moda, ciuchy etc...

keirashara, ja ostatnio odkryłam polską markę, która szyje lokalnie we Wrocławiu z certyfikowanych materiałów - Bombshe 🙂 Kupiłam niby zwykłą maxi z bawełny prążkowanej, miałam ją już ubraną 2 razy i jest super 🙂
keirashara nie wiem czy to już nie jest taki etap upałów że "wszystko jedno" 😅 powiem Ci że ja chodzę praktycznie tylko w sukienkach i większość mam sieciówkowych. Staram się patrzeć na składy i tyle. Miałam też lniane za miliony monet i prawdę mówiąc jakoś nie widziałam dużej różnicy. Bardziej może kwestia kroju - że luźne i zwiewne a nie dopasowane. (wiem, nie pomogłam 😅 )
A no i Second Handy, można znaleźć perełki czasami 😍
FurryMouse, - ja mam z sieciówek, ale kilku letnie, a w tym roku serio, NIC nie idzie kupić, bo mnie te ceraty aż odrzucają. Dla mnie może być wiskoza, może być bawełna, może być len, ale cholera - nie plastikowy poliester, gdzie pocę się dotykając tego. Byłam na wiosnę, byłam wczoraj i 💩 Niestety to co mam w szafie częściowo dogorywa, więc potrzebuję nowych.
Do tego stylówki są albo na nastolatki w rozmiarze XS, albo "ciotka-klotka" stajl. Ewentualnie super-duper biznes bicz. Mi potrzebne są takie codzienne, lekkie i zwiewne, w których mogę też skoczyć do biura (bez większego dress-codu, ale w mini z gołymi plecami to jednak średnio).
macbeth, - no właśnie zrezygnowałam parę lat temu z SH, bo coraz częściej jest tam shein i turbo znoszone ścierki zostają. Kiedyś dużo kupowałam, ale odkąd zaczęła się moda na SH i ludzie zaczęli zawodowo wykupywać co lepsze zaraz po dostawach na resell w internecie to ileś moich wypraw skończyła się fakapem i nie mam już na to czasu ani sił 😅
To Bombshe sobie ogarnę, dzięki 🙂
keirashara, prawda, ciężko czasami też zauważyłam tę wszechobecność Shein w SH... Ale czasami się da 😀 Mi się np. udało wyhaczyć 3 lniane kiecki produkcji włoskiej 🙂
macbeth, - jak jesteś z Wrocławia to chętnie przyjmę namiary, może być priv 🙂

Właśnie pomyślałam też - może są jakieś mniejsze, fajne butiki we Wro z spoko jakościowo rzeczami? Jeśli ktoś jakiś zna będę wdzięczna za polecajkę.
keirashara, nie jestem z Wro 🙂 ale kojarzyłam, że Ty jesteś dlatego o tej wrocławskiej firmie napisałam 😀
keirashara, lniane w Unisono. Mam też dwie bawełniane i też są spoko. Ja lubię ich kroje bo są luźne i to chyba ratuje bardziej nawet niż skład.
keirashara, w new yorkerze są wiskozowe i niektóre nawet fajne. Ostatnio trzy przytuliłam.
keirashara, wszystkie jakie mam kupiłam w Desigual, więc na duzych lotniskach lub przez neta. Lub muisz lecieć do Barcelony 🤣
Zwracam też uwagę na materiały właśnie.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
12 lipca 2024 15:48
keirashara, carry ma spoczko materiał. I ja lubię medicine 🙂
wszystkie jakie mam kupiłam w Desigual
Wybaczcie offtop ale jakie genialne rozwiązanie na stronie mają, że na liście produktów można od razu przejrzeć zdjęcia (w sensie, minigalerie z produktem już na liście) 😍
keirashara, jak może być wiskoza, to Sinsay ma w tym roku. W zeszłym mieli z lnem i się obłowiłam na zapas😅 ja u nich kupuję, ale tylko przez neta, w sklepie stacjonarnym czuję się staro 😆
Najczęściej jednak stawiam na Medicine - lubię 😊

I to prawda, że te babcine kroje opanowały rynek, ciężko o coś innego.
Medicine znam i lubię, ale jakoś w tym roku nic do mnie nie przemówiło 🙈 ja mam dodatkowo ten problem, że mam dość nietypową sylwetkę (szerokie bary, wąskie biodra) i jestem wysoka, dużo rzeczy na mnie nie leży (bo talia nie wypada tak gdzie ja mam talię, albo ledwo tyłek zakrywa, albo zamiast długiej mam wodę w piwnicy). Także zakupy przez neta raczej odpadają, bo więcej zwracam niż zostawiam, a strasznie nie lubię odsyłać.

epk, FurryMouse, Perlica, madmaddie, - dzięki, zerknę, bo to nie są sklepy, do których wchodzę 😅
keirashara, new yorkerem się nie przeraź bo on na pierwszy rzut oka wygląda jak sklep dla bitch nastolatek. Ale czasem warto zanurkować 🙂
FurryMouse, - nooo dlatego nie wchodzę 🤣
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
13 lipca 2024 13:45
Hej, wykorzystując ruch na wątku chciałabym zapytać o polecajki sklepów z butami/marki dobrych butów. Szukam czegoś w czym da się wytrzymać dłuższy czas na średnim obcasie. Takim stabilnym obcasie 😀

Myślałam że miałam takie czółenka ale mnie obtarły w naprawdę nieoczekiwanym miejscu (na "wierzchu stopy" przy krawędzi buta).

Ewentualnie przyjmę też triki bo może coś można z tym zrobić - przyklejanie plastrów się nie sprawdziło bo przy chodzeniu się odklejały 🤐
Facella   Dawna re-volto wróć!
13 lipca 2024 15:09
keirashara, ja kupiłam cudowną wiskozową w croppie:
https://www.cropp.com/pl/pl/czarna-sukienka-midi-w-kwiaty-1434s-99m
New Yorker też ma jakieś wiskozowe, ale ja tam nic dla siebie nie znalazłam.
Facella, - w croppie mój szalony biust w miseczce C nie wchodzi nawet w XL-ki, więc nie próbuje 😂
donkeyboy, - Wojas, mam od niech obcasy, w których biegam i bywam na imprezach do rana 🙂 Przy odrobinie miłości służą latami. Natomiast to też zależy od stopy i profilu.
Generalnie stopa w butach na obcasie ma przylegać cała, nie tylko pięta i palce. Jak obciera "na wierzchu" to zapewne masz wysokie podbicie i zbyt zabudowany przód buta. Można spróbować np. rozciągnąć u szewca, ale może być też tak, że nic z tego, nie uratujesz. Obciera też z rajstopami? Jeśli tak, no to lipa, jeśli nie, to można próbować posmarować lubrykantem gołe 😉
Z innych marek, których obcasy mi w miarę podchodziły to jeszcze Carrini, Sergio Bardi, R. Polański, czasem Kazar. Natomiast najlepsze, najwygodniejsze i najukochańsze to zawsze Wojas, tam wsadzam nogę i but jak szyty 😅

Jeszcze narzekając na kiecki - wkur... mnie moda na babciową długość do pół łydki, to tak nie wygląda 😤
Wygląda, ale w odpowiedniej kompozycji i nie na każdym typie sylwetki 😉
Jeśli chodzi o wygodne obcasy to Baldowski my love!
Facella   Dawna re-volto wróć!
13 lipca 2024 18:04
keirashara, ona ma wokół biustu i na środku gumkę, więc jak będziesz przy okazji to polecam może jednak spróbować. Tylko uwaga, ma kryty zamek z boku, ja próbowałam się w nią wcisnąć bez rozpinania, bo go nie zauważyłam 🤣 dawno nie miałam tak wygodnej sukienki.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
13 lipca 2024 18:48
Dzięki dziewczyny! Kurcze mam wysokie podbicie ale to też nie jest tak konkretnie na górze stopy bo to są zwykle czółenka, tylko na krawędzi gdzie stykają się ze skórą.keirashara możesz mieć rację że rajstopy tutaj mogłyby rozwiązać sprawę aczkolwiek opcja z lubrykantem brzmi dla mnie jak strzał w dziesiątkę. Aczkolwiek może sobie nowych butów pod tym pretekstem i tak nie odmowie 🤣
faith, - na mnie bardzo nie wygląda, więc narzekam 😂 Mój typ sylwetki się z tą długością wyjątkowo nie komponuje.
donkeyboy, - też mam wysokie podbicie I tak się ratuję czasem 😉 ale często też buty przez to odpadają już przy mierzeniu. Jeszcze ja jestem nienormalna i dla mnie obcas to ma być przynajmniej 10cm... jak już cierpieć to za coś 😜
Szukam sportowego stroju kąpielowego dwuczęściowego. Na dół najchętniej szorty takie trochę luźniejsze (surfingowe wg Decathlona), a na górę kształt stanika sportowego , ramiączka na krzyż z dobrym podparciem pod biustem. Wstępnie sobie złożyłam taki właśnie w Decathlonie, ale może gdzieś jeszcze powinnam poszperać.
Szukam legginsów wygodnych i długich(bo takie 3/4przed kostkę mnie wkurzają) do pracy z koniec z ziemii. Mam gymsharki ale ten materiał jednak dla nie jest za obcisły i mało wygodnie w tym się biega i łazi na dłuższą metę
espérer, - zohan? Mam i one są z takich luźniejszych, nie oblepiają nóg.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
03 sierpnia 2024 05:29
espérer, Też mam Zohan, długie są, wygodne. Mogę polecić.
Ajak wam sie trzyma ten zohan? Bo troche kusi, ale jesli ma mi zaraz peknac na dupie czy sie wytrzec czy rozciagnac to nie chce nawet za te 80 zl czy ile to tam :P
budyń, - mam kilka lat 😅 Nie pękł na dupie nawet jak urosła.
A coś w nich ćwiczysz, czy tak tylko sobie chodzisz? Wypytuję, bo poleciłam kiedyś leginsy boco (ja mam jakieś stare do biegania i są super) i potem przypał, bo koleżance pękły po niecałym miesiącu siłki xD
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się