Kącik Ujeżdżenia

No dla mnie wyżyłowany suchar 😉
Czyli jak widać jest to moje subiektywne odczucie, zapewne w wyniku mocnego wyróżniania się na tle innych startujących koni.
Zuzu., jak ktoś lubi stalowe twarze w połączeniu z niezbyt dużym mózgiem 😋

kotbury, drugi raz dziś polać Tobie😝

kotbury, drugi raz dziś polać Tobie😝

Perlica, nooo, a ja od dziś do piątku włącznie baluję z moja psiapsi, która w końcu przyleciała do mnie z USA!
...obym nie żałowała tego polewania.

Wracając do tematu, to w kontekście powyższej dyskusji o kondycji koni... tak bym powiedziała, że spora część sędziowania koni niestety jest o kant rozbić - bo nieobiektywna, bo: każdy człowiek ma swoje preferencje co do tego, jak wygląda "piękny koń".

Ba, te preferencje są też widziane na poziomie kraju- np. w USA (uogólniając) lubią tłuste konie. U nas "starsze" pokolenia mają preferencje co do kształtu głowy- jak jest coś "arabowatego" to piękne.
Ja jestem za cienka w konie, żeby np. zachwycać się przejazdami Dalery🙂 Tak masakarycznie mi się ten koń nie podoba, że zwyczajnie nie chce mi się go oglądać. Podobnie miałam z większością koni Isabel Werth 🙂 Nie mogę jej odmówić skuteczności i poprawności tego co te konie robią pod nią, jednak większość tych przejazdów nigdy mnie nie łapała za serce.
I myślę, że w swoim braku obiektywizmu nie jestem osamotoniona. Po prostu jeden woli córkę a drugi teściową.
O jaki film z Charlotte Dujardin chodzi? Wycofała się z igrzysk przez coś, co zrobiła parę lat temu, a film wypłynął teraz?
Wlasnie chcialam zapytac, bo przeczytalam to co wstawila na insta i brzmi tak jakby grubo bylo na tym filmiku. Ciekawa jestem co to za "error of judgement"
Sytuacja bardzo podobna jak z Carina Cassøe Krüth. Ciekawe co jest na obu filmach, swoją drogą FEI powinno nie rozpatrywać nagrań starszych niż np 6 miesięcy, bo za ujawnianiem starych nagrań przed IO stoi dość oczywista niezdrowa konkurencja/interesy a nie dbanie o dobro konia.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
23 lipca 2024 16:57
Wow myślałam że to jakieś jajca ale jednak. Też jestem ciekawa - error of judgement może być czymkolwiek. I być może się nie dowiemy. Ja nadal czekam na wideo z Cassoe Krüth która niby miała łopata uderzać konia (wedle gazet)

Założę foliową czapeczkę ale ciekawi mnie że najpierw "nagle wypłynęło" wideo uderzające w członka drużyny Danii (top drużyna), teraz UK (też top drużyna)... Czekam aż ktoś dorzuci wideo uderzające w członka niemieckiej drużyny bo te trzy drużyny mają największe szanse na medale.
Uhuhu, wysyp archiwalnych filmików przed Olimpiadą. Na pewno z powodu dbałości o koniki, a nie robienia komuś koło dupska 🤡
keirashara, oczywiście...
Nevermind   Tertium non datur
23 lipca 2024 17:40
Dbałość o konie czy nie, pytanie brzmi skąd się w ogóle wzięły takie filmy. Według Was zapewne znikąd, zawodnik nic nie zrobił i w ogóle wszystko niesłusznie?
Nevermind, konkretnie jakie filmy?
"Sources have told BBC Sport the video was submitted directly to the FEI."

Zrodlo: https://www.google.com/amp/s/www.bbc.com/sport/equestrian/articles/c97d4vnxv45o.amp
Nevermind, będąc w posiadaniu takich materiałów i mając na uwadze dobro koni, reagujesz od razu, a nie po pół roku czy 2 latach.
Nikt mi nie wmówi, że ktoś dzielacy sie takimi materiałami na chwilę przed Olimpiadą ma na celu dobrostan koni.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
23 lipca 2024 18:32
Nevermind, ludzie popełniają błędy. Nikt nie jest idealny. Charlotte Dujardin powiedziała, że to sytuacja sprzed 4 lat. Myślę, że już dawno wyciągnęła wnioski. Skoro materiał ma 4 lata, to czemu nie pokazał go ktoś przed poprzednią olimpiadą? Teraz to ewidentnie działanie na szkodę zawodnika a nie dla dobra koni.

Ogólnie drażni mnie iż każdemu przytrafiają się złe rzeczy, ale przykleja mu się łatkę kata, jakby robił codziennie. Pomijam osoby, które bywają złe. Ja sama dzisiaj uszarpałam się z młodym ogierem, bo zapatrzył się na konie i przestał na mnie reagować. Zaczął na mnie włazić (ma 173 a ja 163). Dostał z łokcia w łopatkę i dwa szarpnięcia.
Constantia na pewno cię ktoś nagrał po kryjomu i jak będziesz jechać jakieś duże głośne zawody za 10 lat, to wyślą ten film do FEI.🤡
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
23 lipca 2024 18:46
flygirl, w dzisiejszych czasach, kiedy robi się z koni pluszaki do miziania, to nie zdziwiłabym się 😉
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
23 lipca 2024 19:22
Dokładnie, dajcie filmy i kontekst to wtedy można coś gadać. Tak samo o Darii Kobiernik można byłoby napisać artykuł na Onecie że biła konia kijem i jeszcze owocnie zestawić to z Anniką Schleu i jak to jeździectwa w pięcioboju już nie będzie. Serio, taki artykuł wisi, tylko właśnie nie o Darii a Cassoe Krüth (cytując kunszt dziennikarski, "zawodniczce ujezdżAnia)

I totalnie się zgadzam - cokolwiek się stało na filmie z Dujardin czy Krüth nie ma na celu dobrostanu koni tylko dokopcenia zawodnikowi. Na przykładzie Helgstranda można zobaczyć jak szybko od nakręcenia filmu można przejąć do rzeczy. Ktoś kto te filmiki odkopał nie obchodzi "ratowanie" konia poszkodowanego.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
23 lipca 2024 19:45
https://www.st-georg.de/news/dressur/britische-olympiasiegerin-charlotte-dujardin-verzichtet-wegen-video-auf-start-bei-olympia-paris-2024/?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR2-X8X_hgjg1oDPD8R169qSNwxkRp6fWOiMd3GZks-DnK_U42nE1DgP2fM_aem_BqC8Wkm_oQ7FgP5ADpHmwQ

TL DR; według The Telegraph, Dujardin regularnie uderzała konia batem po nogach w trakcie piaffu - na którym jechała osoba "trenowana". Ja jeszcze dodam że ciekawi mnie ten kawałek jej statementu gdzie mówi że wideo nie pokazuje jej metod nauczania uczniów.
Moon   #kulistyzajebisty
23 lipca 2024 21:06
A czy piaffu nie uczy/poprawia się, pukając (pukając, nie nakur… okładając z całej siły) końskie zadnie nogi?

Tak, po 4 latach troska o dobro koni, buhahahaha… po 4 latach to zapewne te konie już dawno zostały sprzedane XD generalnie żenujące 😑
Za pukanie bacikiem nie zostałaby zawieszona. Chodzi plotka że tam jednak więcej się działo. Ale wideo nie ma nigdzie.

A ja się nie dziwie że ludzie czekają żeby zgłosić, wcale nie jest to takie proste.

Jeździectwo pod znakiem zapytania podobno w Los Angeles 2028.
Moon   #kulistyzajebisty
23 lipca 2024 21:27
No właśnie, póki nie ma filmiku to można wróżyć z fusów…
Arimona, ależ w dobie zielonych, niedługo zawieszać będą za "złe spojrzenie" na konia.
Filmu, jak pozostali - nie widziałam. Ale nie oskarżałabym od razu zawodniczki... szczególnie, że ewidentnie materiał wyszedł tuż przed olimpiadą... nie wiem co było trudnego w zgłoszeniu 4 lata temu, czego nie ma dziś...(?)
FEI potwierdziła, że ​​posiada nagranie, na którym widać, jak „zachowuje się ona wbrew zasadom dobrostanu koni podczas sesji treningowej przeprowadzonej w prywatnej stajni pani Durjardin”.

Telegraph Sport poinformował wcześniej, że na nagraniu widać, jak uderza konia w trakcie kłusa w zwolnionym tempie.

FEI poinformowało, że Dujardin potwierdziła, że ​​to ona jest osobą widoczną na nagraniu wideo, które „zostało nagrane kilka lat temu” i „poprosiła o tymczasowe zawieszenie do czasu zakończenia śledztwa”.

Film został ujawniony przez informatora, który wynajął holenderskiego prawnika, aby upublicznić sprawę. Uważa się, że holenderskie media uzyskały dostęp do filmu.

(...)

Źródła twierdzą, że nagranie zostało wykonane podczas „dnia edukacyjnego”, w którym brał udział Dujardin.

„Ktoś czekał na kluczowy moment, żeby to ujawnić”
„Ona wielokrotnie uderza konia w nogi, próbując zmusić go do lepszego „piaffu” – kłusa w zwolnionym tempie” – powiedział informator.

(...)

Wygląda na to – jak to często bywa – że klip wideo krąży już od jakiegoś czasu, ale ktoś czekał na kluczowy moment, żeby go ujawnić”.

Holenderska strona internetowa Horses.NL podaje , że holenderski prawnik Stephan Wensing powiadomił organy rządowe w imieniu klienta, który chce pozostać anonimowy.

„Na nagraniu widać, jak Charlotte Dujardin uderza konia ucznia batem, stojąc na ziemi” – czytamy w raporcie Horses.NL.

Wensing miał powiedzieć stronie internetowej, że jego klient „długo wahał się i nie mógł pozwolić Charlotte Dujardin na zdobycie medali na olimpiadzie, podczas gdy klient wiedział o tym nagraniu”.

https://www.telegraph.co.uk/olympics/2024/07/23/charlotte-dujardin-out-olympics-paris-2024-team-gb-error/?ICID=continue_without_subscribing_reg_first
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
23 lipca 2024 21:35
nie wiem co było trudnego w zgłoszeniu 4 lata temu, czego nie ma dziś...(?)
_Gaga, np. stan majątkowy, psychiczny, rodzinny, zdrowotny osoby która zgłasza.
Nie tak dawno jedna z forumowiczek poruszała kwestię swojego odejścia z jeździectwa, bo ma dość, ale nie może na już, bo rodzina.
Muchozol2,
A co ma piernik do wiatraka?
Muchozol2, i stan majątkowy, psychiczny, rodzinny poprawił się tuż przed Olimpiadą? Przypadkiem całkiem w tym terminie?
Serio w to wierzysz?
Myślicie że gdyby zgłosił to ktoś poza sezonem Igrzysk to coś by było zrobione? Zmieniło sie tyle że o tym teraz się więcej mówi, robi - widzieliście tą kampanię FEI "Be a Guardian"? Rozważają pozwolenie na start bez mundsztuka między innymi. Ma być jakieś dodatkowe monitorowanie na Igrzyska i po. Itd.

Ale jeśli zawieszają za lekkie pukanie bacikiem to można cały sport zawiesić.

Ps: Oczywiście timing podejrzliwy, ale mnie nie dziwi jakoś specjalnie. Może to być złośliwe, ale nie musi.
Moon   #kulistyzajebisty
23 lipca 2024 21:45
Dobra, idę po popcorn… 🤣
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
23 lipca 2024 21:48
KaNie, np. to że ktoś przez te 4 lata się ogarnął np. mająkowo że wie, że upublicznienie teraz mu nie zaszkodzi. Przytoczyłam jeden z przykładów aby unaocznić o czym mówię - że odejście na już od koni nie zawsze bywa możliwe. Uznałam za stosowne poprzeć to konkretnym argumentem, aby lepiej zobrazować użytkowniczce _Gaga o czym mówię.
Możliwe, że postąpiłam źle.
_Gaga, na ten moment to ja w nic nie wierzę. Nie muszę od razu wydawać osądu na jedną czy drugą stronę. Po prostu obserwuję.
Mam takiego życiowego tipa - najpierw próbuję usprawiedliwić dlaczego ktoś zachowuje się tak a nie inaczej i podejść do niego ze zrozumieniem (oczywiście poza sytuacjami mocno wchodzącymi w moje granice).
Dujardin mogła mieć gorszy dzień, może bała się, że koń odda, może przed chwilą próbował, może...
Może zgłaszający nie widział tego przed chwilą, może go to ruszyło ale nie mógł wtedy zgłosić bo pracował w tej stajni, może...
Nie wiem to nie oskarżam. Ani jednej ani drugiej strony.
Facella   Dawna re-volto wróć!
23 lipca 2024 22:03
Muchozol2, ale co ma sytuacja życiowa zgłaszającego do rezygnacji z jeździectwa? I kto w tej sytuacji rezygnuje z jeździectwa?
Dopóki nie zobaczę filmiku, to się wstrzymuję od komentarzy. Mogła pukać lekko w nogi w celu nauki piaffu, a mogła napier...ć przerażonego konia, który nie wiedział o co chodzi.

Teraz czekam na atak na team niemiecki, który już rezerwę stracił...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się