Nasza twórczośc fotograficzna ;) Każdy może, jeden lepiej..

cieciorka   kocioł bałkański
17 czerwca 2010 23:39
Strzyga, no to nauczysz mnie PS'a.
kicha, w weekend pracuje, dla tylko do 16
wątek zamknięty
A ja mam wielka prośbę.
Czy mógł mi ktos spróbować usunąć dziewczynę i kucyka z tła?  :kwiatek: :kwiatek:

Jeśli nie, to przeżyję, ale fajnie by było.😉
wątek zamknięty
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
18 czerwca 2010 13:58
dostałam ofertę zrobienia sesji zdjęciowej dziecka w stroju komunijnym. Jest to taka pierwsza moja 'poważna' sesja i chciałabym się zapytać o kilka rzeczy:

Na co mam zwracać uwagę w takim plenerze?
Czy godziny 9-12 to dobre godziny na zdjęcia?
Co robić z dzieciakiem by się nie nudził? 😉

Pogoda jutro idealna 🙂
wątek zamknięty
Notarialna, godzina 12 to najgorsza pora na robienie zdjęć. Światło z góry, efekt oczu pandy murowany. Radziłabym przenieść sesję na 7-9 albo na wieczór.
wątek zamknięty
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
18 czerwca 2010 14:33
Ja to się w fotografię nie bawię, ale ostatnio sporo mam okazję obserwować  i mnie zaczyna wciągać  😡 generalnie nie wiem gdzie wstawić te zdjęcia więc wrzucam tu - zdjęcia z ostatnich ZR-B  Łąck, gdzieś tam już dwa z nich wrzucałam.
fot. Marek Duda (autor m.in. foty z mojego aktualnego avatara)





wątek zamknięty
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
18 czerwca 2010 14:47
abre, Ogród otwarty jest od 9 więc sądzę, ze w 2-3 godzinki się wyrobimy. niestety wcześniej nie można wchodzić 🙁
wątek zamknięty
Pursat   Абсолют чистой крови
18 czerwca 2010 15:55
efka, super światło, ale razi, że one są takie krzywe. Pewnie celowo, ale taki zabieg mnie jako widza trochę odrzuca. 😉
wątek zamknięty
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
18 czerwca 2010 16:03
efka, super światło, ale razi, że one są takie krzywe. Pewnie celowo, ale taki zabieg mnie jako widza trochę odrzuca. 😉


No autor zdjęć raczej nie fotografuje koni, to był jego - ja wiem - trzeci raz? 🙂
wątek zamknięty
Notarialna, wejdź sobie na to forum nikoniarzy (to które bodajże Strzyga polecała) i tam podejrzyj ujęcia i kadry 😉 naprawdę polecam, ja od jakichś dwóch tygodni wchodzę tam praktyczeni codziennie i oglądam, oglądam, ogladam i czytam, czytam, czytam😉
konkretnie tu: http://forum.nikoniarze.pl/forumdisplay.php?f=106&order=desc&page=7
wątek zamknięty
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
18 czerwca 2010 16:18
Breva, Dzięki! Na pewno skorzystam 🙂
wątek zamknięty
cieciorka   kocioł bałkański
18 czerwca 2010 23:19
czy zmiana nazwy zdjęcia jest również jakby kolejnym zapisaniem jpg?
wątek zamknięty
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
20 czerwca 2010 16:37
cieciorka, Sądzę, że nie.

Jakieś sugestie co do zdjęcia?
wątek zamknięty
cieciorka, jeśli otworzysz zdjęcie w programie graficznym i zapiszesz je pod nową nazwą to niestety straci ono na jakości. Jeśli zmiany dokonasz w przeglądarce to nic się nie stanie.
wątek zamknięty
efka mi się bardzo podoba to czarno-białe.😉
wątek zamknięty
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
22 czerwca 2010 19:31
Dzisiaj pomęczyłam trochę Kotę. Moje ulubione zdjęcie:

Można bić!
wątek zamknięty
Mi tam sie podoba. 😉 No ale ja sie nie znam.
wątek zamknięty
trzynastka   In love with the ordinary
22 czerwca 2010 20:22
Wrzuc tego rudego z wątku kociego, bo zdjęcie  jest fajne 😉
tu mi przeszkadzają białe plamy z tła pomiędzy uszami, kot wyglada jakby miał łeb jak sklep 😉
wątek zamknięty
Hej, mam takie dość ogólne pytanie na laickim poziomie. Macie jakieś doświadczenia w robieniu zdjęć na koncertach? Wiecie - ciemno na sali, artyści oświetleni kolorowymi światłami i zakaz używania lampy. Co wtedy? Jak (ogólnie, bo wiadomo że zawsze to się dostosowuje do sytuacji) ustawiać parametry? Może jakieś rady, na co zwracać uwagę? Proszę chociaż o takie podstawy, bo szykują mi się koncertowe wakacje i szkoda by mi było znowu oglądać tylko ziarno lub nieostrości na zdjęciach...

Nie mam za bardzo na tym komputerze zdjęć z ostatnich koncertów, ale mam kilka sprzed około 2 lat. Co w nich trzeba było poprawić? Jak uniknąć tych kolorowych odbić światła na czołach, gitaracvh, itp.? http://www.scob.art.pl/Bakcynalia2008/index.html

Są jakieś książki o fotografowaniu na koncertach (przy słabym oświetleniu i bez lampy)? Możecie coś polecić?
wątek zamknięty
cieciorka   kocioł bałkański
22 czerwca 2010 20:28
np. punktowy pomiar światła?
wątek zamknięty
cieciorka, a możesz rozwinąć troszkę ten temat? :kwiatek:
wątek zamknięty
cieciorka   kocioł bałkański
22 czerwca 2010 20:46
w jaki sposób?
ja na koncercie nigdy nie robiłam, ale w teatrze, gdzie wydaje mi się że są podobne warunki ustawiłam punktowy pomiar. zwykle odejmowałam też trochę z pomiaru ekspozycji- bo tak mi akurat pasowało. raczej mała przysłona, czasami odrobinkę większa, lub dwie odrobinki dla efektu.
ale ten efekt świadomie można stosować gdy się wie, co się będzie działo na scenie. na koncercie chyba mniej istotne.

nie ma złotego środka, każde warunki i zamierzenie fotografa jest inne.
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
22 czerwca 2010 20:50
fin, nie załamuj i wykaż się ułamkiem ułamka ułamka ułamka myślenia własnego i wpisz w google "punktowy pomiar światła". Zapewniam, że już druga pozycja powinna być bardzo pomocna.
wątek zamknięty
Już uciekam do googli 😡 😡
wątek zamknięty
Niekoniecznie punktowy. Jeśli światło będzie bardzo zmienne to fin może się na nim grubo przejechać. Ustawi na twarz, zmierzy a muzyk przemieści się o metr, oświetleniowiec machnie suwakiem i po ptakach. Jeśli światło stabilne, to rzeczywiście punktowy i tryb manualny.

fin, nie ma jednej rady, trzeba się dostosować do warunków zastanych bo każdy koncert jest inny. Ja bym chyba zmierzyła punktowo lub centralnie ważonym, wprowadziła korektę (manual) i dużo myślała przy każdej klatce. Do tego jasne szkło, wysokie ISO i dobry program odszumiający.

Uniknięcie przepałów i głębokich czerni w tym wypadku zależy jedynie od litości oświetleniowca.
wątek zamknięty
abre, wielkie dzięki :kwiatek: teraz lecę się doształcić, żeby chociaż te ułamki ułamków zachować 😁
wątek zamknięty
Wiesz, to nie może być bardzo trudne, przecież ludzie to robią 😉
Wpisz w google "fotografia koncertowa". Trochę poradników znajdziesz. Jeśli coś będzie dla Ciebie niejasne, daj znać.
http://www.cyberfoto.pl/szkola-fotografowania-ksiazka-on-line/68760-fotografia-koncertowa-mini-poradnik.htm
http://fotoamatorszczyzna.blox.pl/strony/fotografiakoncertowa.html
wątek zamknięty
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
23 czerwca 2010 07:50



z małą przeróbką oka...
wątek zamknięty
Jak dla mnie - kon w oku  👍
po prostu lubie takie zdjecia i mam male ...Skrzywienie bo mnooostwo uwagi zwracam na oczy...
wątek zamknięty
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
24 czerwca 2010 11:54
Zdjęcie mojej twórczości 
Egipt, zachód słońca w wiosce beduińskiej
wątek zamknięty
Szkoda, że centralny kadr. Fajnie byłoby, gdyby więcej tych ciemnych gór sie pojawiło, a słońce w mocnym punkcie.
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.