Wpływ treningu na wygląd. ZDJĘCIA.

Anaa, wiem że to nie na temat ale jak napisałaś że kończy 15 lat to dziesięć razy sprawdzałam czy się nie przewidziałam. Jakie 15 ? Przecież dopiero niedawno byłąm świadkiem zajeżdżania G 😀 I po chwili do mnie dotarło, że to "niedawno" to 2000/2001 rok! Koszmar, jak ten czas zapiernicza! A Gero wygląda kwitnąco 🙂
No to ja zarzucam maleństwem:

początek kwietnia 2012



koniec maja 2012
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
02 sierpnia 2012 19:20
Trish1, za przeproszeniem jesteś kuźwa dwa lata na forum i nadal nie znasz regulaminu?


A tak swoją drogą to co to ma być ? Cudowny wpływ w miesiąc czasu?
Dwa lata teoretycznie tak... ale raczej obserwuje niż dodaję. Wystarczy powiedzieć a poprawię, przepraszam.
🙇
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
02 sierpnia 2012 19:22
Trish1, zajrzyj do regulaminu i zobacz jaki jest wymóg odnośnie wielkości zdjęć. Rozjechane to forum jak dzi*ka na dworcu.
Nigna   Warto mieć marzenia...
02 sierpnia 2012 19:23
Trish1: Tego konia trzeba najpierw odkarmić , a potem możemy dyskutować na temat jego treningu. Nie ten wątek  ; ]
Czy ja wiem, jak na mój gust wygląda już całkiem nieźle. Podkreślam, że teraz jest sierpień i koń wygląda całkiem dobrze. Nabiera i mięśni i tłuszczyku. Pierwsze zdjęcie jest zrobione 1 kwietnia, a drugie 20 maja.
cieciorka   kocioł bałkański
02 sierpnia 2012 19:46
JARA, to można było powiedzieć bez przeklinania...

Trish1, imo koń na drugin zdjęciu wygląda lepiej, ale podejrzewam, że to kwestia ujęcia. Poza tym, przypominam, że to wątek o wpływie treningu, nie miłości, nie żywienia. Nie wiem, jaki trening można uskuteczniać na takim koniu, chyba tylko powoli wprowadzać go w trening...

Anaa- pięknie!
Trish1, ,
tu jest odpowiedni dla was wątek to raz,
a dwa, jaki sens ma wstawianie zdjęć "koń 5 miesięcy temu" i "koń 4 miesiące temu"
i na każdą uwagę mieć odpowiedź, że to było wtedy, teraz koń wygląda świetnie? Mamy sobie to wyobrazić, uwierzyć ci na słowo, czy jak?

Edit: jedno ci trzeba oddać, postarałaś się o zdjęcia z prawie identycznej perspektywy. tylko że to chyba nie najlepsza perspektywa dla oddania jakiejkolwiek zmiany.
halo, jeden króciutki OT, bo szkoda marnować taki fajny wątek. Pisałaś dokładnie o fałszywym rytmie, niezmiernie to piętnując. Szkoda tylko, że w kontekście tego, że Twój konik robi na zdjęciach dokładnie to samo, tak samo mu się desynchronizują kopytka, to te słane z nieba gromy brzmią albo pusto, albo kuriozalnie...

Anaa, oczywiście no offence, przecież żartowałam - jeszcze raz podtrzymuję to, co mówiłam na zawodach. Nigdy dotąd nie pokazywałaś tak fajnego progresu 🙂

Trish1, wpływ miesiąca treningu na wygląd? 😲
quantanamera, none taken 😉 nie wiedziałam o co chodzi 😉 naprawdę, dawno mi się tak dobrze nie jeździło 🙂 wreszcie! 🙂 Mam nadzieję, że to dopiero początek 😉
cieciorka, dziękuję! 🙂
Hexa, ano leci straszliwie... też dziś o tym myślałam. Dzięki! 🙂

edit:literówka
Nigna   Warto mieć marzenia...
03 sierpnia 2012 10:30
Trish1: Tak jak mówi ekhem , co my wróżki jesteśmy żeby wiedzieć jak wygląda koń teraz ; o ? na zdjęciu które pokazałaś z maja wygląda dalej źle, lepiej oczywiście : ale nadal jest bardzo chudy. I oceniam TO , a nie to jak koń wygląda teraz bo takich zdjęć do oceny NIE ma ; ]
quantanamera, "wpływ treningu" fajnym wątkiem bez OT? 🤣
Chodzi o to, że cokolwiek jest Źle to jest źle, niezależnie u kogo i w jakich okolicznościach. O wzorzec. Ja uważam, że tak jest źle, że wzorzec jest inny - ty chyba, że dobrze. A nad aktywnością zadu(!) mojego konia (który miał tego zadu poważną kontuzję) to dużo mnie jeszcze pracy czeka.
busch   Mad god's blessing.
04 sierpnia 2012 16:35
To już prawie rok naszej wspólnej pracy 🙂 Poczekałabym do pełnej rocznicy, ale z moją częstotliwością łapania się w kadr chyba nie ma co czekać 😉

Dwa wrześnie 2011:



I dwa lipce 2012:



busch piękna zmiana!
A czy to przypadek takiego ujęcia na fotce, czy tak się gdzieś przekrzywiasz w siodle na lewo?
Pursat   Абсолют чистой крови
04 sierpnia 2012 17:13
busch, ale byk z niego teraz jest! 👍
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
04 sierpnia 2012 18:08
busch nice!
Bush dobrze, że nie czekałaś bo jest co pokazać. Super kara maszyna!
Bush to co teraz pokazałaś niesamowicie mi się podoba, takie fotki, takie porównanie, nie ma o czym mówić teraz jest git (poprzednie Twoje fotki nie podobały mi się, bo nie widać było jeszcze progresu). Teraz jest REWELACYJNIE, świetnie go podniosłaś, gratulacje.
akzzi, busch się przekrzywia i ostatnio na nią mocno za to krzyczę. Ona zagląda na konia, czy mu przypadkiem wędzidło nie skorodowało w danej chwili. Ale nie z jednej strony - popatrzy sobie z lewej, popatrzy sobie z prawej, potem popatrzy sobie prosto i tak już pojedzie 😀iabeł: Co ciekawe to przyglądanie kwitnie głównie na Cynamonie, na moich koniach tak nie robi, widać mam nudniejsze wędzidła 😉

A co do samego Cynamona, to zadu nie było w ogóle, brzuszek wisiał z lekka, a szyja, chociaż ładna w kształcie, też była suchutka - teraz to jest karczycho jak u ślązara 😀 No i złapał skubaniec posadzenie się na tyłku, którego z upodobaniem używa - teraz dopiero się zaczyna robota na budowaniem tego konia. I ruch się zaczyna w fajnej kadencji 🙂 Za miesiąc, na równo rok od początku pracy z rotzrenowanym i pływającym między pomocami koniem (zakręty były wyzwaniem!) to dopiero będą fotki 😎
aaa to tak to sobie Busch wymyśliła, raz na lewo- raz na prawo  😁 Zapytałam z ciekawości, bo na tych zdjęciach sprzed roku tego nie było widać, a na tych nowych mógł być to po prostu akurat tak uchwycony moment. Dobrze, że ma kogoś kto na Nią krzyknie 🙂
A czy żywienie konia uległo jakiejś szczególnej zmianie?
Mnie się rzuciła w oczy klata i zadek  😜
To ja bardzo nieśmiało zawitam do wątku. (Jeśli mam zmykać do puchnących z dumu, to od razu proszę mówić). Moja konina nie robiła nic. Wyglądała tak:


Od stycznia jest w treningu, ma 12 lat. Pierwsze 2.5 miesiąca to było w sumie przystosowanie do pracy- nabieranie kondycji, delikatne jazdy. Na początku współpracy nie umiała nic. Teraz wygląda tak (niestety zdjęcie z troszkę dziwnej perspektywy):





Wiem, że jeszcze dużo przed nami, ale już coś tam widać. Mam nadzieję, że teraz dalej będziemy nabierać masę, ale już tylko mięśniową 🙂
.
domcia406 jak dla mnie widać zmianę, brzusio jej się zmniejszył  oby tak dalej  🤣 a że się tak zapytam czemu dopiero od 12 lat ćwiczy, coś się stało że nie mogła wcześniej?
busch   Mad god's blessing.
05 sierpnia 2012 22:00
akzzi,- w poprzedniej stajni Cynamon jadł owies z Besterly Basic, a w tej chwili wcina do owsa Top Line Mix Baileysa 🙂
busch, zrobiłaś wielki kawał świetnej roboty!
busch, Cynamon nie do poznania! Stałam z nim 1,5 roku w tej samej stajni i w życiu bym nie powiedziała, że może tak wyglądać! No i kawał charakternej bestii z  niego zawsze było, zostało mu?

domcia406, już pisałam, pięknie! Może z moją kluchą też się tak da zrobić 😉
Vanilka Dzięki 🙂
Dzionka Jeszcze raz dzięki. Miło, że widać efekty. A Dzion wcale nie jest taką kluchą- przynajmniej ma mięśnie  😁
patid1220 Nie, nic jej nie było. Tylko, jako że ma bardzo dobry papier, była matką hodowlaną. Potem ją kupiliśmy i mój dziadek jeździł sobie czasem stępem do lasu na spacer. Jako że los płata figle, musiałam się rozstać ze swoim koniem, a dziadek już dwa lata nie jeździł, to Darabella wpadła w moje łapska 🙂
mtl   I M Equestrian
06 sierpnia 2012 00:45
domcia406 mnie sie podoba, oby tak dalej!  😉
busch   Mad god's blessing.
06 sierpnia 2012 01:11
Dzionka, niestety głupoty nadal mu w głowie 😉 Nie jest to najłatwiejszy koń do jazdy i czasami naprawdę potrafi napsuć krwi, ale oprócz tego uważam że ma duży potencjał; super szybki, mocny zad, ogromny zakres ruchów bocznych nóg (co daje mi nadzieje na dobre ciągi gdzieś w przyszłości 😉), no i duży talent do balansu. Mimo swojego charakterku myślę, że jest naprawdę wart pracy 🙂

domcia406, - widziałam już te zdjęcia gdzieś indziej, naprawdę duża metamorfoza konia 🙂 Wygląda jak nie ten sam 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się