Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Cierp1enie, co do takich bóli, miałam tak samo z Matim w ciąży, szczególnie, jeśli w dzień trochę więcej łaziłam.
Jeśli możecie pozwolić sobie na tę izolatkę z prysznicem, nie zastanawiaj się, bierz! Przy obu porodach wykorzystałam cudowną moc prysznica, najchętniej tam bym urodziła 😉 Co do znieczuleń, u nas w szpitalu też nie robią (jeden anestezjolog na cały szpital!).
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
08 lutego 2013 09:36
Dziewczyny jak zwykle macie zastraszające tempo pisania, a ja nie daję rady czytać - w robocie nie mam czasu, w domu ostatnio też nie, bo zasypiam razem z Jaśkiem ok 9  😵

Wpadam, żeby pokazać tego mojego młodszego szkraba, bo dostałam w końcu foty od forumowej baffinki




z koleżanką - taka mała przeróbka


a ostatnio mieliśmy małą sesyję u mojego brata


Adamowych zdjęć brak  😡
Horciakowa, ale czad!  😍 Mały na koniku wymiata, tekst o jednej ręcę boski! Zresztą fota na gitarze też, niezłego masz modela!
Dlatego rozumiecie moje obawy.
Dla mnie poród jest czymś niezwykłym, chciałam to przeżywać razem z mężem, w zacisznej atmosferze, gdzie nie musiałabym się niczym martwić, a skupić się jedynie na porodzie.

Czarownica - niestety nie mam takiej możliwości 🙁

anai - zobaczymy czy izolatka będzie wolna, bo jest tylko jedna na cały oddział z łazienką i jest chyba druga 2 osobowa.
Zależy mi na tym prysznicu, bo z Julią przyniósł mi ulgę, jednak denerwowało mnie co chwilę stukanie do drzwi.

Horcia - zdjęcia  😍
a historyjka powala  😁


w lumpie dorwałam body dla mojego małego Wrestlingowca  😁
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
08 lutego 2013 10:30
z powodu braku odpowiedniego szpitala pojechalam 100 km na porodowke. rozwaz ten Walbrzych 🙂
Horciakowa, czy on ma bryczesy?  😀 😀 😀
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
08 lutego 2013 10:45
[s]Cierp1enie, i inne dziewczyny posiadajace hustawke fisher price - jak tam sie obraca siedzisko? W sensie jak to technicznie wykonac, gdzie nacisnac itp, bo mam uzywke bez instrukcji, wszystko duper dziala, tylko tego nie moge rozkminic.[/s]
Aleksandra, włosy Milana się za bardzo nie kręcą, więc jeśli mu nie uniosę ich ręką do góry (na tym zdjęciu z czubem był chwilę po zdjęciu czapki  :lol🙂, to ma właśnie tak leżące na czole jak grzeczny chłopczyk, lekko na bok. Jestem pod wrażeniem jedzenia przez Wojtka, bo Milan nadal nie akceptuje żadnych grudek, nie mówiąc o samodzielnym dziamdzianiu. Po n-tym rzygu dałam sobie spokój, powiedziałam dość i wzięłam na wstrzymanie. Najwyżej będę mu miksować do 3go roku życia hehe To jest dla mnie lepsza opcja, niż wrzody żołądka z nerwów przy każdym jedzeniu  😁 Milanowi idą też obie górne jedynki na raz, już idą idą od chyba 2 miesięcy, i wyjść nie mogą  😁 A jeśli chodzi o raczkowanie, to Miluś staje na czworakach, buja się (ja mówię na to "siuda pupką"  :lol🙂, trochę przestawia kończyny, ale co kilka ruchów rozpłaszcza się jak żaba, albo kica jak zajączek, znów na kolanka - i tak w kółko  😉
A Wojtuś wygląda na takiego gapcio-aniołeczka  😍 Bo Miluch to faktycznie, Demon i rozrabiaka i z wyglądu i w rzeczywistości. Zarówno moja Mama, jak i jej siostra, wychowały po 2 dzieci, mają kontakt z wieloma maluchami, mój A. również (jak miał 12 lat urodziła mu się siostra, ma też swoje dorosłe już dzieci z poprzedniego małż.), więc ma jakiś pogląd na niemowlaki - twierdzą, że takiego dzieciaka jak Milan to jeszcze nie widzieli. Bez przerwy się rusza, non stop nudzi, łazi po człowieku wzięty na ręce (babci notorycznie wchodzi na ramiona i głowę wzięty pod paszki), potrafi wymyślić sobie zabawę w pacianie odpiętym śliniakiem po książeczce i tak się bawić 15 minut, a kiedy indziej minuty nie zajmie się sobą (tak jest z reguły, niestety)... W wodzie mam trudności z opanowaniem go, to samo przy przewijaniu i ubieraniu - ucieka  🏇

Dwugryzek


magda3008, dużo osób poleca firmę Medela, przykładowo model Swing, albo tańszy Mini Electric. Właśnie idzie do mnie paczka z używanym z Allegro, za 130zł kupiłam Mini electric i ręczny w komplecie. Jak przyjdzie, to się okaże, czy silniczek wydajny i czy się nie przejadę, i napiszę, jak się spisuje.

Horciakowa, zdjęcie na gitarze wymiata!  😵  😍 Jasiek ma cudną dziurkę w podbródku, będą dziewczyny sikały... 😁


gwash, ale Twoja mała jest duża  😀 No i takie obracanie, to Milan opanował chyba... nie wiem, może z miesiąc temu?  😁
Sama też pędziłam do szpitala ponad 40 km  😉 ale też już byłam przeterminowana to wbiłam się na oddział z "niby" skurczami (tzn. wydawało mi się, że rodzę :hihi🙂 a urodziłam prawie tydzień później  😡

Ale miejscówkę miałam zaklepaną  😉 chociaż znieczulenia tam też nie dawali... jedynie gaz (płatny) ale każda sala porodowa osobno, z osobną łazienką i prysznicem  🙂 akurat miałam też na sali wannę ale nie chciałam z niej korzystać  😡

Horciakowa jaki już Jasio jest duży! super zdjęcia.

kenna czekam na relację o laktatorze bo sama rozmyślam nad zakupem  😡 tylko mi to już chyba całkiem się nie opłaca 😉
kasiulkaa25, zdam jak tylko przetestuje. Niestety kazałam go wysłać do domu, a siedzę jeszcze u mamy  😤
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
08 lutego 2013 11:31
Cierp1enie, bol krocza przy chodzeniu/zmianie pozycji obstawiam, ze od spojenia lonowego. Mnie tak boli jak dzien-dwa mocno polaze, to kolejnego co krok czuje. Ale ja mam 'trafione' to spojenie, wiec sila rzeczy dokucza, bo ma prawo. Ty sie mozesz juz pomalu 'w szwach' rozchodzic  w ramach przygotowania do porodu 😉

A ten szpital (oddzial) brzmi strasznie, ja tez bym sie chyba wybrala gdzies  dalej, jesli bylby czas i mozliwosc.


Z serii: pytanie za 100 punktow: Co sie robi z czyms takim? Opisane jako nosidlo/wklad do gondoli, ma usztywniane dno i maly daszek, oraz odpinany wierzch. Cos w typie tego:



Dostalam jako gratis i nie mam pojecia do czegto to moze byc przydatne.
szafirowa, o takie coś właśnie Milanowi służyło ostatnio za imitację nosidła ergonomicznego http://re-volta.pl/galeria/moja/foto/87493 i szczerze mówiąc też nie wiem, do czego tak właściwie to służy  😉
my_karen   Connemara SeaHorse
08 lutego 2013 12:16
szafirowa, dla mnie taki wkład do gondoli był zbawieniem na samym początku kiedy Darek jeszcze zasypiał na spacerach - zabierałam z wózka taki wkład z dzieckiem i szłam na góre, a on sobie spał niewzruszony dalej.

Horciakowa, ekstra zdjecia! 😍
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
08 lutego 2013 12:19
Dzięki laski  :kwiatek:
kenna, uwielbiam tę dziurkę 🙂 Adam też taką ma 🙂
koniara79, tak, ma bryczesy 🙂

szafirowa, tak jak napisano to jest wkład do gondoli - możesz wtedy np. wózek zostawić na dworze/klatce itp. a dziecię jeśli śpi to bez budzenia w tym przenieść do domu lub chyba zastosować jako pseudo gondolę do spacerówki.

Edit. my_karen mnie uprzedziła 🙂
szafirowa, to sie wklada do gondoli wozka i mozesz przeniesc do domu spiacego malucha. Jak tego nie masz to musisz wydlubac dziada z wozka i niesc na rekach (ryzyko rozbudzenia) albo naginac z cala gondola (ciezko i niewygodnie). Innych zastosowan nie znam.

Horciakowa fota z gitara obledna 🙂
gwash dobrze ktos napisal, ze Twoja corcia strasznie calusna 🙂
***allexandra*** swietny wlos!

W ogole fajne te re-voltowe maluchy, wlaze czasem zeby sie tylko na zdjecia pogapic, jak nie mam czasu czytac.

Cierpienie, wspolczuje takich warunkow. Sa jeszcze niestety takie szpitale 🙁
Co do boli, ja tez je mialam i rzeczywiscie im aktywniejszy dzien tym bardziej bolalo. Mi pomagalo polozyc sie co jakis czas, bo siedzenie tez mi nie sluzylo. ehh te koncowki prawie kazdej daja w kosc.

Czy ktos chodzi prywatnie na rehabilitacje z maluchem? Mozecie kogos ewentulanie polecic w Wawie?
Spojrzalam w kalendarz i mi wychodzi ze moje dziecko przelezalo plackiem 5,5mca po czym w miesiac nauczylo sie: siedziec, raczkowac, siadac samodzielnie, wstawac przy meblach i gdzies tam po drodze robic obroty z plecow na brzuch (z brzucha na plecy obraca sie tylko przez przypadek). I tak jak wczesniej sie martwilam ze sie nie rozwija tak teraz martwie sie ze sie rozwija za bardzo. Chodzi o to, ze ona juz wstaje na nozki bardzo chetnie ale te jej obroty co to dziecko powinno robic juz w 4 miesiacu to wlaciwie nie wiadomo czy mam sie smiac czy plakac, tak jej to ciezko idzie. Leb ja przewaza i widac ze sily brakuje i miesnie nie wyrobione. A jak miesnie nie wyrbione do obrotow to moze nie podtrzymuja kregoslupa jak nalezy w czasie siedzenia i wstawania na nozki. No i tak sobie wymyslilam, ze moze sie przejde prywatnie do rehabilitanta, tak zeby rzucil okiem i powiedzial jak dzialac? Czy to ma sens, czy lepiej isc do jakiegos lekarza, a jak tak to jakiego? Neurolog? Nasza pediatra generalnie zachwycona, ze wreszcie cos ruszylo ale mnie to jakos nie przekonuje.
Horciakowa, Rewelacja!!!
kenna, uzębienie ka kasownik! Super fota!
CzarownicaSa, Wzajemnie! Buziaki dla Raji i dziś dla Nelci Gwashowej!
Gwash mam takie skarpety jak Nelcia;]
bobek, ja bardzo nie chciałam chodziś na rehabilitację, ale bylismy 4 razy i są efekty kosmiczne!

A dzis Lew pierwszy raz podnióśł pupę w górę leżąc na brzuchu;]

Ale to nic! Najważniejsze co zaraz wam powiem!
Dziś mieliśmy ostatnią sprawę! 🏇 🏇 🏇
I jest nasz od czubków włosków po paluszki! 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅
|I teraz czekam na moc uścisków voltowych że doczekałam tego dnia nie osiwiawszy!!!
ash   Sukces jest koloru blond....
08 lutego 2013 13:18
sznurka, super! Ogromnie się cieszę i gratuluję!!!!  😅 😅
Sznurka!!!!!Hip hip hurra!!!!!

:winko: ide to opic piwem bezalkoholowym 🙂
sznurka, gorące uściski! Super super! Świętujcie ulgę porządnie!
maleństwo   I'll love you till the end of time...
08 lutego 2013 13:24
sznurka, wspaniale! Ogromne gratulacje!
sznurka, wielkie, ogromne gratulacje dla Was wszystkich!!!  😅 😅 😅
Sznurka gratki! Cicho Was obserwuje i Lewcio wygrał najwspanialszych rodziców jakich można sobie wymarzyc. Dużo cierpliwości do Waszego(!) synusia życzę. Samych szczęśliwych dni :*
Kami   kasztan z gwiazdką
08 lutego 2013 13:33
Sznurka REWELACJA  😅 😅 😅 😅 😅 W końcu ten koszmar sądów za Wami i możecie się już tylko cieszyć sobą  💃 💃 💃 💃
sznurka GRATULACJE!!! za wytrwałość, za cierpliwość. I wielki respect dla Was.. jesteście WIELCY  😅  😅  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
sznurka aż mnie posmyrał dreszczyk szczęścia po plecach!!!  💃  💃  💃


Nasze bliźniaczki nadal czekają na 'swoich' rodziców, dla jednej z nich stałam się 'mamą' bo jak tylko mnie ujrzy to woła mamaaaa i się cieszy bardzo  😡
Przykre, gdy w końcu przyjdzie się rozstać (jeśli ktoś je w ogóle zechce  :icon_rolleyes🙂

bobek wysęp od pediatry skierowanie do neurologa, niech oceni dzieciaczka i wszystko będzie wiadomo  🙂

Mi też wydawało się, że mój mały słaby i że wolno się rozwija a jednak wszystko jest ok  💃 tylko ma swoje tempo rozwoju i nic a nic od normy nie odbiega  😀
Sznurka gratulacje, super, nawet nie wiesz jak się cieszę 😅
dempsey   fiat voluntas Tua
08 lutego 2013 13:57
SZNURKA ŚCISKAM WAS!!!!!!1  😅 😅
nie jest to wątek, który regularnie czytam, ale coś mnie tknęło, weszłam i tu taka wiadomość od Sznurki! gratuluje i od razu człowiek zaczyna wierzyć, że jednak czasem się udaje  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: niech Wam zdrowo rośnie  😅 💃
sznurka,  gratulacje! jesteś wielka!

sznurka HURRA GRATULACJE  🏇 🏇 🏇
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się