M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Hiacynta, chodzi mi o "marketingowe" sprawy 🙂 broszury, ulotki itp.
to że chcą wiedzieć za ile ktoś kupi - dla mnie to normalne, że jest mieszkanie i ma cenę X.
Bo to developer to ustala - niezależnie czy Dzionka coś wynegocjuje - to nadal będzie kwota, którą oni ustalają - więc to nie do końca chyba jest tak, że chcą wiedzieć za ile ktoś kupi. Kupi za tyle za ile sprzedadzą.

Na etapie projektu budowlanego masz koncepcję, która może ewoluować ze względu na koszty (np. korekta materiałów elewacji, zmiany wykończenia wnętrz itd.) - ale nie zmienia to faktu, że klient powinien być świadomy tego jaki "produkt" kupuje.

Dzionka - to nie macie żadnych danych odnośnie tego budynku? Może poproście o opis wykończeń (albo wypis z opisu) z projektu budowlanego i to dajcie jako załącznik do umowy?
A ja dzisiaj otworzyłam pierwsza puszkę farby 🙂 zaczęłam
Tylko od korytarzyka na gorze, bo dol wciąż nie gotowy na malowanie ...
Ahh już nie mogę sie doczekać by sie pozbyć tego brązu z całego domu...
Wole zimne klimaty... Jak można pomalować dom na ciemny brąz .... Jedna ścianę jeszcze zrozumiem, ale prawie wszystkie?!

Przed i po 🙂
kamkaz, fajnie będzie! Już się nie mogę doczekać Twoich zdjęć "przed i po" 🙂 Mam nadzieję, że pierwotny stan obfotografowałaś i będzie co porównać? 😉
Sisisa, ja zawsze kupowałam Unigrunt.

kamkaz, fajna zmiana 🙂
Dzionka- ponaciskaj osobę,która się Wami opiekuje- ja miałam podobnie, po "nękaniu" naszego opiekuna oferty dostałam podstawowe info, negocjacje ruszyły i dzięki temu udało się wyciągnąć sporą "komórkę"  i dwa miejsca parkingowe z wnęką na rower w cenie komórki i 1 miejsca- więc  drąż temat, wydzwaniaj, dopytuj😀 trzymam kciuki! ja właśnie ruszam na budowę zobaczyć od strony podwórka moje piętro i resztę budowy😀😀
kamkaz rozumiem Twój ból, ja we wrześniu pozbywałam się ze ścian koloru brązowego i krwisto-czerwonego.. Dodam że to zestawienie kolorów było w jednym pomieszczeniu  🤣 Teraz sypialnia jest cała biała. Jak wreszcie ogarnę całe mieszkanie wrzucę fotki przed i po  😉
jak oceniacie - łazienka szary beton - duże prostokąty na ścianach + podłoga deska drewniana?
Mamy standard wykończenia, ale deweloper nie wybrał jeszcze wykonawcy - to pewnie się zdarza, szczególnie na takim wczesnym etapie "budowy", że wykonawca wkracza i zmienia trochę wybór materiałów, prawda? Te standardy są ogólne, ale pewną koncepcję można mieć.
Nie biorę się za negocjacje, niech mój mąż to robi - dla mnie ta cena i tak jest dobra, nie będę więc mogła znaleźć argumentów żeby ją obniżyli 😉
Pogrzebaliśmy wczoraj sporo w planie zagospodarowania terenu wokół tego budynku i zapowiada się super 🙂

Przypadkiem znalazłam też wizualizację akurat od strony naszego mieszkania 🙂 Trzecie, ostatnie piętro (nie będzie zaglądania do playboya z penthousa 🙁 ), tylko tu jest balkon +świetlik, a będzie sam świetlik. To jest bok wychodzący na ten park i zieleń:



Dodofon, dla mnie bomba - dodasz szkło i będzie pierwsza klasa.




Dodofon, bardzo fajna koncepcja 🙂

taką chce szafkę do łazienki, taką samą podłogę i lustro



Averis   Czarny charakter
08 listopada 2014 16:57
Dodofon, bardzo ciekawie to wygląda.
Dzionka, czyli bez balkonu? Też fajnie 😉 I wygląa zacnie, chociaż ja to jestem kamienicznikiem  😁
Averis, chyba jednak dobrze jest na tej wizualizacji - to od frontu przy świetliku to nie balkon tylko taka szklana barierka, żeby dzieci i psy nie wypadały 😉, a po lewej jest normalny balkon, tak jak na planach. Tak mi się przynajmniej wydaje 🙂
Znacie jakieś tanie sklepy internetowe z artykułami dekoracyjnymi do domu?
Belldeco.pl
Regnum.pl
Averis   Czarny charakter
08 listopada 2014 18:44
PokażęWam ejszcze moje ukochane kupione stylizowane radio 💘

Dod? mówił Ci ktoś, że Ty zła kobieta jesteś? ehh  drugi link...
[quote author=Karla🙂 link=topic=7003.msg2218652#msg2218652 date=1415473893]
Dod? mówił Ci ktoś, że Ty zła kobieta jesteś? ehh  drugi link...
[/quote]

w obydwu firmach byłam w "szołrumach" i miałam możliwość macać  - zachwycające rzeczy… oczywiście nie każdy lubi takie, ale zarówno REGNUM jak i BELLDECO jest godne polecenia,
Averis ładnie radio wygląda, ale nie lepiej poszukać na targach staroci oryginalnego? My zbieramy radia, mamy ich już całkiem sporo. Część działa, a czekanie aż lampa się rozgrzeje jest najlepsze. Jakaś taka magia płynie z niego i za każdym razem gdy go włączamy leci jakiś klimatyczny kawałek. Od 3 lat mamy takie jedno zaczarowane. Kocham je najbardziej na świecie.
Averis   Czarny charakter
08 listopada 2014 21:31
Nie, bo zależało mi też na słuchaniu plyt  odtwarzaniu muzyki z usb 😉
Dodofon, podłoga deska drewnina, czy kafle na wzór drewna?
Dodofon, podłoga deska drewnina, czy kafle na wzór drewna?


Kafle imitujace drewno. Dzisiaj trafiłam na takie włoskie, myślałam, ze to deska, nawet pukałam w nie 🙂
Dodofon, też takich kafli szukam 🙂
a na ścianę coś w ten deseń:
ceramstic loft
Takie na ścianę właśnie chce, ale te nie-dekoracyjne, i położone "bokiem"

Zobacz to - takie oglądałam

http://terrano.pl/pl/p/FLAVIKER-DAKOTA-AVANA-DK2130R-PLYTKA-GRESOWA-20X120/682

http://terrano.pl/pl/c/Flaviker/173
:kwiatek: świetne są, dzięki. Poszukam ich na żywo.
yegua, a ty się kobito kiedy pochwalisz? Jak Ci idzie wykańczanie? Wy w ogóle już odebraliście czy jeszcze czekacie?
epk, idzie priv.
kujka   new better life mode: on
08 listopada 2014 23:27
Dodofon, bardzo podoba mi sie Twoja koncepcja 🙂

Wrzucam pare zdjec mojego partyzanckiego mieszkania. Tak, wciaz nie mam mebli. Zamiast nich mam pierdolnik.
duzy (:wysmiewa🙂 pokoj



kawalek kuchni (blat zastawiony przedimprezowym dobrem, perdona me 😉 )


moja zajebista fototapeta w sypialni


sorki za ciemnosci, ale lepszych zdjec w tym momencie nie umiem zrobic.

nastepna odslona kujkowego mieszkania mam nadzieje ze bedzie juz ukazywac wersje ostateczna i najbardziej zblizona do projektu 😉
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
09 listopada 2014 06:56
Superancko!  Daj zbliżenie podłogi!
kujka, pięknie! Mój typ 🙂 ((chociaż nie przeszła by jasna kanapa 😁 )
Kocham kujkowa kanapę. Jest idealna na poranne pogaduchy przy kawie.
a całe mieszkanko jest śliczne, kujka zrobiła fatalne zdjęcia. Więc teraz sobie wyobraźcie jak jest naprawdę 😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się