Kącik Ujeżdżenia

ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
05 stycznia 2013 20:09
Film jest publiczny, wyszukuje się w youtube.

Daj sobie już siana z tym szacunkiem, bo nikt personalnie do jeźdźca nic nie ma. Zresztą na filmie nic nie ma o tym kto jedzie tego konia ani kto go szkolił.
a stać Cię?


Rozumiem, że brak stosownie wypchanego portfela zabrania podzielenia się własną opinią?
Doprawdy urocze!

Nie wiem, kto według Ciebie obraził pana Misztala.

Mnie zastanawia tylko fakt, ile tak wyszkolony koń wykręcił by % w GP.
Według Ciebie to wzorcowy przykład wykonywania poszczególnych figur?
Pasaż, lotne czy piaff są więcej niż poprawne?



daj sobie spokój z szacunkiem.. wartość mit w dzisiejeszych czasach, szerokiej drogi wam życzę i sukcesów w połowie tak wielkich jakie miał Pan Bogusław Misztal
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
05 stycznia 2013 20:26
ja nawet o tym nie marzę
Wergeel, krytyka inochodu na filmie i wysokiej ręki (jest wysoka) anonimowego dla większości jeźdźca to wg. Ciebie brak szacunku dla pana Misztala? Naprawdę?

Mój Skwary miał przyjemność odbyć kilka treningów z p. Misztalem i trener miał bardzo celne uwagi, masę ciekawych pomysłów. Było super!
Ale nie zmieni to chociażby mojego odbioru filmu. Ja też widzę np. bardzo brzydki inochód, zmiany na prawą ze skakaniem zadem, moment między 1😲7-1:14 (podstawienia nie ma wcale, koń się zaraz przewróci na nos, utrata równowagi największa przed przejściem), dużo korekty bardzo mocną półparadą. Koń jest sam w sobie rzeczywiście słaby, ma bardzo długą kłodę, miękko zapadnięty grzbiet i wysoki zad, dlatego nie sądzę, że inny jeździec byłby w stanie pokazać go lepiej. Za to z niższą ręką na pewno ogólny obrazek byłby lepszy.
To też brak szacunku?
Wergeel nikt (no może z wyjątkiem Ciebie) na nikogo nie naskakuję. Weszłam tu, żeby się z kimś podzielić tym, co zauważyłam na filmiku i czegoś dowiedzieć. Chyba, że kącik ujeżdżenia jest tylko miejscem dla samych wszechwiedzących dresażystów?  😉 Szczerze? Wstyd mi, że nie wiedziałam kim jest pan z filmiku, ale przynajmniej się dowiedziałam.
Nie twierdzę, że Pan Misztal nie jest doświadczonym jeźdźce/trenerem/sędzią, było kilka rzeczy, które na filmiku znacząco różniły się od tego, czego mnie uczono (o poziomie wyszkolenia konia nie wspomnę). Chciałam dowiedzieć się czemu to miało służyć, tyle.
edit:jak już jesteśmy mega drobiazgowi  to filmik na youtube wstawiony został z konta pani Magdaleny Misztal-Kaweckiej, więc jak mniemam Pan Misztal wiedział o jego upublicznieniu. A kim jest Pani Misztal-Kawecka, to cytując Wergeel "prawdziwi jeźdźcy powinni wiedzieć".  😉
Czy ktoś wie, gdzie ja znajdę w necie wyniki wszystkich wyników mistrozostw Polski w ujeżdżeniu? Ale takich odkąd się mistrzostwa odbywają.
Gillian   four letter word
05 stycznia 2013 22:08
Wergeel, co za bulwers 🙂 rozumiem, że jak ktoś jest znanym jeźdzcem, sędzią i w ogóle high profi to wolno mu jechać na niemiłej łapie, gwałcić siodło i mieć konia spiętego jak struna? fajnie wiedzieć. Patrząc na ten film miałam wrażenie, że to po prostu jakiś koleś, który wsiadł na konia i umie dawać komendy, a tu takie nazwisko. Smutno.
Ughrr... Muszę się podzielić bo mie nosi.

Tak tylko wtrącę. Dyskusja zaczęła się od tego postu. Ja tu nie widzę pytania o co chodzi, a jedynie wyraz oburzenia. Pani Misztal - Kawecka to (o ile się nie mylę) córka Pana Misztala, także zapewne wszystko za zgodą jeźdźca zostało upublicznione. A zresztą. Swoje zdanie już wyraziłam i chyba mi wyszło z szacunkiem.
tulipan fakt, że jak teraz na ten post patrzę, to mógł tak zostać odebrany, ale chodzilo o coś zupełnie innego. Także przepraszam za nieporozumienie. 🙇
Czyli reasumujac: jeżeli dobry, znany i szanowańy jeździec jeździ źle (nawet nie tyle jeździ co prowadzi konia) - to należy nadal stosować czołobitność, nie krytykować, zachwycać sie i udawać, ze nic sie nie stało??
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
06 stycznia 2013 13:19
Czyli reasumujac: jeżeli dobry, znany i szanowańy jeździec jeździ źle (nawet nie tyle jeździ co prowadzi konia) - to należy nadal stosować czołobitność, nie krytykować, zachwycać sie i udawać, ze nic sie nie stało??


Owszem, można wyrazić krytykę pod warunkiem że ma się co najmniej taką samą karierę jeździecką za sobą jak osoba o której jeździe chcesz cokolwiek powiedzieć niepochlebnego. 😎 😂 Natomiast chwalić może każdy bez ograniczeń.
ElaPe, prędzej porównywalną liczbę okładek 😎 🏇
.
ash   Sukces jest koloru blond....
06 stycznia 2013 16:30


a stać Cię?



Wergell kolejny raz na tym forum odznaczasz się prawdziwym chamstwem! Co Ci do tego czy kogoś stać czy nie? Co to ma do tego, że koń jest po prostu kiepski?
.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
06 stycznia 2013 16:36
a kim ty Ash jesteś,że śmiesz pouczać pierwszą primabalerinę re-volty, wielką celebrytkę Wergeel? Ty,dupoklep bez okładki w najbardziej poczytnym magazynie branżowym? milcz hołoto,szlachta przemówiła.... 😎
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
06 stycznia 2013 16:43
Wergeel, czytam Twoje wpisy na forum i coraz częściej odnoszę nieprzyjemne wrażenie. Wygłaszasz autorytatywne opinie co do których nikt nawet nie ma prawa się odnieść o ile ma inne zdanie od twojego. Wybacz, ale to jest forum publiczne i wypowiadać ma prawo się każdy.

Co do samego filmiku, kim by ten pan nie był, to NIE jest dobry film sprzedażowy. Ja konia z filmu bym nie kupiła, i jeśli Cię to prywatnie interesuje, tak, stać mnie. Pan Misztal upublicznił ten film, biorąc poprawkę na to, że może on wywołać różne reakcje- poprawkę na to musi brać każdy kto umieszcza w internecie cokolwiek. I JA szary użytkownik forum, co za różnica czy zawodnik, czy nie i jakiej klasy, mam prawo skomentować ten film i napisać co o nim myślę. I bynajmniej, nie jest to wyraz braku szacunku do nikogo.

Ktoś, jak pięknie powiedziane!  😁
Ktoś,jaka okładka w piśmie? 😀 Jestem tu nowa i,cóż szalenie mnie to ciekawi 😀
DressageLife,
.
A,ok-dzięki dziewczyny 🙂 Nie wiedziałam bo zdecydowanie nie czytuję miesięcznika "Gallop" 🙂
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
06 stycznia 2013 17:38
zdecydowanie nie czytuję miesięcznika "Gallop"

oo, czemu? Zbyt wysoki poziom eksperckości cię odstrasza?
a co ci się Cookie nie podoba? to bardzo znany polski zawodnik, czołówka sprzed 20 lat
no dzięki wielkie, że to uściśliłaś, bo patrząc na sam filmik to bym się w życiu nie domyślił, że to dobra jazda na dobrym koniu 😁
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
06 stycznia 2013 17:47
znaczy się sam konik może nie jest najgorszy, ale co z tego jak go wyszkolono tak a nie inaczej
Szczerze mówiąc,dlatego że szkoda mi jakichś 14 zł na gazetę,to jedno,a drugie że mimo całkiem fajnego pomysłu na gazetę-lżejszego,dużo obrazków,coś o końskiej modzie itd.-czyli tak jakby końskiej wersji ''elle'' czy cosmopolitan czy innego babskiego pisma, to nie było w tej gazecie nic edukującego (dla mnie,dla innych zapewne były ciekawe informacje).Choć z drugiej strony,nie mogli stworzyć gazety z ''eksperckimi" artykułami,bo chyba by się po prostu nie sprzedawała.
Ogólnie to po prostu pismo w którym dla mnie nie ma treści,ale podkreślę że to jest moja opinia.Podejrzewam że młodszym-np.15 latkom gazeta pewnie bardzo się podoba.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
06 stycznia 2013 17:49
Znaczy się oni sami o sobie twierdzą że są pismem eksperckim bo ich artykuły pisane są przez ekspertów
No mnie treść nie poraziła...
A z ekspertami można się też nie zgadzać,Sędzia Pruchniewicz mówi,że ustępowanie od łydki nie jest chodem bocznym,a mnie zawsze zastanawiało dlaczego niby nie,może ktoś wie?
Idzcie do wątku o gazetach.
Bo ja tu o "ujezdzaniu" czytam.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
06 stycznia 2013 17:59
DressageLife, bo w teorii chód boczny, żeby był takowym nazwany, musi mieć zgięcie, a ustępowanie się na prostym koni robi.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się