Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

opolanka   psychologiem przez przeszkody
27 kwietnia 2014 07:52
Julie, dzięki, ja też uważam, że z katarem należy wychodzić na dwór, no i wietrzyć, ale nigdy nie wiem, czy to, co dobre dla dorosłych, dobre dla takiego szkraba. Położylam ją na drzemkę i biedna kicha, a w nosku furka. Tylko nie wiem, co, bo niczego wyciągnąc się nie da  👀

Muffinka ale te dzieci rosną 🙂 Fajną ma grzywę 🙂
opolanka, my też mieliśmy katar, chyba przez zęby. Pomógł nam... basen! męczyliśmy się parnaście dni i poszłam na basen, bo mimo kataru nie miał żadnych innych objawów przeziębienia, więc pomyślałam, że mu nie zaszkodzi. Chyba po prostu sobie nosa przepłukał jak nurkował  🤔wirek:

Janiołek
opolanka   psychologiem przez przeszkody
27 kwietnia 2014 08:52
_kate, my jeszcze na basenie nie byliśmy ani razu, ale w razie czego będę pamiętać. Na razie śpi na boczku i jest jako tako.
Ja oczywiście wmawiam sobie alergie na pyłki i trawy 🙂
A maść majerankowa? Pomaga?
Opolanka nie zaszkodzi. Ja stosuję u siebie i dziecka. Też zaparzam majeranek, słodzę miodem i daję łyżeczką. Tylko nie wiem czy miód dajesz.

Dziewczyny zaczynam trochę schizować przed jutrem. Spakowałam się, odpoczywam. Ale często mierze cisnienie, obserwuje czy nie puchnę. Niby wszystko ok, ale i tak emocje są. Chociaż jeszcze 3 tygodnie żebym dała radę.

Mufinka Adaś jest słodki 🙂
Julie Gabi to niezły eksplorator 😉

No sznurka ciekawe, którą pasją Lew się zarazi 🙂
Dzięki dziewczyny za miłe słowa!

Diakonka, ja, K potrafi go fajnie ubrac ale mu się zwykle nie chce, w efekcie np wczoraj zabrał dziecko na podwórko w piżamie;]

Muffinka, słodki pyzuch!

Julie, współczuję sprzatania, nie miałam szansy i nie chcę;]

Zet, z punktu widzenia wypadkowości wolę by konno smigał... Ale w zasadzie nie w tym rzecz, najważniejsze z mojej pers[ektywy że wychowuje się wśród pasjonatów.
Może uchroni go to on noszenia dresu, machania szalikiem i łuszczenia pestek...

BTW od kiedy marzyłam o dziecku zawsze sobie myslalam ze zapiszę je na capoeirę. Wczoraj widziałam synka znajomej, na pokazie. Tak z lat 5. Rewelka!
Gwashu Kaziut nadal chodzi?

W czwartek byłam z L. na muzykowaniu i brykaniu. Takie zajęcia z dziećmi, ze śpiewaniem, graniem i plastycznym działaniem. Fajnie, L. zachwycony. Może będziemy chodzić?
Czekam też na wieści czy załapał się na basen. U nas jakieś listy oczekujące tyle chętnych... Chcielismy z nim jak był małym bobkiem chodzić, K. uwielbia pływać ale pediatra nam zabroniła ze względu na uszy. A teraz zielone światło!

Mamy dwulatków i okolic chodzicie gdzieś? Ja przyznam że chcę trochę zmiany otoczenia dla siebie, dziecka. Ludzi, dzieci, innych zabaw i rozrywek niż znam. Jestem z L 24h na dobę od samego początku, w zasadzie 6 dni w tygodniu nie ruszamy sie na krok ze wsi. I jakoś oddechu zachciało się, zwłaszcza że odważyłam się i autem jeżdżę.
(to całe wyjaśnianie dla tych co posądzą mnie jak zwykle o wygórowane ambicje wobec dziecka, katorżniczą pracę nad jego rozwojem i przestymulowanie).
sznurka,  Lew jest zdecydowanie jednym z najlepiej ubranych dzieci na RV!  sama się doczekać nie mogę aż Nika zacznie chodzić za rączkę i będę mogła zakładać jej buciki i sukienki! albo robić warkocze!
myślicie o drugim potomku?

Sądzę, że jako jedna z mam z dzieckiem i przydomówką na wsi - rozumiem Cię doskonale (choć Twoja "przydomówka" to już ośrodek a nie przydomóweczka...). Też chciałabym gdzieś chodzić. A tu ani zajęć dla dzieci, ani placu zabaw...  teraz wożenie gdzieś Domiki jest trudne bardzo, bo teść jest w bardzo nieciekawym stanie (ma dni, że... wrzeszczy. i przeklina. praktycznie nie widzi, gada od rzeczy. jak w takich warunkach uśpić dziecko?) Zazdroszczę Ci wkręcenia się w folklor, śpiewy, tańce. U nas nie ma czegoś takiego. Taka... wieś bez klimatu. A chętnie chodziłabym do koła gospodyń wiejskich, tkać, piec, garnki robić. Strasznie mnie garncarstwo kręci. Masz z tym jakieś doświadczenie?

Capoeira też jest super. Chciałabym, żeby Domika chodziła. Bo sama chodziłam na karate, ale capoeira wydaje mi się ciekawsza.
coś nie mogę zdjęć zamieścić z revolowej galerii. Klikam na ikonkę, wklejam tag do zdjęcia, a potem nic się nie ukazuje... why?
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
27 kwietnia 2014 13:07
leosky tak, tak, u nich robię😉 Ty też ? Skąd jesteś ?
Dzięki dziewczyny za otuchę, mam nadzieję, że się przefiknie. No i tak jak mówicie mogło skończyć się cesarką z zupełnie innego powodu. Co ma być to będzie, wpływ na to marny.

equi.dream z małej wsi w okolicach Oświęcimia 🙂 Wiesz jak u nich stoi ta dopłata za 3D?

Okres alergii ogłaszam za otwarty 🙁 buaaaa. Nie wiem jak przeżyje na samym wapnie.


Tak czytam o tych waszych szyjkach i sprawdziłam w dokumentach jaką ja mam długość : 23mm.

Od wczoraj nie biorę leków na podtrzymanie, dziś cały dzień brzuch mi się napina na kamień. Mam nadzieję, że to oznaka początków końca. 🙄

Ciekawe co z Idrilla  👀
Kami   kasztan z gwiazdką
27 kwietnia 2014 13:45
Wpadam się Wam pochwalić, że 24 kwietnia o 19.45 przyszedł na świat mały klocuszek  🤣 Anetka ważyła 4230g i ma 59cm. Nigdy nie przypuszczałam, że to napiszę ale miałam super poród, szybciutki, sn, na gazie i tylko delikatnie pękłam w miejscu poprzedniego cięcia, bo mnie księżniczka palcem zahaczyła. Przed chwilką dotarłyśmy do domku i czekamy na siostrzyczkę  😎
Kami,  super! aleś klocka urodziła! i to sn! wow! gratulacje!
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
27 kwietnia 2014 13:59
Kami wow !! Niezły klocuszek z Anetki !! I Ty mówisz, że poród był szybciutki .. rewelacja ! Gratuluję i oczywiście czekam na fotorelacje !  🏇
bera7 i pewnie dlatego byłaś całą ciążę na lekach  😉 i te szpitale ... więc wiesz. Ja tam myślę, że szybko się rozpakujesz. Kiedy będziesz miała ktg ?
leosky uuu alergia nie za dobrze. Ale brałaś zawsze leki ?? czy tylko jak się wiosna zaczynała ?
Anka AleksandraAlicja haha to teraz mnie pocieszyłyście  😀 dobre ! uśmiałam się  😁
Dodofon a wiesz, że nawet o tym nie pomyślałam ... może faktycznie coś w tym jest, bo wcześniej zachowywały się standardowo - tak po kociemu  😉 a teraz pilnują  🙂 A Twój kotek  😎
Blue_angel o no widzisz 🙂 ja mam koty a Ty masz pilnującego psa  😀
Muffinka to fajny prezent ! I syna masz przeuroczego  😍
sznurka rewelacyjne foty ! Na serio rośnie z Niego łamacz damskich serc ! A to był jakiś zlot ?? Rozpoczęcie sezonu ?
julie ja kiedyś dostałam pieluchą .. ale z tą drugą zawartością  😁
_kate ale mina !
Zet nie schizuj  😉 na spokojnie ! trzymamy kciuki !
Kami gratki  😅

Zduska ciesz sie, potem nawet nie bedziesz mogla zamknac drzwi w lazience  😉



Święta prawda   🤣

Diakon'ka wow wyglądasz kwitnąco. Ja bym na takich obcasach nawet nie ustała nie mówiąc nic już o chodzeniu   😁.

zduśka cudna fota 💘.

sznurka super foty i fantastyczny dziadek !

Muffinka Adaś  sama słodycz  😍

_kate Janiołek chwyta za serce  💘

A ja po prostu kocham poranki  niedzielne   😍. Lekcje odrobione wczoraj, Kajtek zasnął jeszcze raz i mogłam poleniuchować z chłopakami w łóżku. Jak to mówi Iwo - pobałować się
😉

Kami gratki 😅 😅 😅 Prawie jak moja Em duża 😀
Czekam na relację jak zapoznanie siostrzyczek 😉
Kami nieźle !! Gratulacje córy !!


Idrilla a u Ciebie jak?? Odezwij się.

Diakonka, masz malutki brzuszek !! Ale bardzo ładnie się uśmiechasz 🙂 Do twarzy Ci z tym 🙂 Jak piesio??
maleństwo   I'll love you till the end of time...
27 kwietnia 2014 14:32
Kami, gratuluję, siłaczko! Kawał córki! Czekamy na zdjęcie malutkiej 🙂
Kami gratulacje!!!

Filip dziś nam oznajmił że chce abyśmy go zapisali na sztuki walki 😲
Kami, super! Gratuluję !!! Ja też chcę szybko i "bezboleśnie".

zduśka, wcześniej tak krótkiej nie miałam. Dopiero po ostatnich perypetiach taka krótka. Na wszelki wypadek właśnie dopakowałam do torby jeszcze kilka drobiazgów. Pakuję też i ustawiam w strategicznych miejscach rzeczy, które później dowiezie mi P. Dostał instrukcje co jest co i gdzie leży. A do 11-go nie mam żadnych badań o ile nie będzie się nic działo. Mam mierzyć w domu ciśnienie i tyle. Jak coś by się działo to do szpitala.

demon, podziwiam, że masz jeszcze siłę. Ja pewnie każdą wolną chwilę będę chciała spożytkować na sen lub na ogarnięcie własnej osoby.
Kami-gratuluję i witamy Klocuszka:-)
sznurka, Muffinka, _kate-boscy Panowie!
Mazia   wolność przede wszystkim
27 kwietnia 2014 16:56
Kami gratki  🤣
zduśka balonik to cewnik Foley'a niech go szlag

co do nawilżacza, venta jest faktycznie dość droga, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi duży metraż, ale te inne, bardziej wypasione z elektroniką, pilotem itp też tanie nie są.

U nas chyba też będzie akcja klimatyzacja, bo czuję, że sypialnia okaże się być piekielna w lecie 🤔 jest od zachodu i wali w nią słońce ogromnymi oknami popołudniu, a do tego to poddasze i kaaawał dachu, więc w sumie cały dzień słońce daje w kość.

Kamigratuluje. Aż jęknęłam na myśl o sn i takim klocuszku🙂

Sznurkajak zawsze Lwiątko super odstrojone🙂 Ja też uważam że lepsze konie niż piłka nożna choćby🙂
nika77, nasza sypialnia jest na północnym wschodzie, więc aż tak źle nie jest. Bardziej sucho, bo mamy piec centralnego ogrzewania i nawet latem przepalamy z oszczędności, dla ciepłej wody. Wtedy niby kaloryfery nie działają, ale jednak trochę ciepła idzie na dom a i powietrze się wysusza.
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
27 kwietnia 2014 17:18
Kami gratuluje córeczki :kwiatek: to najlepszy dzien na urodziny, wiem cos o tym 😉

demon szpilki to moja codzienność, ciekawe kiedy nie bede juz w nich w stanie chodzic 😉

Fiesta dziekuje, ale moim zdaniem to brzuszek mam całkiem okazały jak na 14tc😉 Goliat super, bardzo duzo ruchu mam dzieki niemu, a w domu mamy jeszcze wiecej śmiechu 🙂 Zreszta to jest pies, ktory u wszystkich wywołuje uśmiech, wczoraj siedzielismy w knajpie na zewnątrz i nie było osoby, ktora na jego widok by sie nie uśmiechnęła lub nie powiedziała "zobacz jaki słodki" 😍
Dzięki za pamięć dziewczyny  :kwiatek: Grzesiowi na świat chyba się nie śpieszy, w terminie pozostały mu 4 dni. Coś tam się niby dzieje, kurczy, boli, szyjka też już całkowicie przygotowana i odchylona no ale ciągle brakuje TEGO impulsu... 😉 Czekamy na jutrzejsze badanie usg specjalistyczne z lekkim napięciem, ponieważ od niego wszystko zależy - czy orzekną hipotrofię i wywołają poród czy nie. Także proszę o kciuki  :kwiatek:

Ostatnie fotki jeszcze w 2 paku... 🙂

Kami - gratuluje! niezłego bąbla nosiłaś!
Sznurka - uwielbiam wasze foty!

Kami  gratulacje!!! 🙂  no na serio klocek  🤔

Demon  kurcze musze to powiedziec - ladna jestes!

Idrilla w sukni jak hiszpanka. Jeszcze nawet bys z kastanietami zatanczyc mogla 😀

U nas leci. Fynn zaczal rozumiec, ze jak go rano oddam do opiekunki, to wychodze i go zostawiam, wiec jest troche terror. No nic, musi sie przyzwyczaic. Jak go dzisiaj odbieralam u ojca (byl od wczoraj), to tez plakal. Zaczyna kumac czacze.
demon nie piszę tu, przyglądam się z daleka, ale zrobię wyjątek- jesteś najładniejszą kobietą na forum, słowo daję, rewelacja!
Idrilla, bierz się do roboty bo Cię przegonimy 😉 Ślicznie wyglądasz.

Mój brzuch sprzed 2 tygodni, nawet nie zastanawiam się czy jeszcze urósł, bo chyba nie da się mieć większego.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
27 kwietnia 2014 19:12
Opolanka nie zaszkodzi. Ja stosuję u siebie i dziecka. Też zaparzam majeranek, słodzę miodem i daję łyżeczką. Tylko nie wiem czy miód dajesz.

Na razie się wstrzymałam, pół dnia na dworze, od 12 do 18😲0 i na razie OK, nos wyczyszczony, zobaczymy. Miodu nie daję, mała ma dopiero 10 miesięcy. Ale mam tran z wit D i C i jutro do obiadu jej dam. To znaczy od jutra.

Kami, no gratulacje 🙂

Dziewczyny fajne brzuchy 🙂

demon, no niepotrzebnie to zdjęcie wrzuciłaś, moje kompleksy się pogłębiły 😉
Kami, Gratulacje!!!  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: 😅 😅 😅
Żądamy zdjęć! 😀

Idrilla, Na tym pierwszym wyglądasz strasznie seksownie! To jest najbardziej sexy zdjęcie ciążowe ever! Piękne.  💘

_kate, Cudny Janiołek! 😀

bera7, Da się, nikt nie pobije niegdysiejszego zdjęcia Laguny pod koniec ciąży. Może Diakonka ma szanse. 😉 😁

No a demon faktycznie... do bagażnika!  :emot4:
(Przypominasz mi trochę Ramonę Rey na tym zdjęciu.)
Julie, no nie wiem 😉. Różnica polega na tym, że Laguna jest drobniutka i przy swoim brzuchu faktycznie wyglądała karykaturalnie. Ja jednak do szczupłych nie należę więc liczyłam, że brzuch nie będzie tak widoczny.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się