Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

zduśka, ale w jakim sensie utracił swój dochód? Jeśli został zwolniony z pracy etc.?
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
31 marca 2016 19:48
Kenna tak dokładnie.  Np u mnie jest tak, że w zeszłym roku miałam macierzyński oraz później przez 2 miesiące pracowałam na pełen etat ale zrezygnowalam dla dobra dziecka I poszłam na wychowawczy ( bezpłatny ) i tutaj już mops sam zadecyduje czy kwalifikuje się tutaj do tzw dochodu utraconego. 

Edit.  Oczywiście nadal obowiązuje próg dochodów te 800 zł i na dziecko niepełnosprawne 1200 zł.  No ale jest już łatwiej jak biorą pod uwagę tylko 1 rodzica. 
Tak samo jak przy becikowym - dokumentuje się dochód za rok ubiegły ale jeżeli aktualna sytuacja jest inna (zmiana pracy a raczej płacy, utrata) to dodatkowo należy to uwzględnić we wniosku.

Ciekawe jak instytucja 500+ będzie działać😉
Pandurska My mamy BeSafe izi comfort więc nie pomogę. Z tego, co widzę (mój niemiecki przemilczę) to celujesz w montowany tyłem. Co do BeSafe to mogę powiedzieć, że solidnie wykonany, fajne materiały i wygodny dla dziecka.
zduśka, a to już zmienia postać rzeczy. Bo prawie cały zeszły rok byłam na wychowawczym (bezpłatnym), potem półtora miesiąca na najniższej krajowej, a teraz jestem już na wypowiedzeniu. Przejdę się do mopsu zatem, dzięki!
nada Dokladnie, w gre wchodza tylko montowane tylem. Wypatrzylismy jednak model "perspektywiczny" z opcja ewentualnego obracania w strone kier. jazdy. (BeSafe Izi Combi x4). Ogladalismy dzis w sklepie i bardzo nam sie podobal. Tylko glupki nie przymierzylismy do samochodu, bo eh..maz mi wpieral, ze nie mamy Izofixa, a mamy go oczywiscie  😂 Jutro podjedziemy jeszcze raz, bo akurat byla przecena az 100 euro na niego, wiec jest o co walczyc!

Mamy tylko zagwozdke z kolorem. Nie ukrywam, ze podobaja mi sie czerwone i niebieskie. Czarny bardziej stapia sie z samochodem, ale co jest praktyczniejsze tak naprawde?? 🤔
Szaro-brunatne, w ciapy. 😁
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
31 marca 2016 21:00
zduśka, sprawdziłam jeszcze raz i na wniosku jest napisane, że chodzi o dochody za 2014 rok, a nie za 2015. Piszą również o tym dochodzie utraconym ale w taki sposób, że i tak nie wiem o co chodzi.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
31 marca 2016 21:08
zduśka, sprawdziłam jeszcze raz i na wniosku jest napisane, że chodzi o dochody za 2014 rok, a nie za 2015. Piszą również o tym dochodzie utraconym ale w taki sposób, że i tak nie wiem o co chodzi.


To było by głupotą brać pod uwagę dochody z 2014 roku - zawsze do wszystkich świadczeń rodzinnych  brane są dochody z roku poprzedniego.  Myślę że wkradł się tam babol. ..

Edit. Ściągnęłam wniosek z mopsu w Pruszkowie i tam nie ma info,  ze dochód jest brany z 2014 tylko ze z roku poprzedzajacego składanie wniosku czyli 2015
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
31 marca 2016 21:11
Pandurska - ja mam dokładnie ten model be safea. Jak narazie pasował super do wszystkich samochodów, do ktorych przekladalam. Głownie jezdzi w kii sportage. Kupiłam czarny. Bo tak sobie ponyslalam, ze jest uniwersalny i najłatwiej bedzie sprzedac. Ot, taka teoria 😉
Ja w lutym składałam świadczenia rodzinne i też z 2014 wszystko chcieli. Zdziwiłam się,  Ale na rękę mi było.
Pandurska, Wizja My też mamy czarny, ale bierz co Ci się podoba 🙂
to w programie 500+ biorą pod uwage dochody z 2014 czy 2015? u nas taka sytuacja, że tylko w 2014 mój mąż pracował w DE, od 2015 do teraz już w Polsce, od tego czasu nie przekraczamy progu do 500+ więc załapiemy sie czy nie?
RaDag chcieli z 2014 pewnie dlatego, że rok 2015 można rozliczać do końca kwietnia.
O widzisz. To logiczne. Nie wpadłam na to 😉
U nas jest tak:
OŚWIADCZENIE CZŁONKA RODZINY O DOCHODACH OSIĄGNIĘTYCH
W ROKU KALENDARZOWYM POPRZEDZAJĄCYM OKRES, NA KTÓRY USTALANE
JEST PRAWO DO ŚWIADCZENIA WYCHOWAWCZEGO, INNYCH NIŻ DOCHODY
PODLEGAJĄCE OPODATKOWANIU PODATKIEM DOCHODOWYM OD OSÓB
FIZYCZNYCH NA ZASADACH OKREŚLONYCH W ART. 27, ART. 30B, ART. 30C, ART.
30E I ART. 30F USTAWY Z DNIA 26 LIPCA 1991 R. O PODATKU DOCHODOWYM OD
OSÓB FIZYCZNYCH (DZ. U. Z 2012 R. POZ. 361, Z PÓŹN. ZM.)*
Oświadczam, że w roku kalendarzowym** ........................................ uzyskałam/uzyskałem dochód
w wysokości .................... zł ................... gr z tytułu:

EDIT!!! O! faktycznie za 2014:
**) Wpisać rok kalendarzowy, z którego dochód stanowi podstawę ustalenia dochodu rodziny
w przypadku ubiegania się o świadczenie wychowawcze (w przypadku ubiegania się o świadczenie wychowawcze
na okres trwający od 1 kwietnia 2016 r. do 30 września 2017 r., należy wpisać rok 2014).



http://www.mopsrzeszow.pl/wnioski/sw2016/zal2.pdf

Ja się w to nie muszę bawić bo biorę tylko na drugą sztukę 😀 wtedy wniosek jest bardzo prosty.
JulieHaha, masz racje, to bylby optymalny kolor  😂


Wizja O! Widzisz! To jest jakis argument z kolorem! Zaraz jedziemy przymierzac i jak mi sie spodoba, to bierzemy! Jutro 500km do PL sie szykuje, wiec bedzie jak znalazl!

Pandurska a w Niemczech są zasiłki na dzieci? Tak po prostu na zdrowe dzieci pracujących rodziców, bez progów dochodowych itd? 🙂
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
01 kwietnia 2016 09:40
Dzwoniłam do mopsu. Nie dowiedziałam się właściwie niczego. Facet, z którym rozmawiałam sam nie wiedział o co chodzi. Mam zadzwonić za godzinę. Potwierdził jedynie ten 2014 rok.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
01 kwietnia 2016 10:01
gwash, w DE jest Kindergeld, na każde dziecko bez progu. Na pierwsze 190 euro, na drugie i dalej kilka euro więcej.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
01 kwietnia 2016 10:36
My na 500+ zarobiliśmy dosłownie o jakieś 30 zyla za dużo... :/
Czytałam taki artykuł, że pracownicy idą do szefów o obniżkę pensji o 100zł, żeby dostać te 500+.
Pracodawcom pasuje, bo niższe składki. Tylko Państwo traci.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
01 kwietnia 2016 12:04
Uff... Dodzwoniłam się i wiem wszystko. Jako, że w 2014 roku pracowałam, a później byłam na macierzyńskim i dopiero od października 2015 roku jestem na bezpłatnym wychowawczym, to muszę przynieść od pracodawcy zaświadczenie, że od października 2015 roku jestem na bezpłatnym urlopie wychowawczym. Oprócz tego dodatkowo ten nieszczęsny PIT za 2014 r. Myślałam, że będzie gorzej.
Czytałam taki artykuł, że pracownicy idą do szefów o obniżkę pensji o 100zł, żeby dostać te 500+.
Pracodawcom pasuje, bo niższe składki. Tylko Państwo traci.


Ale to dopiero po 30 września 2017 roku dostaną jakby co 😉 Bo teraz rozlicza się 2014 rok 😉
To my też w weekend do wniosku usiądziemy. A co tam...

A tymczasem borem lasem 😁
http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/a/tych-produktow-nie-wolno-kupowac-za-500-zlotych-na-dziecko-lista,9811414/2/
gwash Lotnaa juz odpowiedziala. Kindergeld przysluguje absolutnie kazdemu. Nawet polskiemu pracownikowi zatrudnionemu w Niemczech, a posiadajacemu dziecko w Polsce (choc ma sie to zmienic podobno, bo Angie sie przeliczyla chyba z liczba skladanych wnioskow  😉 ). Nie potrzeba zadnych zaswiadczen, tylko wypelnia sie wniosek, dolacza kopie aktu urodzenia i finito.

Uff, kupilismy jednak Cybexa Sironie. Niestety BeSafe jest tak wielki, ze byl straszny problem z wsadzaniem dziecka do fotelika. A ona mala przeciez, wiec co byloby pozniej?! Cybex za to pieknie sie wpasowal i pasuje pasazerce.
Tymczasem - jak postanowiłam tak uczyniłam i Dzionek jest już "pod domem" 😍 Padam na twarz, bo jednak akcja przeprowadzka i nadzór w nowej stajni z niemowlakiem u boku to z lekka hardkor, ale jestem przeszczęśliwa 🙂



Zazdroszczę 500+, my się niestety nie łapiemy - JESZCZE 😉
Dzionson, Ty wiesz - jakby coś to pomogę, gdyby trzeba było. Mam jeszcze bardziej "pod domem" niż Ty :kwiatek:
Dzionka Super wieści! My na pińcet będziemy się łapać dopiero od września/października o ile jeszcze będą mieli z czego wypłacać  😎
mery, trzymam kciuki!!! Urodzisz urodzisz 🙂 nie masz wyjścia!
Który szpital wybrałaś?


po Dzionkowych historiach podziękowałam za Zośkę i spróbuję w Praskim! 🙂

Dziękuję 🙂
I nie mów "hop!"...


wiem, wiem ze to u każdego inaczej... byłam wczoraj u dr i powiedział, ze nie widzi, żeby miało się cokolwiek zacząć...
miałam taka myśl wczoraj, że może jednak, więc o 24 dopakowywałam torbę do szpitala, ale w nocy spokój, teraz dalej spokój... nic to, czekamy!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się