Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Ash- coś mi się nie zgadza. Skoro podłączyli KTG tak, że mierzyło tetno mamy a nie dziecka to i tak powinno uruchamiać alarm. Bo norma u dziecka jest ok 120-140 uderzeń na minute a dorosłego człowieka ok 70. Tak więc i tak powinien wyć alarm.

Pomyślałam podobnie. Leżąc w szpitalu pod koniec ciąży KTG miałam 3x dziennie, nasłuchałam się też KTG innych dziewczyn i czasami elektroda łapała tętno mamy, wtedy oczywiście każda z nas panikowała i wołała pielęgniarkę. Raz zdarzyło się, że pielęgniarka uspokajała dziewczynę, że tętno jest tak wolne, bo KTG łapie serce jej, a nie dziecka, ale ta była twarda i naciskała i w końcu pielęgniarka sprawdziła tętno jej i było zupełnie różne od tego na KTG (jej około 80, a KTG koło 100, o ile dobrze pamiętam) i od razu zabrali ją na porodówkę na obserwację, bo potwierdziło się, że to tętno dziecka spadało (ale jednak tutaj wszystko dobrze się skończyło, po nocy wróciła do nas na salę). Więc tętno takie, jak u mamy jest raczej powodem do niepokoju...

Tak czy inaczej ogromnie współczuję, nie potrafię sobie wyobrazić tej tragedii. Niech malutka Pola będzie dla mamy słoneczkiem za dwoje  :kwiatek:
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
16 września 2012 21:50
Małej chyba po kolejnej dawce maści, Fenistilu i Oliatum wysypka zaczyna powoli zanikać 😅 Nie chcę się jeszcze przedwcześnie cieszyć, ale powoli łapie mnie optymizm 🙂 Teraz tylko weź się cholera domyśl, od czego była... 😵
Laguna - dziękuję za odpowiedź. My z pleśniawkami walczymy już dwa tygodnie. Lekarz zalecił pędzlowanie Aphtinem, ale nie widzę dużej poprawy. Dziś wybieram się po receptę na Nystatynę i mam nadzieję, że to pomoże...

ash - straszna historia, w głowie się nie mieści, aż trudno uwierzyć, że takie historie mają miejsce w cywilizowanym kraju! Bardzo współczuję Twojej koleżance i również mocno trzymam kciuki za Polę.
A dziś po moją Julcię musiała moja mama przychodzić 🙁 biedna męczy się z brzuszkiem od piątku. Moja mama myślała, że już wszystko ok, ale niestety nie 🙁 w przedszkolu 2 razy zrobiła w majtki i zadzwonili, bo panuje wirus i lepiej, by w domu posiedziała.
Ehh
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
17 września 2012 10:58
No i ucieszyłam się przedwcześnie.
Wczoraj wieczorem już było ok, dziś rano też, potem przespałam się z małą u nas w łóżku i znów wypełzła jej ta cholerna wysypka na buźkę, rączki i dodatkowo(nowość :/ ) nóżki..
To chyba jednak nie jest na tle żywieniowym, bo od piątku nie jem nic oprócz suchego chleba z wędliną, biszkoptów i soku jabłkowego... 🤔wirek:
Czy to możliwe, żeby np. alergia na kurz czy roztocza tak się objawiała?
Może to proszek? Skoro wyskoczyło jej to po spaniu w Waszym łóżku...
ash   Sukces jest koloru blond....
17 września 2012 11:00
CzarownicaSa napisałaś że spałaś z małą u Was w łóżku, może macie pościel np. z pierza która Malutką uczula?
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
17 września 2012 11:01
Nie, mamy zwykłą pościel. Taką z pierzem dopiero wczoraj K. przywiózł z poprzedniego mieszkania, ale pod nią nie spałyśmy.
Może faktycznie proszek? Ale w sumie z małą leżę u nas w łóżku najwyżej 2-3 godziny dziennie i to od początku. Dopiero po miesiącu by zareagowała? 🤔
CzarownicaSa - a może to biszkopty? zawierają jajko i mleko. Moja jak miała skazę białkową to biszkopty powodowały kolejne wykwity na skórze.



Zdjęcie dzięki uprzejmości Epikea
Tup tup tup tup tup....

Ale macie fajną kamizelkę, szukam takiej w wersji mini i nie mogę znaleźć 🙁
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
17 września 2012 15:17
To ja moge juz chyba dolaczyc do watku razem z 0,5 cm fasolka ;-)
ash   Sukces jest koloru blond....
17 września 2012 15:18
ŁAŁAŁIŁA 🏇 🏇 🏇
Ha! Wiedziałam już jakiś czas temu! Tzn podejrzewałam że tak będzie! Strasznie się cieszę!
Dbaj o siebie i fasolkę!
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
17 września 2012 15:18
Dziewczyny żadna nie ma na zbyciu fotelika dla Pszczółkowego synka? 👀
Ta kamizelka jest akurat podpinką z kurtki zimowej, która kupiłam w C&A jak jeszcze w ciąży byłam.
Nie wpasowałam się z rozmiarem, bo jak się ochłodzi na tyle, to Em się nie zmieści, ale kamizelka całkiem całkiem  😀
To jest rozmiar 74. Może mają same kamizelki też- nie wiem.
szafirowa, congratulations!

RaDag, nie mogę, jak ten czas zapitala. Pamiętam jeszcze, jak byłam w szoku, że Emi to Twoje pierwsze dziecko, a Ty taka ogarnięta jesteś po porodzie, a tutaj już prawie 7 miesięcy ma... siedzi, chodzi, zaraz fruwać będzie 😀

Dziewczyny, Milan nadal ma trądzik... Pediatra twierdzi, że nic z tym nie robić, a ja już nie mogę na niego patrzeć. Robią mu się takie czarne zaskórniki, raz na 2 dni wychodzi mu gdzieś jeden większy pryszczyk taki z białym łebkiem, poza tym jakieś małe, czerwonawe wypryski. Generalnie najwięcej ma tych zaskórników czarnych, bo one same  z siebie nie znikną przecież, zostają... Mam takiego jednego upatrzonego, na którego się wpatruję podczas karmienia i stwierdzam, że on tam sobie jest już od jakichś 2 miesięcy  🤔 Milan ma już poszerzone pory, wygląda jak skórka od pomarańczy. Iść do dermatologa? Pomoże coś? Przemywam przegotowaną wodą, niczym nie smaruję, chociaż próbowałam mączką ziemniaczaną suchą albo krochmalem z niej zrobionym oraz Emolium. A co z tym wągrami, które już są? Peeling mu zrobić?  👿 Zrobiłam zdjęcie, ale nie wiem, czy coś widać...
Szafirowa- GRATULACJE!!!

siedzi, chodzi, zaraz fruwać będzie 😀


oj oj oj- nie mów głośno 👀
...Bo ten czorciak może wpaść na taki pomysł 😉
szafirowa, o rany, super!!! Gratki 🙂
To ja moge juz chyba dolaczyc do watku razem z 0,5 cm fasolka ;-)


Jupiii  🏇 gratulacje!!
ash   Sukces jest koloru blond....
17 września 2012 15:49
Szafirowa, dawaj suwaczek! 😅 😅
Maleństwo- narazie nie ma za bardzo co pokazywać 😉 Za to na końcówce pewnie znowu pobiję tutaj wszystkich  😁


Oj nie wiem kochana!! Bo ja już mam wielką piłkę  😵
szafirowa gratulacje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zairka no nie mam niestety fotelika 🙁 Mamy tylko jeden w którym jeździ Filip.

RaDag super Emi 😉

Cierp1enie dawaj fotkę 😉

edit szafirowa z wrażenia aż Cię zignorowałam...ale tylko na chwilkę 😉 I faktycznie wstaw suwaczek🙂
dempsey   fiat voluntas Tua
17 września 2012 16:06
szafirowa, serdeczne gratulacje!  😀
szafirowa, gratulacje ogromne! Życzę bezproblemowej ciąży i dużo radości!
Kami   kasztan z gwiazdką
17 września 2012 16:39
Szafirowa gratulacje!!!!  :kwiatek:
maleństwo   I'll love you till the end of time...
17 września 2012 17:06
Szafirowa, mnie się dziś aż śniłaś z tych wrażeń 😉
Ogromne gratulacje!

Cierp1enie dawaj fotkę 😉



oj  😡 no nie wiem, bo on jest taki, jak z Julką miałam w 8 miesiącu  😵
Cierp1enie Ja też się domagam! 😀
szafirowa Gratulacje, niech zdrowo rośnie!
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
17 września 2012 17:55
Szafirowa, gratulacje! 🙂

[sub]P.S. I spełniło się to, co mówiłaś lata temu Tlenionemu, że prędzej dorobisz się dzieci niż on. 😉[/sub]
szafirowa
😅
Gratulacje
Szkoda, że takie wieści z forum, no ale jak nie ma okazji... 😉
Jeszcze raz gratulacje, trzymam kciuki!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się