Kącik Rekreanta II (rok 2009)

Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
17 czerwca 2009 09:28
tak. taką teorie ma trenerka, 2 wetów i niektórzy znajomi ze stajni. ale to nie jest tak, że on był odstawiony zupełnie od pracy. jakieś tam delikatne stępokłusy były cały czas (przez 8 miesięcy). pozatym to szuranie pojawiło się z dnia na dzień - po kilku tygodniach regularnej pracy na lonży kiedy to nogi podnosił jak zawsze. i to jest coś, co nie daje mi spokoju.

pamiętam jeszcze taką rzecz z zeszłego roku - koń był w treningu i nagle zaczął nożycować przodami w stępie. trener mówił, że nic mu nie jest, że tak czasem jest, ze koń zmienia ruch, albo, że konie tak mają, ja jednak wiedziałam, że cos jest nie tak. i za pare tygodni zakulał na oba przody - w jednym ścięgno, w drugim trzeszczki i staw. więc jestem teraz wyczulona na każdą zmianę ruchu.

wywiozę go do kliniki, niech go prześwietlą i będę wiedzieć na czym stoję.

wątek zamknięty
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
17 czerwca 2009 10:03
Diakon'ka a byla w koncu Olga Kulesza u niego? Zeby wykluczyc problemy odcinka ledzwiowego i krzyzowego kregoslupa?

Dolqa dopiero doczytalam :/ po opisie juz wiem, ktory to wet tak 'podpadl' :/ ja sie wlasnie z jednym pdopiecznym borykam z podobnym problemem- wet prowadzacy (kolejna 'slawa'😉 'postawil krzyzyk' wlasciwie - kon zakulal po wypadku na padoku (przewrocil sie i dobre kilka metrow przejechal na lewym boku), przeciwzapalne nie przyniosly skutku,zadnych zewnetrznych objawow nie ma, potem gdziestam rzucil w przestrzen 'trzeszczka' i poszedl. taa,trzeszczka.. tylko ze kon 3 tyg wczesniej mial podany tildren i ten sam wet stwierdzil,ze tak dobrze (swobodnie,elastycznie, regularnie) to on jeszcze nie chodzil :/ i ewidentnie podrzucal lewym biodrem, nie chcial zapracowac zadem. Przyjechala Olga Kulesza i wyszlo,ze problem jest wlasnie w odcinku ledzwiowo-krzyzowym kregoslupa.walczymy dalej...
wątek zamknięty
Amnestria GRATULUJĘ!!!!  💃 💃 💃 💃 💃
wątek zamknięty
A co się dzieje u mOniski i Samuara? Żyjesz kobieto? Jak postępy i zdrówko pięknisia?
wątek zamknięty
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
17 czerwca 2009 10:11
Diakon'ka a byla w koncu Olga Kulesza u niego? Zeby wykluczyc problemy odcinka ledzwiowego i krzyzowego kregoslupa?


była, ale jakiś miesiąc przed jak to się stało. była w tym odcinku niewielka bolesność, ale powiedziała, że nie jest to powód do niepokoju, że wystarczy zmienic siodło.

co do wetów - nauczona doświadczeniem wolę wziąć młodego, otwartego weta ze świeżym podeściem niż starego wyjadacza co z zamkniętymi oczami wie co koniowi jest i co trzeba z nim zrobić.

szafirowa a jak leczycie tego konia?
wątek zamknięty
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
17 czerwca 2009 10:24
Diakon'ka przez 5 dni po zabiegu Olgi mial miec wolne-padokowe + codziennie domiesniowo zastrzyki przepisane przez Olge (homeopatyczne) +wcierka rozgrzewajaca z delikatnym masazem codziennie. od dzis bardzo delikatne lonze na chambonie- step + kilka kolek klusa na kazda strone- tylko jesli nie bedzie stawial oporu i chetnie odpowiadal na prosbe o zaklusowanie + po tej 'pracy' wcierka i masaz. stopniowo mamy wydluzac czas klusa i obserwowac czy z dnia na dzien jest lepiej/gorzej/bez zmian.
wątek zamknięty
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
17 czerwca 2009 11:33
jade do koni  😅 ciekawe jak tam miewaja sie w nowej stajence, mam nadzieje, ze nie zapomne aparatu,  a jak juz go wezme to pogoda dopisze

Amnestria gratki! nie myslalas o kupnie?
wątek zamknięty
szafirowa podpadl ten wet, ktory na wszystko Flogestan daje, a jak ktos z nim mial doczynienia to wie kto to jest 😀. Wczoraj moj drugi wet nie dojechal, jakis problem mial i bedzie dzisiaj.  A ja mam bardzo dobre przeczucia i nie dam na tym koniu krzyzyka na razie postawic, bedziemy walczyc poki mi kasy starczy 😀. No bo jak jej mozna nie kochac????
wątek zamknięty
Aaaaa... ten wet, no tak  😎

Ja polecam swojego weta co na wszystko daje kwas Ha albo Flexadin, ale ten ostatnio Szafirowej podpadł  😁 😁 😁
wątek zamknięty
Ramires w zasadzie trudno mi znaleźć zdjęcie, na którym Bu ma normalną minę 😵 😀

Busch oj tam już tak nie kokietuj, wszyscy widzą jakie robisz postępy 🙂

Sierra dziękuję :kwiatek: :kwiatek:

Margaritka koniecznie zdjęcia!
A kupno akurat tego konia nie wchodzi w grę, bo 1. właścicielka jest bardzo z Bunią związana (znają się już z 8-9 lat 😉) 2. ja jej nawet nie dzierżawię tylko współdzierżawię (niestety, nigdy współdzierżawy nie brałam pod uwagę, ale za bardzo polubiłam Buniaczka, żeby tylko z takiego powodu z niej zrezygnować)
Za to wiem jedno. Po Buni nie chcę już kolejnej dzierżawy, następny będzie własny. A póki mnie na to nie stać to mam Bu 💃 😉


Właśnie co u Moniski?? Nadal jest na Krańcu Świata? Ciekawe co z Samim... 😉
wątek zamknięty
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
17 czerwca 2009 14:16
Wiecie co, wydaje mi sie,ze Moniska nadal dzielnie walczy z sesja, a jako,ze przeprowadzila się do Babci zeby troche sie odciac od neta to nie ma jej tu z nami. Chociaz ostatnio probowalam sie z nia skontaktowac przez telefon i niestety...też nic 🙁
wątek zamknięty
moja Śliwka Robaczywka z dziś. Niesamowicie się cieszę, że mam czas aby wsiąść na niego i bez ciśnienia, bez zegarka spokojnie pojeździć  🙂






wątek zamknięty
busch   Mad god's blessing.
17 czerwca 2009 17:04
_kate- jesteś pewna, że czarna to dobry pomysł?...
wątek zamknięty
myślę, że jak koń chodzi na niej raz na ruski rok i pod opieką trenera, to wielka krzywda mu się nie stanie.
wątek zamknięty
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
17 czerwca 2009 17:12
Krzywda nie 😉 ale jakoś mało swobodnie to Twoje dziecię wygląda  🙄
wątek zamknięty
Ugh - nie lubię się w KR wtrącać - ale na czarnej bardzo trudno jest szyję z łopatek "wypuścić" - a tego koninie potrzeba. Nie lepszy byłby gog?

edit: jedna litera
wątek zamknięty
Ostatnio nie mam czasu żeby spokojnie wątek przeczytać ale staram się nadrabiać zaległości 😉
Nie mam też dużo czasu dla rudego i to mnie męczy od jakiegoś czasu. Ale postanowiłam że wynagrodze mu to w najbliższej przyszłości. Zresztą on nie wyglada na zmartwionego tym że chodzi mniej, a więcej jest czyszczenia, miziania i ....jedzenia 😉 Bo pańcia z wyrzutami sumienia wciąż przynosi do stajni jakieś smakołyki.

kate podoba mi się Twoje pierwsze zdjęcie 😉
wątek zamknięty
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
17 czerwca 2009 17:27
Muffinka
Potem będziesz się zastanawiać skąd mu się wzięło brzucho i okrągła dupcia  😁

Dolqa
Bardzo radosne zdjęcie 😉
Tak trzymaj! wiara i pozytywne nastawienie bardzo dużo dają 😉
wątek zamknięty
niestety zdjęcia są z pierwszych 15minut kłusa, więc jeszcze się nie rozruszał, potem został puszczony do dołu. Zawsze jest jeżdzony w niskim ustawieniu, tylko niestety dziś nam fotograf zastrajkował  🙄  
Halo
gogu nie mam, a gumy mogą być?

Muffinka
karm, karm. A potem w drzwi stajni Ci się konina nie zmieści  😉 a tak serio, to tą zimę kiedy tylko się mizialiśmy i czyściliśmy, i oczywiście dokarmialiśmy wspominam bardzo cieplutko! myślę, że niepracujący ale pieszczony koń musi być szczęśliwy  🙂 :kwiatek:
wątek zamknięty
_kate ale on się błyszczy 😜 a takie jazdy bez zegarka są najlepsze 💃
wątek zamknięty
Po co Wam zegarki na jazdach? Ja biorę tylko na galopy  🤣
wątek zamknięty
Lena, jak to po co?? Zeby wiedziec czy juz wywolywac trenera telefonicznie czy tez jeszcze poczekac.
😉
wątek zamknięty
heheh, czasami też trzeba wiedzieć o której skończyć jeździć aby jeszcze do roboty zdążyć...  👀

przez ostatni miesiąc zegarek był koniecznością, a teraz sobie spokojnie na luzie w swoim tempie wszystko robię  💃
jeszcze jedno robaczka i Psikusa na dokładkę  😉


fin,
błyszczy się szalony, błyszczy. Myślę, że to od dodatków ma taką sierść  🙂
wątek zamknięty
Lotnaa   I'm lovin it! :)
17 czerwca 2009 18:39
A co się dzieje u mOniski i Samuara? Żyjesz kobieto? Jak postępy i zdrówko pięknisia?


Dokładnie o to samo chciałam zapytać. mOniska, gdzie jesteś???
wątek zamknięty
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
17 czerwca 2009 18:57
Witam Was po przerwie kochane rekreanty 🙂
Ja juz rozdwojona, staram sie jakos wszystko ogarnac i na nowo organizuje swoje zycie, bo synek mimo ze taki malutki przewrocil je do gory nogami(w pozytywnym znaczeniu 😀)
Powoli nadrobilam zaleglosci w czytaniu, trzymam kciuki za kulawcow, gratuluje udanych zawodow i osobistych, malych i duzych sukcesow z kopytnikami.
Ja po przerwie wdrazam powoli koniska do pracy, na razie tylko lonza, ale mysle ze juz wkrotce wsiade-chociaz na stepa 😅
Rudy chcial dolaczyc do grona kulawcow re-voltowych, ale za lekko sie stuknal w noge i tylko troszke podpuchla, na szczescie po 3 dniach chlodzenia zeszlo i juz nie grzeje, ale dostal jeszcze wolne do konca tygodnia.
serdecznie pozdrawiam 😉
wątek zamknięty
Ada   harder. better. faster. stronger.
17 czerwca 2009 19:09
Lena, jak to po co?? Zeby wiedziec czy juz wywolywac trenera telefonicznie czy tez jeszcze poczekac.


AMEN !
Nic dodać, nic ująć, dokładnie tak !
wątek zamknięty
Właśnie wróciłam z treningu i stwierdzam jedno, już dawno tak genialnej jazdy nie miałam, koń sam pchał się do przodu i nasza gorsza strona dzisaj nie sprawiała nam problemów. Co ja bym dała za to, żeby jazda zawsze tak wyglądała!!!
wątek zamknięty
kujka   new better life mode: on
17 czerwca 2009 19:15
milusia, gratuluje!! rozumiem ze teraz juz zdjecia na koniu w KR beda tylko kwestia czasu! 😀
wątek zamknięty
milusia, gratuluję!!! Kiedy synuś się urodził? Jak ma na imię?
wątek zamknięty
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
17 czerwca 2009 19:48
milusia amazonka czy jezdziec?  😁

pare zdjatek z nowego domku:

( z serii " kiedy wreszcie zrobia mi ten wybieg? <foch> " - maly czekal na zrobienie wybiegu bo stary rozwalil z rana  😵 )


"ile mozna zrec?" najedzona nerwina


z loverem


juz nie wyglada strasznie  😅 co raz ladniej chodzi tylko ciagnia ja strasznie ta ranka


widac ze obrzek jeszcze jest ale w porownaniu co bylo na poczatku to masakra  🙄
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.