WYBIERAMY BYKA ROKU!

Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
18 grudnia 2008 21:14
Zgadzam się z caroline. Co do dyslektyków, to oni i owszem nie widza swoich błędów, ale to nie zwalnia ich ze STARANIA sie, aby ich nie robić. Wystarczy napisac wypowiedź w wordzie i wkleić. Można być wyrozumiałym, ale jednak do pewnej granicy... Niestety, wielu z nich uważa, że wystarczy powiedzieć "jestem dys" i juz jest ok. Ja bym się nie "chwaliła" swoją dysfunkcją, tylko starała się ja własnie ukryć.


Ja jestem dyslektykiem, a może raczej byłam. Nie popełniam błędów, ale jak zobaczyłam swoje wypracowania z gimnazjum to się za głowę złapałam. Błąd na błędzie, błędem pogania.
I chyba jestem przykładem na to, że jednak będąc w przeszłości dyslektykiem można wyzbyć się tego dyscośtam... czy innego utrudnienia  o równie dziwacznej nazwie. Więc starać się moi drodzy, starać się! 🙂
Taki mi się dziś w oczy rzucił błąd ortograficzny - na którego żadne mechaniczne sprawdzanie ortografii nie pomoże 😉

To może i ja pokarze przemiane

Chodziło oczywiście o pokazywanie, nie pokaranie. W pierwszej osobie, nie trzeciej. FF i "sprawdź ortografię" są super, ale nie wszechmocne 😉
CeraŁ   dużo dużo zmian..
26 grudnia 2008 11:13
Tak czytając te wszystkie 3 strony widzę tu po prostu jakieś kłótnie związane z edycją, ortografią itd itp, ale tak na prawdę to jaki jest związek z tematem tego wątku?  😉
Byłam pewna że serio - wybieracie 'byka roku'  😉
W sposób, że tak powiem, żartobliwy, a nie wytykanie innym formy pisania ;P
tak to już jest i było na volcie, offtopowo 😀
to jak mamy wybierać byka roku, to może jakiś potencjalnych kandydatów?  😁
[quote author=Poniuś link=topic=865.msg128582#msg128582 date=1230149623]
Na zawodach (...) ponieważ w czasie zawód
[/quote]

Pewnie przypadek - coś w rodzaju chwilowego zaćmienia, ale mnie rozbawiło 😉
Może nie odnośnie forum ale dla mnie bykiem, nie roku a życia, była gafa mojego młodszego brata dyslektyka, który jako dzieciak napisał kiedyś tak: RZUF  Kto zgadnie co miał na myśli??  😁 😉
żółwia? 😉
żółwia? 😉


Hehe.. No  😁
CeraŁ   dużo dużo zmian..
27 grudnia 2008 09:27
;O tez mi to pierwsze naszlo na myśl :P



w ogóle Querido dzisiaj przypadkiem odwiedzilam Ochaby i widzialam twojego przystojniaka  😁
caroline   siwek złotogrzywek :)
06 stycznia 2009 13:56
moj typ na byka roku 2009: uwczesny

poległam...
trzynastka   In love with the ordinary
15 lutego 2009 23:02
(...)noż ktoś zauwazy cos istatnego co mi pomorze(...)


od razu kojarzy mi się z cytatem z Bash'a [www.bash.org.pl]
<xxx> Pomorze ktos?
<Unf> Niestety, mazowsze.


p.s. poprawiłam cytat
Niektóre proste błędy są śliczne!

Moje typy:
opatrznie (opacznie)
intelifentni (!)
menaż (maneż)

Nie wkurzam się (oprócz jakiś durnych prowokacji), ale się śmieję 🤣
Ja właśnie znalazłam ogłoszenie, w treść którego nie potrafię uwierzyć:

Z checia przyjme na dozywocie konia do towarzystwa , swietne warunki i doswiadczeie w chodowli.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
16 lutego 2009 13:39
ninevet, myślałam, ze padnę jak przeczytałam "pomorze". A przecież tu się urodziłam ;]
Uwaga, niektóre słowa  tym wątku już nie będą miały sensu, bo wrzuciłam je do automatycznego forumowego poprawiacza.

mamy tu już:
lonżę ( zamiast lą ży)
hodowcę (zamiast ch odowcy)
korzyść (zamiast (ko żyść)
wziąć (zamiast wzi ąść)
rzadko (zamiast ża dko)

Jak Wam jeszcze coś przyjdzie do głów, to dajcie znać.
IloveMosiek   Mościsław & Co
16 lutego 2009 16:38
no to teraz Wam napiszę, co kiedyś pewna dziewczynka zaadresowała przesyłkę:
""

no i o co chodzi?  😁
ushia   It's a kind o'magic
16 lutego 2009 16:40
Takie miasto słynące z przemysłu tekstylnego.

aurelka - ostanio widzialam plage "pułsiadów" 😉
Ostatnio widziałam "ić" i teraz to mnie już chyba nic nie zdziwi  😵



Do szaleństwa wręcz mnie doprowadza jak ktoś pisze w ten sposób:

[quote=xx_0_xx]robię to świadomie i sygnalizuję to dla konia równie świadomie[/quote]

[quote=Brzask]Błagałam instruktorkę żeby odpuściła i mi i sobie i dla konia, bo od początku przewidywałam jak to się skończy[/quote]

[quote=Dworcika]Chodziło mi o to czy można krzywdę zrobić dla konia lonżując go bez wypięcia.[/quote]

[quote=fin]Przy takiej różnorodności jaką mamy dzisiaj, każdy kto myśli o dopasowaniu sprzętu będzie starał się też dobrać takie, kiełzno w jakim dla konia będzie przede wszystkim wygodnie.[/quote]

Czy naprawdę słowo "koń" jest tak trudne w odmianie przez przypadki, że nie można sobie wbić do głowy, że jego celownik brzmi KONIOWI?  :emot4: :emot4:
ushia   It's a kind o'magic
16 lutego 2009 17:03
a jeszcze czesto sie trafia "komu, czemu" - koniu  🙇

i wlasnie dzwonila do mnie pewna laseczka, pytajac czy jestem na stadninie - juz pomijajac, ze w stajni pracuje, na dach rzadko wyłażę
Dla mnie największym bykiem zostało nazwisko znajomego  SKURA  i tak ma w dowodzie...  😵  😂

  dla czego ?
  😵
caroline   siwek złotogrzywek :)
16 lutego 2009 17:24
a jeszcze czesto sie trafia "komu, czemu" - koniu  🙇
ja świadomie tak mówię (dla zartu - niestety smieszy mnie skojarzenie z co się stało temu misiu [dokładny cytat tutaj: [[a]]http://pl.wikiquote.org/wiki/Mi%C5%9B[[a]]]), ale staram się tak nie pisać - chociaz pewnie mi się zdarzyło  😁
zatem na wszelki wypadek - jesli kogoś to zbulwersowało - kajam się uprzejmie  😡
dempsey   fiat voluntas Tua
16 lutego 2009 17:24
ach przypomniało mi się że spotkałam tu "puszorek". w znaczeniu powożeniowym.
a przecież szory => półszory => półszorek  🙂
ushia   It's a kind o'magic
16 lutego 2009 18:31
dempsey, przyznam, ze mnie oswieciłas - jakos nie zauważyłam związku miedzy  owym "puszorkiem" (a tak pisanego widziałam w róznych miejscach, w tym w ofercie powaznych rymarzy i ksiazkach z opisami uprzezy zaprzegowej) a szorami - zwlaszcza, ze wystepuje rowniez przy chomątach 🙂
Uwaga, niektóre słowa  tym wątku już nie będą miały sensu, bo wrzuciłam je do automatycznego forumowego poprawiacza.

mamy tu już:
lonżę ( zamiast lą ży)
hodowcę (zamiast ch odowcy)
korzyść (zamiast (ko żyść)
wziąć (zamiast wzi ąść)
rzadko (zamiast ża dko)

Jak Wam jeszcze coś przyjdzie do głów, to dajcie znać.


Dzisiaj pierwszy raz odwiedziłam ten wątek i dobrze, że w końcu doszłam do wyżej zacytowanego posta, bo się przeraziłam, że nie wiem jak się pisze "hodowla"  👀
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
16 lutego 2009 18:50
Ja bym jeszcze dopisała "pomuc", i "muwić"
dempsey   fiat voluntas Tua
16 lutego 2009 19:11
wiesz ushia, to może ja nie jestem na czasie jeśli nawet w podręcznikach tak piszą <drapie się w głowe>
ale są takie błędy które z czasem zyskują status drugiej dopuszczalnej wersji, a ostatecznie wypierają wersję poprawną.... może to ten przypadek. 
osobiście mnie to razi
o rany! Przez tego poprawiacza zgłupiałam. Czytam dwie pierwsze strony wątku i widzę słowo "hodowla" i całą burzę wokół. Głowę sobie dałabym uciąć, że tak właśnie się pisze... strona trzecia dała wyjaśnienie.
A już myślałam, że coś ze mną nie tak...
  morze  ( w sensie, może to a może to  🤣 )
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
16 lutego 2009 20:27
martynkakoniki, a jak ktoś będzie chciał napisać o akwenie wodnym?
ok, Wasze propozycje są już w poprawiaczu, ale uprzedzam, że w związku z tym Wasze posty ciut sensu nie mają 😉 / a.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się