czerwca 2011 11:34
Time nie skojarzyłam Cię najpierw xD ale teraz po zdjęciach już wiem (-;

na drugim za dużo z prawej, za mało z lewej. i leci w prawo.
trzecie jest genialne, ale dlaczego koń ma siodło a ogłowia nie ?  to trochę nie współgra... [e] ale samo w sobie to zdjęcie jest genialne i strasznie mi się podoba :-D
dzięki 🙂
ogłowie ściągnęłyśmy  do portretowych:
Facella   Dawna re-volto wróć!
15 czerwca 2011 11:42
ahh rozumiem! a to portretowe też ładne w sumie.
A ja osobiście się przesyciłem się fotami w kwiatach. Maki, chabry, rzepaki... chyba mam alergię po sianokosach  😉
niestety taki okres  🤣
Time: w ostatnim są straszne obwódki dookoła konia i dziewczyny, przerabiane?
nic nie było akurat w tych przerabiane.
Stiepan a myślałam, że już nikt mnie nie zauważy 😉 tak zgadza się, z fotografią póki co nie mam nic wspólnego ale chciałabym ją poznać  (  niestety  brak czasu jest główną przeszkodą ku temu...). Cieszy mnie jednak, że moje zdjęcia mogą się podobać i dziękuję bardzo za opinię  :kwiatek: a właściwie za zachętę !  😀
MsCarmen, mnie się niestety te kadry z Pongo, w porównaniu z innymi Twoimi, w ogóle nie podobają...

pierwsze jest tak ustawione, że koń nabiera karykaturalnych proporcji
drugie ucięte nijako i leci w lewo
trzecie ładne ale bez iskry 🙂 i ta bluza przeszkadza, razi - na tym wiosenno-letnim tle...

ja będę focić w weekend to dam coś do zjechania 😉
Takie obwódki jak na zdjęciu Time biorą się z przeostrzenia zdjęcia.
Delikatniej kochani z tym PSem, z wyczuciem.

Ja niedawno błąkałam się wkoło spalonego domu.
Straznikiem był czarny kot.
Na szczęście było pochmurno, bo inaczej ze zdjęcia byłaby całkiem kicha.






Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
15 czerwca 2011 17:54
Kontrowersyjne, wiem, ale siedzi mi w głowie.

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się