Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

[quote author=horse_art link=topic=190.msg2116289#msg2116289 date=1402516350]
sa problemy, które mozna rozwiazać serio w 1 trening [/quote]
W taki mrazie chylęczoła
Moi trenerzy - olimpijczycy, Mistrzowie Polski itd (generalnie WKKWiści) nie ogarniają naprawy konia w 1 trening... widać za słabi są 😉
Dziewczyny-czy ktoś mi wyjaśni w miarę przystępnie o co chodzi?Na FB pojawiła się derka dralon eskadron,używana za 800 zł.Dla mnie wydanie tyle na derkę bez żadnych właściwości (bo np.na RAMBO bym wydała) to czyste szaleństwo-czy te rzeczy mają realnie taką wartość?  🤔
[url=http://olx.pl/oferta/kucyk-CID103-ID68fqj.html#8a0d8d0956]olx.pl/oferta/kucyk-CID103-ID68fqj.html#8a0d8d0956[/url]  😲
Ma kopyta i ogon? To mój, mój! :P
Może pluszowy 😉
Komuś wykosić trawe  🤣

http://olx.pl/oferta/usune-trawe-CID619-ID64SZL.html#ccbd2c0518
Do nas to sami przychodzą i pytają, czy nie wypuścimy koni u nich na podwórkach 🙂

derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
13 czerwca 2014 10:33
97 to z pewnością rocznik urodzenia 🙂
Ogłoszenie to to nie jest, ale... WTF?
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=726192384086399&set=a.540388342666805.1073741825.100000869333309&type=1&theater


Dzisiaj czytałam w gazecie o tym koniu...napisane jest w niej, że właściciel przyprowadził swoją klacz koledze, żeby ona skosiła u niego trawę, a ta weszła sama na taras  😁
serio? Konie szkielety, biedna pani nie ma za co dać jeść, ale z chęcią przygarnie siodło... 😉
Do nas to sami przychodzą i pytają, czy nie wypuścimy koni u nich na podwórkach 🙂

w sumie to dobry pomysł. Przy tradycyjnym koszeniu trzeba się nachodzić, zużyć prąd lub paliwo, a potem nagrabić i nawywozić skoszoną trawę a koń-kosiarka kosi sam, bez żadnego napędu i udziału człowieka a wszelkie resztki zostają w środku  😁
Maria89, ja mam jakieś wybrakowane egzemplarze 😕 żaden resztek w środku sobie nie chce zostawiać 😕
No bo faktycznie, nie zostawią w środku. Ale za to oddadzą w postaci świeżego, naturalnego nawozu 😀
[quote author=_Gaga link=topic=190.msg2116412#msg2116412 date=1402552453]
[quote author=horse_art link=topic=190.msg2116289#msg2116289 date=1402516350]
sa problemy, które mozna rozwiazać serio w 1 trening [/quote]
W taki mrazie chylęczoła
Moi trenerzy - olimpijczycy, Mistrzowie Polski itd (generalnie WKKWiści) nie ogarniają naprawy konia w 1 trening... widać za słabi są 😉
[/quote]
gaga, ty fakycznie masz problem ze zrozumieniem tego co czytasz, nawet 3 linijek, czy udajesz? widzisz tylko kawałki (ktore nawet wycinasz i wstawiasz), a nie całe zdania - dlatego wyrywasz po kilka wyrazów z konteksu i je po swojemu interpretujesz, czy to tez specjalny zabieg? co chcesz tym osiagnąć?
całość:
"Maria89, zalezy jaki problem. (...) sa problemy, które mozna rozwiazać serio w 1 trening, a utrwalic w killka kolejnych (kto tu rządzi, czegoś tam nie wolno) - jak się dobrze zdiagnozuje i postąpi - będzie "szybko". ale... nie kazde oczywiscie roblemy są łatwe i nie z kazdym koniem."

wytłumaczyć? (tylko czytaj każdy wyraz, w kontekście)
chodzenia na uwiązie UCZE (/po raz 1 czy korekcyjnie) na 1 trenigu. bo jak załapie - znaczy, że się nauczył-zrozumiał. kilka  kolejnych dni to przypominanie, utrwalanie. ale nie nauczenie już...
danie do zrozumienia, ze ma słuchac - to tez nauka. i to robi się raz. potem tylko potwierdza czy dobrze zrozumiał czy nie.
nie mam pojęcia gaga jak mozesz uczyć tego inaczej - na raty? zachecasz zeby poszedl - jak nei idzie odpuszczasz, na drugi znów, trzeciego robi pol kroku do przodu i 5 do tyłu, odpuszczasz, trzeciego cie pociąga, tez odpuszczasz..... 63 dnia robi 2 kroki? .. no to tak faktycznie uczy się długo...i nieskutecznie
jak koń sie na ciebie rzuca - to też na pół roku rozkłądasz powiedzenie mu, że nie wolno? i ci twoi olimpijczycy tez tak robią? (jacy?😉 ) w wkkw... czemu podkreslasz wkkw? - do takich trafiaja problematyczne konie? 
ja ucze konkretnie, zrozumiale, jak jest konkretnie i zrozumiale to jest szybko,zostaje czas na utrwalenie. jak jest problem to od razu, czyli szybko informuje co jest nie tak. koń- zwierze o małym rozumku przyjmuje lepiej konkretne "nie-tak" "wolno-nie wolno" niż "czegoś" przez miesiące....
może dlatego mam grzeczne, spokojne konie bez narowów? a nie były takie....
a twoim polskim "olimpijczykom"-  oczywiscie współczuję, że mają konie znarowione, problematyczne - moze przez takie podejscie do nauki/korekcji jak zareklamowałaś -dlatego nie ma ich (i kolejnych) na tych olimpiadach? ciekawe czy faktycznie - jak wspólczesnego olimpijczyka (bo przeciez są) koń chce np ugryźć to zakazuje mu tego od razu, czy ma 55 rat?  hym...
a w ogóle, co ma piernik do wiatraka? odkąd sportowcy na wys. poziomie zajmują się korektą/nauką trudnych koni?! oni mają na dobrych, już zrobionych czy surowych (gdize czas na znarowienie?) trenowac i wygrywac, a nie tracić czas na narwane/popsute....
horse_art, dopowiem trochę za gagę 🙂
WKKWiści - bo akurta w zach-pom trochę jest takich jeźdźców na wysokim poziomie, statystycznie 😉 łatwo znać.
jeźdźcy powszechnie dorabiają sobie "wyłapując" konie "z przypadłościami", "prostując" i sprzedając 🙂
Czym innym jest korekta zachowania, a czym innym problem TRENINGOWY. Nauka respektu z ziemi to nie jest TRENING (a takiego określenia użyłaś).
Niestety, CZAS poświęcony na (docelową) korektę konia (wraz z ilością włożonej pracy) jest niezłym wskaźnikiem Jakości i Skuteczności korekty.
A koni, które mają problem do sprostowania w czasie godziny - nikt znacząco nie przecenia 🙂, bo bardziej się opłaca wezwać fachowca, za te nawet 200 z dojazdem 🙂, niż "opylać" konia w cenie zbliżonej do rzeźnej (przy dzisiejszym rynku dającej opłacalność "zabawy"😉.
Zatem przy "przecenionych" koniach - szybko a dobrze to tylko w erze 🤔 Korekta, której efekty znikają po tygodniu przy znośnym użytkowaniu - to żadna korekta, tylko.. zmysł biznesowy??? 😁
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
14 czerwca 2014 19:29
Maria, bo koń to ekologiczne urządzenie samobieżne kosząco - nawożące 😉. Nie wiedziałaś? 😉). Jak ktoś ma za dużo krzaczków dodake się w zestawie kozę. 😉. Potem nie będzie już niczego 😉
Libeerte, mnie to nie dziwi, konia zajeżdżonego ciężej oddać nawet w adopcję, a jak napisali, tylko 4 są zajeżdżone, przy tym tylko dla doświadczonych. To raczej marne szanse na adopcję jeśli nic z nimi nie zrobią, co?
Chcą też paszę i inne rzeczy, dla mnie wszystko spoko, mam nadzieję, że ludzie pomogą .
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
14 czerwca 2014 20:45
zoriczkowa- A mi się nie podoba kupowanie koni, jak potem nie ma się pieniędzy na jedzenie dla nich. Ciekawe, czy to jakaś fundacja, czy ,,prywaciarz"?
omnia, "samobieżne urządzenie kosząco-nawożące"  🤣 muszę sobie to zapamiętać 😀
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
15 czerwca 2014 14:09
Może nie ogłoszenie, ale na TV4 leci program m.in o babce, która mieszka z koniem....

masakra, biedny koń
Ciekawa klacz, niestety nie wiem czy ZAJECHANA w siodle na dużym padoku, czy może w terenie. 😂

http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/13440
No i klacz z balkonu jest na sprzedaż - oni powinni dostac Nobla za marketing 👍

KLIK
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
16 czerwca 2014 07:58
Facella   Dawna re-volto wróć!
16 czerwca 2014 09:40
No i klacz z balkonu jest na sprzedaż - oni powinni dostac Nobla za marketing 👍

KLIK

Potwornych pieniędzy chcą za ledwo zajeżdżoną 4-latkę bez rodowodu, bo o nim ani słowa...
Facella, no wiesz! Celebrytka!
http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/123024 niezłe zdjęcia sprzedażowe 🤣
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
16 czerwca 2014 13:03
http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/123024 niezłe zdjęcia sprzedażowe 🤣


o nie mogę  😂
Farifelia   Farys 21.05.2008
16 czerwca 2014 13:03
Taaak też je właśnie przed chwilą widziałam i zastanawiałam się czy już tu trafiły 😀
matko masakra... :P Nie dość że ten gościu to jeszcze ten syf w pokoju 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się