Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Anka, super wieści :kwiatek:

RaDag, boskie zdjęcie z psiakami 😜 Jak sie dogadują? Pamiętam jak nasz ONek niekoniecznie respektował młodego i co chwilę go taranowała, zupełnie jakby nie istniał 😵

demon, no, mam tak samo! Młody grał w sobotę w turnieju, na jednym meczu musiał stanąć na bramce, a nie jest to jego pozycja na boisku, zaliczył dwie interwencje, które kosztowały mnie stan przedzawałowy 😁 Mamy małą grupkę rodziców i razem kibicujemy naszym chłopakom, gardła zdarte 😁 Nie wiem które z nas bardziej przeżywa, ja czy młody 😁
ogladałam filmik z cwiczeń dziecka z zespołem Downa. do siadania z raczkowania. Nice poprawne siadanie nie odpowiada 😉
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
27 stycznia 2014 09:38
Co trzeba miec na 1 wizyte u pediatry? Dziecko ma byc najedzone?
sakura - ja akurat karmiłam podczas bo taka potrzeba była 🙂zabierz jakieś awaryjne pampki, pieluszkę tetrową do położenia na wadze przy ważeniu, my mieliśmy smoczek (nie wiem czy używacie), książeczkę zdrowia i chyba tyle (może coś na przebranie w razie jakiejś niespodzianki);
zet - ja się zgadzam w 100% z demon, że żeglarstwo uczy dyscypliny i ogólnie jest niezwykle rozwijające bo trzeba myśleć, myśleć i jeszcze raz myśleć! a jako sport - tu się pewnie demon zgodzi, że jakby mieszkać daleko od miejsca, gdzie można trenować to raczej większego sensu nie ma - co innego rekreacyjne pływanie łupina w kałuży a co innego żeglarstwo jako sport - tu zawsze przychodzi taki moment, że mieszkanie daleko od wody jest przeszkodą - ale moim zdaniem warto pokazać dziecku o co chodzi i że czas spędzony na wodzie może być piękny 🙂my planujemy pływać z Żorżem a czy mu się spodoba i w którą stronę to pójdzie - zobaczymy 🤣
RaDag, boskie zdjęcie z psiakami 😜 Jak sie dogadują? Pamiętam jak nasz ONek niekoniecznie respektował młodego i co chwilę go taranowała, zupełnie jakby nie istniał 😵

Z 4 naszych psów jeden ma tendencję do niezwracania uwagi i przewracania.
W domu moje psy się nie bawią, nie wariują, nie ekscytują, po postu śpią i "paczą" 😉 także nie ma problemu, a jak wychodzimy, to po prostu trzeba się bardziej skoncentrować przy nim- ale nie jest to jakoś bardzo kłopotliwe, bo pies jest byłym sportowym mojej mamy i mamy "narzędzia" do ograniczania go.
Ja się doskonale czuję w sforze i lubię, często chodzę na spacery z 4 i Em, teraz mam jeszcze szczeniaka na wychowanie na dwa tyg 😉
Ale moja mami np już woli je osobno i w domu i na dworze.

Ja lubiłam do lekarza brać podkład higieniczny zamiast tetry.
sakura, Niemowlę powinno być w sumie cały czas najedzone. Przecież jeszcze dwa tygodnie temu miał stały dostęp pokarmu. To się będzie zmieniać bardzo powoli, na razie jego żołądek jest wielkości piłeczki ping-pongowej.

Przy okazji fajny obrazek znalazłam:






Nosidła [font=Verdana]ZŁE[/font] (czyli "wisiadła"😉: Womar, BabyBjorn, Chicco... (co jeszcze? podpowiedzcie).
Nosidła [font=Verdana]DOBRE[/font] : Manduca, Bondolino, Tula/Tuli, Beco ... (co jeszcze?)

PS. W jaki sposób próbujesz zwiększyć laktację?

Muffinka, Gabryś też tak uparcie siadał. Starałam się go w miarę możliwości poprawiać, ale też bez przesady, nie leciałam za każdym razem i nie natychmiast jak tak usiadł. A teraz na szczęście cały czas chodzi lub wręcz biega i nie ma czasu siedzieć. 😉
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
27 stycznia 2014 10:35
Przystawiam go ostatnio czesciej chociaz wczoraj jak mnie zlapal to az sie poplakalam z nolu ;/  ,pije,mam sesje z laktatorem 😉

Ten obrazek do mnie nie przemawia...albo mam jakies glodzillowate dziecko jak on potrafi wypic 150 ml czasem i dopiero jest najedzony... ;/
Zet, ja go nie podnoszę, On sam jak mnie złapie za ręce to wstaje.
A propos laktatorów to ja się wtrynię z pytaniem. Czy warto kupić używaną medelę mini electric? Macie jakieś doświadczenia? Generalnie wyjdzie mnie tyle co laktator ręczny medeli nowy. Nie zamierzam wracać do pracy bo nie pracuje na razie:/
chodzi mi bardziej o to by laktacja w ogóle była (prawdopodobna cesarka, ale to chyba w szpitalu mają jakieś laktarory - muszę dopytać)  ewentualnie co by odciagnąć czasem na sytuacje awaryjne (takie tam o założenia). Ręczny pewnie też byłby ok i sama nie wiem - co jest wygodniejsze/lepsze?
Przewertowałam sporo na ten temat i wszyscy zgodnie twierdzą, że ręczny to udręka. Też szukam używki 😉
dzięki. Staram się poprawiać tylko że on jeszcze sam prawidłowo nie siada i w ogóle mam wrażenie że siedzieć nie lubi. Tak normalnie z nóżkami wyprostowanymi.
RaDag ale świetne zdjęcia 🙂 , co to za kombinezon ma Emiśka?

Julie - storchenwiege jeszcze do dobrych 😉

Jejciu ale mieliśmy weekend z młodszym dzieckiem, no normalnie wszystko na nie, o wszystko awantura. A tak się już chwaliłam to mam nauczkę 😀

Przykład: poszliśmy wczoraj na sanki z dziećmi, dwie pary sanek, dwoje dzieci. Nelcia drze się nostop - bo ona chce jechać nie na tych sankach, tylko na tych co Kazio, po zamianie jednak nadal chce jechać na tych co Kazio aktualnie, razem z Kaziem nie chce jechać bo nie (NIE!!), jak się jednak pogodziła z tym że nie da się jechać na tych samych co Kazik bez Kazika, to ryk o to że nie tam jedziemy gdzie ona by chciała  😜 . Zrezygnowani wróciliśmy pod dom zjeżdżać z górki (mamy własną skarpę do zjeżdżania 😉 )- ona chce na jabłuszku bo Kazio ma jabłuszko, a nie jednak chce na sankach bo Kazio zjeżdża na sankach. Pod górkę nie można dziecka wnieść pod pachy bo ryk, samo nie wejdzie - przewraca się - ryk. Suuuper było  😁  😵
I tak cały weekend o wszystko.
Przesilenie chyba jakiś mocne miała, dziś wstała do rany przyłóż.
Ale i tak z wielką chęcią poszłam dziś do pracy 😀
eqiu.dream no to chyba zadzwonię i umówie się na odbiór bo babeczka chce sprzedać za 110 zł i muszę się decydować szybko  🤣
my po wizycie. jest pozytywnie  💘

nie ma wnm, jest tylko lekka asymetria. Pani doktor stwierdziła, że robi bardzo dużo ale trzeba popracować nad jakością tego co robi.

Będziemy teraz przez 3 miesiące 3 razy w tygodniu chodzić na rehabilitacje a potem kontrola.  😅 Zaczynamy jutro.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
27 stycznia 2014 12:26


aaa Demon piękne łóżeczko ( ? ) nawet nie wiem jak to nazwać  😁

bera7 bardzo pozytywne opinie o tym szpitalu ...i zazdroszczę, że masz taki mały wybór  😀 bo ja już po woli kręćka dostaję  😉

kkk to bardzo dobra wiadomość  🙂

pani myk moje wszystkie znajome polecają elektryczny - ręczny udręka  😉 z resztą tak jak equi napisała . Ja w spadku otrzymałam od koleżanki własnie taki na kabelek  😉 więc chociaż to mam z głowy .. teraz zaczynam się dręczyć gdzie ja łóżeczko postawię ( nie mam oddzielnego pokoju a tylko 1 salon a nasza sypialnia jest na antresoli ) .. i mieszkanie mam strasznie słabo ustawne. Przydałby mi się taki kącik gdzie mogłabym spokojnie smarkacza ogarnąć itd ( bo pokój dodatkowy jest raczej awykonalny - brak okna  🤣 )




Muffinka, poprawiać, tak jak piszą dziewczyny
Lew tez tak siada ale to ten etap kumacji już ze wystarczy ze powiem usiądzie ładnie i poprawi nogi, wiec i Adaś niedługo skuma!
gwash, hehe u nas tak jest z psem, i chce sie bawić i nie chce jednoczesnie😉
Ostatnio sporo chce słów powtarzac, mówi od dwoch dni baba, dziadziach i ojojoj😉
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
27 stycznia 2014 12:53
Aszhar jak tam Kubuś? Już zdrowy?

Zdarzało Wam się mieć bolesne i nabrzmiałe piersi kilka miesięcy po odstawieniu? Sama już nie wiem, czy to efekt ćwiczeń, jakiegoś zapalenia czy czego innego... ale od kilkunastu dni są jak już pisałam obolałe, nabrzmiałe i jakby "pełne", bolesne przy mocniejszym dotyku. I z góry ciążę wykluczam 😎

Konrad powiesił na ścianie obraz z krukiem, Raja non stop do niego podbiega, pokazuje, cieszy się i krzyczy "pla, pla!"(kra kra) 😁
maleństwo   I'll love you till the end of time...
27 stycznia 2014 13:26
zduśka, to my jakoś w ogóle podobnie mamy - jak tak czytam o Twoich problemach "lokalowych". U nas dwa pokoje, ale sypialnia tyle, co mieści łóżko (a mamy je 140x200), komodę i pudło z odkurzaczem. Aby wstawić łóżeczko, musimy wystawić komodę (dokąd???) i ją przemienić na szafę dzieciora, a nasze rzeczy może przenieść do garderoby (w której po poprzednim lokatorze oprócz szaf stoi nieużywana zamrażarka i może to miejsce po niej przerobimy na nasze półki). Przewijak wchodzi w grę tylko taki kładziony na łóżeczko. Już mi słabo na myśl o tych zmianach. A o wyprowadzce z sypialni - to w ogóle. No chyba, że uda nam się jakoś w przeciągu 2 lat wymienić mieszkanie na większe. Ech 🙂
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
27 stycznia 2014 13:28
Maleństwo możesz na łóżku przebierać, wystarczy podkład 😉 I jest nawet wygodniej moim zdaniem, więcej rzeczy możesz sobie dookoła porozkładać bez problemu.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
27 stycznia 2014 13:28
No i tak będzie, więcej mebli niż łóżeczko nie ma szans 😉
Pani myk sprawdź jak chodzi. Czy działają wszystkie prędkości, bo czasami silniczek się zajeżdża i wtedy nie jest taki efektywny.

Dziewczyny moze byc, że będzie Wam wygodniej spać z juniorem w łóżku i wtedy problem z głowy 😉

Gwash współczuje takiego "odpoczynku". Najgorsze jak jest wszystko źle i ogólne NIE.

Sznurka u nas próby mówienia też są, ale nadal nieśmiałe. Czasami powie jakieś słowo i zaczął kiwać głowa na tak, tylko na koniec mówi nie 😉 urocze to jest.

Tajnaa nie rozmawiajmy już o tym, ok?

My byliśmy na sankach w niedzielę, pchał sanki trochę aż się nie zmęczył. A tak to raczej pozytywnie.
maleństwo kupcie łóżeczko z szufladą na dole - zawsze to dodatkowe miejsce na ciuszki których maluszek potrzebuje niewiele, na pieluchy, kocyki itd. Sporo się tam wbrew pozorom mieści. Być może na początku nawet nie będzie potrzebna dodatkowa komoda dla dziecka. Ja mam w takiej szufladzie multum rzeczy. ztorby i pokrowce od wózka, pieluchy, chusteczki, kocyki, dodatkową pościel itd.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
27 stycznia 2014 14:22
Muffinka, o, nawet nie wiedziałam, że są wyrka z szufladą, dzięki! Nasze upatrzone jej nie ma, moze trzeba upatrzyć inne 😉
Zet dzięki za radę  :kwiatek:- oabadam zatem sprawę, podobno mało używany, w środę się przekonam i zdecyduję.
zduśka, w zasadzie wyboru to ja nie mam. Pocieszam się tylko, że może jakiejś rzeźni nie będzie. wg statystyk mają 25% cesarek, więc może nie są nastawieni na NIE BO NIE. Mają ok 400 porodów rocznie, więc średnio 1 dziennie, czyli nie taśmowo. Są bardzo nastawieni na karmienie piersią. Zobaczymy...

A łóżeczka nie możesz dać tam gdzie biurko? Tak ogólnie tamten kąt jakoś zagospodarować. Bo latać po waszych schodach z maluchem to trochę lipa. A na zewnątrz masz już barierkę?
maleństwo - ja też polecam łóżeczko z szufladą, podpatrzyłam już jak dobrze to funkcjonuje u mojej siostry 🙂

My kupujemy na allegro takie, 439zł co według mnie bardzo ważne szuflada jest na prowadnicach rolkowych z pokrywą, wiele łóżeczek ma szufladę ale z kółeczkami, które jeżdżą po podłodze. I co prawda my mamy bardzo dużą sypialnię ale i tak zaczęłam się zastanawiać czy kupno komody jest aż tak niezbędne. Miejsce na ubranka wygospodarowałam w naszej komodzie z ręcznikami a przewijać można na łóżku czy dokupić przewijak na łóżeczko...

Podglądaliśmy dziś malucha na usg - ma już 1100g!  🙂
Idrilla, bardzo fajne łóżeczko i faktycznie trafna uwaga o prowadnicach
ogłoszenie, chętnie odkupię pajacyki do spania w roz 80-86, nie muszą być w super stanie, mogą mieć plamki
nasze nagle zrobiły się za małe i mamy tylko jedną sztukę na stanie
Bera7, ja łóżeczko mam na górze w sypialni, w ciągu dnia /na dole/ gdzie spędzałam wiekszość czasu dziecko spało w wózku 🙂
tajnaa, u zduśki jest antresola. Na nią są wąskie schody, a zduśka drobna mała kobietka. Znając układ w jej domu wydaje mi się, że wygodniej jej będzie wykroić kawałek z salonu, gdzie i tak pewnie spędza większość dnia.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się