Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

a mógłby ktoś wrzucic zdjęcie upasionego folbluta? o ile ktoś takie cos posiada
anyann, upasionego? Czy normalnego pełnego?
wystarczy wejść na ehorses.
1C334266-DCB1-49A1-9CFA-78535E1C75E4.jpeg 1C334266-DCB1-49A1-9CFA-78535E1C75E4.jpeg
761B6FAD-119B-4CDA-B4EE-5908B1D34787.jpeg 761B6FAD-119B-4CDA-B4EE-5908B1D34787.jpeg
7B27CF0F-9A88-4F99-9D27-F5CA22B539BA.jpeg 7B27CF0F-9A88-4F99-9D27-F5CA22B539BA.jpeg
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
19 grudnia 2022 18:02
ekuss moja też w super kondycji nie była jak ją kupiłam, a teraz kawał kluchy, więc trzymam kciuki. A też trochę na torach czasu spędziła.
7Q5A9400.jpg 7Q5A9400.jpg
7Q5A9165_1.jpg 7Q5A9165_1.jpg
helcia, wow 💔wogóle nie przypomina xx.
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
19 grudnia 2022 18:17
Perlica, dzięki 😚
Iska de baleron dziękuję za zdjęcia
anyann, łee, nie ma co dziękować, to z ogłoszeń na ehorses 😉
taki fajnie napakowany jest "Capar" (Capitan Aragorn) czy jakoś tak, którego wrzucała Espana (jeśli mi się nie pomylił nick)
anyann, ja mam spasiona trakenke, 50% xx, 20% oo. Ale spasła się dopiero w stałym stadzie na wolnym wybiegu, wcześniej się spalała.
Ekuus a może jak już ktoś wspomniał kup lepiej 'gotowego' konia a nie próbuj hodowli? Z tego co czasem widzę w ogłoszeniach przy opisie ogierów które poznałam często jest 'super charakter', tylko że w życiu bym nie powiedziała w wielu przypadkach że ten charakter jest taki super. Może pod sport jest, nie neguję, ale dla osoby która chce mieć rekreacyjnego konika w życiu bym nie pomyślała że w tych przypadkach charakter był taki super.
magda, ale Equss nie ma parcia na "nowego konia", z tego co ja zrozumiałam. Odkarmia odratowaną bidę, która jeśli się odkarmi to po prostu źrebak jest dlatego, że a) może mieć to u siebie i mieć z tego fun, b) kobyła dostanie "meaning of life".
I ja ją rozumiem i też bym tak zrobiła. Larum odnośnie stanu kobyły jest trochę chybione w moim odczuciu, bo Equs bardzo mądrze szuka czegoś "na zaś" gdyby się udało konia odkarmić itd., żeby potem nie kryć "czym dostępne" na szybko.

Ja też co roku szukam ogiera dla mojej kobyły choć nie zamierzam na razie jej kryć. Ale gdyby ona albo ja tfu, tfu, doznała kontuzji to chcę mieć już obcykane opcje.
Spoko, rozumiem 🙂 szukanie na zaś jest bardzo zrozumiałe, bardziej mi chodziło o to że jednak z tym charakterem to ciężko ufać opisom. Bywało że konie gryzące, trudne w obejściu czytałam że rzekomo mają świetny charakter. No może mają, w siodle, w parkurze. Bo np są waleczne. Także to że nie ma nic o charakterze albo że jest napisane że super charakter to dla mnie by nic nie znaczyło, prędzej szukałabym opinii ludzi, czyli w sumie np na forum gdyby ktoś zaufany napisał że dany koń rzeczywiście ma dobrą głowę i to przekazuje. A tu (potencjalny) hodowca bez doświadczenia, klacz folblutka, wiele może się wydarzyć. Każdy zbierał doświadczenie i od czegoś zaczynał, wierzę że Ekuus przemyśli wszystko i sama zdecyduje co robić a nie będzie się sugerować wpisem randomowej magdy z forum 😉
Dzień dobry wszystkim🎠
Może ktoś się orientuje, albo wie bo był z ogierem. AES- czy ogier ma możliwość uzyskania licencji nie będąc na kwalifikacjach? Przewinęły mi się dwa ogiery na facebookowych grupach których na kwalifikacjach nie było, pzhk nie przeszły a tu bach nagle z d. licencja AES i to w październiku/listopadzie. ?
Jak nie ten wątek to przepraszam i poszukam odpowiedni 🙂
Czy ktoś ma informacje o ogierze Casino Royale Equinex Z? Czy jest jeszcze dostępny do hodowli w PL bo w 2021 był szykowany na handel. Może ktoś widział go na żywo?
Z góry dziękuję za info 🙂
Frans, widziałam na żywo kilka razy.
Czy ktoś ma może doświadczenie z końmi po Colox Cup? Głównie zależy mi na info o charakterze i jezdności.
faith, znałam dwa. Bardzo ociążałe do jazdy, specyficzne charaktery- niby spoko ale troche wypłosze mające swojego zdanie 😀
faith, Ja kojarze Lissaro po nim, elektryczny, szybki, nie do końca łatwy kon ale jezdny. Tylko mały 😉
Mam teraz dwuletnia wnuczkę Colox Cup i tez mocno elektryczna.
Ja mam wnuczkę (córkę Lissaro) - jest super inteligentna, bardzo jezdna i ze świetną równowagą. Z minusów to jest mała i dość płochliwa.
Moja dwulatka tez niestety póki co mała.
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
05 stycznia 2023 20:01
Ja się zastanawiałam nad maluchem po Colox Cup, ale zrezygnowałam właśnie ze względu na niewielki wzrost.
Czy ktoś miał kontakt z potomstwem VLEUTa ?? W pl totalnie niepopularny.
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
15 stycznia 2023 00:00
możecie mi podsunąć propozycje ogiera da 20-letniej klaczy SP (mieszanka han. i śl). Raczej mocnej budowy, 175 wzrostu. Ogiera też chciałabym podobnie wysokiego.

Ważne jest to, że klacz ma słabsze partie zadu (szpat i postawa podsiebna) dlatego ogier musiałby poprawić te elementy. Zależy mi też na dobrym ruchu, bo źrebak docelowo do ujeżdżenia.

Będę bardzo wdzięczna za podpowiedzi, bo to będzie mój pierwszy źrebak (jeśli w ogóle dojdzie do skutku, bo póki co jeszcze się nie oswoiłam z tą myślą)
taggi, Rozmnażanie koni ze szpatem jest ryzykowne, zwłaszcza gdy jest jeszcze "wspierająca" wada budowy tylnych kończyn. Tu decyzja właścicielki.....
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
15 stycznia 2023 06:29
wiem niestety🙁 dlatego do tej pory się nie zdecydowałam na źrebaka, ale zaczęłam brać pod uwagę, że może jednak...
taggi, nie wiem czy nie wolałabym kupić coś fajnego niż kryć taki dziwny mix, bo nigdy nie wiadomo co Ci wyjdzie
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
15 stycznia 2023 14:29
dziwny mix?? nie rozumiem, co masz na myśli. Klacz jest bardzo dobrym koniem na poziomie Małej rundy w ujeżdżeniu. ma dobry ruch, prezentuje się też zacnie. Poza problemem ze szpatem nie chorowała na nic poważnego. Nigdy problemów gastrycznych, nigdy problemów ze ścięgnami, żadnych alergii, COPD ani innych rzeczy...
taggi, Dysponujesz koniem , który jest krzyżówka towarową - wynikiem kojarzenia odległych genetycznie koni. Następny ruch to to rozszczepienie cech. To bomba genetyczna - spodziewaj się wszystkiego w kolejnym pokoleniu . Może być dobrze, a może być beznadziejnie z podwyższeniem szans na niekorzystne rozstrzygnięcie.Musisz ocenić ryzyko. Może cię uratować inbred na przodków w trzecim pokoleniu, raczej hanowerskiej strony niż śląskiej, pod warunkiem, że przekazują uzdolnienia ujeżdżeniowe i nie niosą skłonności do szpata. Czy to się uda?
taggi, - myślę, że wymieniłaś dość sporo jej zalet mimo tej wady budowy. Koń nie musi być idealny, żeby był dla nas dobry. Ze złych rzeczy wolałabym szpat niż rao, wrzody czy kissingi, których leczenie jest beznadziejne nie raz... a mimo wszystko konie z tymi wadami się kryje, bo przecież na zdjęciach z boku tego nie widać, jak gorszej postawy czy trudnego charakteru 🙄 Czy to jest ok każdy musi sobie sam odpowiedzieć. Szpat jest w wielu przypadkach operacyjny w dzisiejszych czasach, jeśli celujesz w konia dla siebie to wiesz z czym będziesz się musiała liczyć.
Pytanie też, czy ona kiedyś miała źrebola? Jeśli nie, to zrobiłabym vet check, czy w obrębie układu rozrodczego jest ok. Może nie być i wszystkie rozważania się same wykluczą.
taggi, chodzi o to że nie masz żadnej gwarancji na to co ci wyjdzie. Jeśli wybije się śląska strona, któryś ze śląskich przodków, to zamiast fajnej fury możesz dostać baleronka 😀
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
15 stycznia 2023 16:16
Jeśli nie, to zrobiłabym vet check, czy w obrębie układu rozrodczego jest ok.

taki właśnie mam plan. Wet przyjedzie w marcu i oceni na ile to bezpieczne i na ile to dobry pomysł...

I też sobie właśnie myślę, że zaźrebiane są często kobyły, które naprawdę za wiele sobą nie reprezentują i - starając się nawet być obiektywna - moja jest dobrym koniem. Mało tego - ileż jest koni z super papierem, a choroba goni chorobę albo rodzą się konie, które szału nie robią
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się