LauraDE

Konto zarejstrowane: 25 maja 2011
Ostatnio online: 05 października 2022 o 17:59

Najnowsze posty użytkownika:

Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: LauraDE dnia 21 marca 2022 o 15:11
keirashara,
Też mnie dziwią takie oceny szczególnie w kontekście np. siebie. Jeżdżę niskie konkursy na średniej jakości koniu. Podstawową oceną jaką dostaje jest ocena 6-6,5 za przykładowo normalne równe zatrzymanie dostaje 6,5. Z kolei patrzę, że za wjazd w GP gdzie koń "tańczy" zadem na lewo i prawo zanim osiągnie nieruchomość wskakuje ocena 8. Nie rozumiem dlaczego w GP takie oceny wskakują z urzędu, że jedzie się tą klasę, a z kolei na "gorszym" koniu w odpowiedniej dla niego klasie jest niemożliwe by je osiągnąć
pensjonaty w okolicach trójmiasta
autor: LauraDE dnia 05 marca 2022 o 12:04
PumCass - dzięki, zapytam! Chociaż to dla mnie już daleko od domu i od pracy, dalej niż obecna stajnia, a dojazdy dość mocno mnie wykończyły psychicznie.
fanelia,
Jedno co mnie tam uderzyło kiedy prowadziłam tam treningi 2 kata temu to bardzo nierówne podłoże. Raz grząsko, raz twardo, raz dziura

natalali, szemud, koleczkowo-niedługo będzie hala, kamień
Kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością j.k.
autor: LauraDE dnia 28 stycznia 2022 o 15:18
Co mogę zrobić z ta sytuacja? Dwa lata temu pracowałam w szkółce i prowadziłam teren. Początkowo nie chciałam zabrać pań w teren gdyż uważałam, ze się nie nadają. Ostatecznie zostałam do tego zmuszona. Stajnia wystawiła do reklamy piękne zdjęcia z przepięknych terenów z drugiej zlikwidowanej już filii stajni. Jednak ja nie mogłam w taki teren pojechać i poprowadziłam taki jaki w moim mniemaniu będzie dobry i zadowoli klientów. Dodatkowo odmówiłam głównej atrakcji terenów w tej stajni ze względu na warunki pogodowe i związane z tym niebezpieczeństwo. Zostało mi od tylu zrobione zdjecie i wstawione do googli i Facebooka przy okazji złej opinii. Chciałabym żeby mój wizerunek został usunięty, ale Google nie odpowiadają. Co mogę z tym zrobić?
Mięsień międzykostny - urazy, objawy, leczenie, prognozy
autor: LauraDE dnia 25 stycznia 2022 o 10:52
Co warto dawać podczas leczenia uszkodzonego miedzykostnogo? Prawdopodobnie jest to niewielka kontuzja, całkowity czas powrotu do normalnej pracy to 6 tygodni. Podobno najleoszy jest preparat cortaflex, jednak czy to jest konieczne? (Bardzo drogi preparat). Czy może wystarczy np. sam kolagen.
Chipy, odpryski kostne
autor: LauraDE dnia 30 grudnia 2021 o 15:52
Koń prawie rok po operacji w stałym już od kilku miesięcy treningu. Pewego dnia po treningu wyszła opuchlizna w miejscu usuniętego chipa, na następny dzień zeszła. Wsiadłam, a opuchlizna znowu sie pojawiła. Od tego czasu koń stoi i chodzi tylko na padok i na karuzele, a mineło już kilka tygodni. Czy komuś się tak zdarzyło? Czekamy na weterynarza i nie wiem czy tak utrzymywać to stanie czy nie. Opuchlizny nie było
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: LauraDE dnia 30 grudnia 2021 o 15:48
Co polecacie do dorzucenia do pudełka (nie może być na mokro) co zastąpi siano. W stajni podają jak chcą raz dobrze, raz za mało. Chciałabym mieć pewność, że koń zjadł coś włóknistego. Coś oprócz lucerny, która zawiera dużo białka i nogi potrafią spuchnąć.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: LauraDE dnia 16 grudnia 2021 o 11:59
blucha, Dziewczyny mówią, że chciały zapłacić więcej za to żeby coś było zrobione, a ty mówisz, że trzeba było zaproponować złożenie się na nastepnego pracownika. Uważam, że tym powinien się zająć właściciel stajni czyli one zgłaszają taką potrzebę, właściciel liczy koszty mówi, że to będzie kosztowało tyle i koniec
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: LauraDE dnia 16 grudnia 2021 o 10:56
blucha, Jeśli by tak miało to wyglądać to dlaczego miałaby iść jakaś kasa do właściciela stajni? Po to jest ten właściciel żeby niejako pośredniczył między wymaganiami klientów, a mozliwością ich wykonania. Jeśli tego nie robi to znaczy, że lepiej jest wydzierżawić stajnie i rozdzielić koszta na ilość osób. To mi właśnie też przeszkadza, że właściciel stajni mówi żeby zwrócić uwagę pracownikom. W której firmie tak jest?
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: LauraDE dnia 15 grudnia 2021 o 12:13
Skąd bierzecie ceny pensjonatów 800-1100 zł? U nas wychodzi 1850 za pensjonat 40 km od większego miasta i to właśnie w takim nie można się doprosić stałego dostępu do siana czy wywiązywania ze swoich obowiązków
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: LauraDE dnia 15 grudnia 2021 o 11:57
Jak to jest, że nagle się okazuje, że każdy ma podejście jak ja, a na żywo mało takich. Wychodzę z zalożenia, że koń ma przez tą godzinę dziennie pracować, a nie ściemniać, ale w zamian za to przez resztę czasu chciałabym mu dac szczęśliwe życie wśród traw, kolegów itp. Jednak nie mogę znaleźćodpowiedniej stajni, bo albo jest stajnia rekreacyjna gdzie spod byka patrzą na bat i ostrogi i nie rozumieją, że plac do jazdy musi być przygotowany, albo stajnia sportowa gdzie na moją uwagę, że koń nie wyszedł na padok odpowiadająmi, że wyszedł na karuzele.
Jest jeszcze jedna rzecz, która mi przeszkadza zazwyczaj w tych rekracyjnych, przydomowych stajniach jest tak, że wychodzi się z założenia, że właściel konia powinien przy nim wszystko robić. Ja naprawdę wychodzę z domu o 7, a wracam o 22 żeby wszystko ogarnąć i jak przyjeżdzam do stajni i jest mi wręczany uwiąz do ręki żebym szła po konia to dostaje białej gorączki po prostu. Wolałabym ten czas poświęcić np. na zrobienie pudełek lub przygotowanie sprzątu tak aby nie zajmować się tym później i móc te 10 min. szybciej wrócić do domu. Właściciel stajni widzi tylko, że panienka przyjeżdża elegancko ubrana i patrzy jak "za nią" sprowadzają konie, a sytuacja jest nieco inna.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: LauraDE dnia 14 grudnia 2021 o 12:55
domiwa, może wyjaśnie. Wychodzą z hali nie mam możliwości zgaszenia światła - jest to tak ułożone, że muszę wejśc po schodach do pomieszczenia przeznaczonego tylko dla ludzi. Więc co za tym idzie muszę najpierw konia odstawić. Samo dojści do boksu zajmuje mi około 4 min. Jak już z koniem dojde to priorytetowe dla mnie sprawy to zdjęcie siodła, umycie nóg, machniecie kopyt smarem skoro nogi umyte, założenie derki co wszystko zajmuje ze 20 min i tutaj mogłabym w sumie iść zgasić światło i jechać do domu. Jednak np. konie nie maja siana (a mam ich w danym pensjonacie w dość pokaźnej ilości) i reszte czasu poświęcam na jego rozdanie co wcale mi się nie uśmiecha. Jeszcze dostaje za to opierdol, że nie poszłam najpierw zgasić, ale z drugiej strony czasm mam ograniczony i juz i tak nadto zmarniwałam go na wykonywanie obowiązków stajennego. Więc reasumując gdyby wszystko byłoby zrobione przy moich koniach jak trzeba to światło zostałoby zgaszone po 20 min., a gdyby infrastruktura była dobrze przemyślana tj. wyłącznik przy wejściu na hale to zgasiłabym je po prostu od razu.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: LauraDE dnia 14 grudnia 2021 o 11:38
Tak mnie wkurzają pensjonaty. Po pierwsze znalezienie takiego w którym są takie warunki jak hala i plac z bezpiecznym podłożem, jasna, przewiewna stajnia, konie padokowane od świtu do zmierzchu na padokach gdzie koń może poczuć się koniem, siano dostępne 24/h na dobe jest praktycznie niemożliwe do znalezienia w okolicy 50 km do mojego domu. Jednak jak już zmniejszysz swoje wymagania kosztem siebie i konia to i tak dalej jest źle. Po cięzkim dniu w pracy jadąc do stajni w ogóle w niej nie jestem w stanie odpocząć, nie czuje się potraktowana jak klient. Jeśli zobaczę, że u konia jest brudno, nie pościelone, nie był na padoku i zwrócę uwagę to odpowiedzią zwrotną zazwyczaj jest coś w stylu "nie podoba się to w**alaj" tylko, że ja nie chce co chwile zmieniać stajni. Męczy mnie to, chciałabym zaznać trochę spokoju i nie głowić się czy coś jest przy moim koniu zrobione. Czuje się po prostu jak dziecko w szkole, albo podwładny właściciela stajni kiedy z jednej strony nie wolno mi wymagać wywiązywania się ze swoich obowiązków, a z drugiej zaś strony właściciel myśli, że może mnie op**lać np. o niezgaszenie światła w ciągu godziny od wyjścia z hali (światlo gasi sie w miejscu gdzie nie mozna wejśc z koniem, więc gaszę je po drodze jadąc do domu). Czuje się jakby robiono mi łaskę, że moge trzymać konia w danej stajni i włąsciciel może wszystko, a ja nic.
Trudny koń.
autor: LauraDE dnia 23 czerwca 2011 o 20:02
proponowałabym zrezygnować z konia z którym nie daje sobie trener-teoretycznie osoba lepiej  jeżdżaca niz ty
a jeśli koń nie zagalopowuje tylko ale działa na łydkę
to proponuję poprzedić zagalopowanie półparadą taką jakby w rytmie galopu (ale podejrzewam ,że już to robisz) ,oraz łydka-brak reakcji-bat (i to nie muśniecie lecz pukniecie za łydką)
Nasza-Klasa, photoblogi itp. - "kwiatki" ;)
autor: LauraDE dnia 19 czerwca 2011 o 11:47
a może ze wzgledu na to ze chodzisz do liceum a nie nizej (gimnazjum) a jednak liceum sie wybiera,nie kazdy czloiek ponizej poziomu tam chce isc/dostaje sie
sprzęt niekoński sprawdzający się (lub nie) przy koniach
autor: LauraDE dnia 18 czerwca 2011 o 18:29
polecam sudocream na wszelkie otarcia i odparzenia (w naszym przypadku od wedzidla)
Interpretacja zdjęć- koń+jeździec :)
autor: LauraDE dnia 18 czerwca 2011 o 18:18
tyskakonik ile eter ma lat?
Nasza-Klasa, photoblogi itp. - "kwiatki" ;)
autor: LauraDE dnia 17 czerwca 2011 o 22:30
http://www.photoblog.pl/dragona1997 ten koń jest beszczelny ,że nie chciał skoczyć...
Wpływ treningu na wygląd. ZDJĘCIA.
autor: LauraDE dnia 09 czerwca 2011 o 07:45
ojej fajne konisko się zrobiło ale na początku też nie była z niego jakaś chabeta 😉
Second hand, ciuchland, szmateks...
autor: LauraDE dnia 08 czerwca 2011 o 11:17
W jakich sklepach(trojmiasto) udalo wam sie kupic konskie rzeczy?
praca nad zgięciem
autor: LauraDE dnia 05 czerwca 2011 o 20:41
z ziemi przedewszystkim ale z siodla tez
napisanie lepsza strona to moja nieuwaga juz edytowane
praca nad zgięciem
autor: LauraDE dnia 05 czerwca 2011 o 19:51
jak pracować z ziemi z koniem ktory ma problem z wygieciem sie na ,,gorsza strone,, ? przedewszystkim zalezy mi zeby dowiedziec sie na czym lonzowac, ew. cotaki laik jak ja moze zrobic z koniem siedzac na nim?
edit: tak to jest jak sie nie mysli
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: LauraDE dnia 27 maja 2011 o 19:33
🚫nigdy bym tak nie napisała o swoim koniu... nawet w ramach zachęty do kupna ;/
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: LauraDE dnia 27 maja 2011 o 17:56
dlatego w trosce o to ,żeby mnie nikt nie zjechał napisał ,że o konia jak najbardziej dbam 😉 🚫
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: LauraDE dnia 27 maja 2011 o 16:54
A mnie wkurza, że choć wiele nastolatek to słitaśne koniareczki to nie każda nastoletnia amazonka jest jest słitaśną koniareczką, a tak sie je traktuje. Mnie chyba moda na lansowania ominęła, bo pierwsze własne końskie rzeczy nabyłam po kupnie konia ( tak off to robiłam remanent w szafie i wszystko, od siodła przez kantary do czapraków jest... czarne :wysmiewa🙂 I tu największy paradoks choć sama jestem nieletnią właścicielką konia (nie konisia 😉) to ta cała dziewczęca szpanowość i full profi fotoblogaski są dla mnie żałosne. I też mnie wkurzają. Niestety era filcowych czapraków dawno za nami, teraz moda na sezonowe eskadrony i anky w połączeniu z karykaturą jeździectwa. Acha, i do szewskiej pasji doprowadza mnie ganaszowanie wszystkiego za wszelką cenę 😤

czyli oznacza to ,że nie mam prawa założyć escadronu jeśli mnie na niego stać bo zostanę posądzona o to ,że jestem nastoletnią koniareczką? Mogę chyba ubrać konia dajmy na to na zielono jeśli mam taką ochotę
koniem się zajmuje oprócz tego jak wygląda w czapraku obchodzi mnie jego zdrowie i samopoczucie
ale co? ja muszę ubrać go w czarny czaprak no name w stare siodło,sztywne ogłowie,zszyte ochraniacze i pęknięte kaloszki ,żeby nikt nie powiedział ,że jestem głupia i pusta?
Interpretacja zdjęć- koń+jeździec :)
autor: LauraDE dnia 27 maja 2011 o 13:52
bardzo łądny skok ale ręka bardzie do przodu ,a wodze krótsze
System TTouch, metody masażu i opisu charakteru koni
autor: LauraDE dnia 26 maja 2011 o 20:50
Nie chce jakiś znawca mi ocenic konia po zdjęciach na maila?
potem wysle to co mowi linda, to co mowi znawca i to co wiem ja o swoim koniu
ciekawe czy bedzie rozbieznosc...
Obozy jeździeckie ferie 2011
autor: LauraDE dnia 26 maja 2011 o 19:43
nikomu nie olecam dziemian
właściciel to cham i prostak
jazdy są prowadzone przez pseudo instruktora ,który jeździ gorzej niż ja (a jeżdżę zaledwie na poziomie hmm  srebrnej odznaki?)
wiecznie trzeba biegać z kawą i papierosem dla p. prezesa
ale fakt łatwo zdać odznakę
zdała ją dziewczyna ,która galopowała pierwszy raz tydzień przed odznaką (zero równowagi itp.)
Laicy o koniach
autor: LauraDE dnia 26 maja 2011 o 16:21
-co ten konik ma na głowie??? (to była moskitiera  )
-to żeby go słońce nie raziło...
-a on coś widzi przez to?
-za dobrze nie widzi, ale coś tam musi widzieć, bo skacze...
XXXXXX
w suymie trochę racji mają
koniom ,którenp. dostają antybiotyk (na oko z różnych przyczyn) zakłada się moskitiere żeby ograniczyć światło
ofc ogranicza to widzenie! ale coś tam koń widzi
 

Panie mądrzejsze niż ty?
Laicy o koniach
autor: LauraDE dnia 26 maja 2011 o 14:20
Mój chłopak po tym jak pokazałam mu mojego wałaszka i dowiedział się czym się różni wałach od ogiera poszedł po jabłka i marchewki żeby go jakoś pocieszyć
O wyższości kantara pod ogłowiem nad ogłowiem bez kantara.
autor: LauraDE dnia 25 maja 2011 o 17:53
rzeczywiśćie strata czasu i energii olbrzymia ale można też zdjąć wodze z głowy i włożyć kantar najpierw przez nie ,a potem przez głowe konia
+widzę tutaj dużo obrońców koni z nachrapnikami (ktory ma jednak swoj cel oprocz tego ze kon fajnie w nim wyglada) a już nkantar czemu nie..
czegoś tu nie rozumiem!
O wyższości kantara pod ogłowiem nad ogłowiem bez kantara.
autor: LauraDE dnia 25 maja 2011 o 16:44
ElaPe masz wogóle szacunek do koni?
dlaczego masz pretensje gdy ktoś czyści konia powiedzmy godzine, może tak mu się podoba, może mu sie nudzi ,albo bardzo dba o komfort wierzchowca
a czyszczenie delikatnych miejsc chusteczka powinno być chwalone...
jeśli nie stać cię na pad anky czy coś w tym stylu to nie jest niczyja wina i jak ktoś ma na to kasę to czemu nie może sobie czegoś takiego sprawić i np. poprawić estetyki siebie i konia