WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli

Bogusław Linda podpisał się pod petycją jako jej współtwórca.
Bogusław Linda podpisał się pod petycją jako jej współtwórca.


Rzeczywiście, pod tą drugą petycją... przy okazji link do artykułu http://www.bialapodlaska24.info/wiadomosci/informacje/stadniny-koni-to-nie-fermy-niosek--ruszyla-lawina-listow-i-petycji-przeciw-dobrej-zmianie-w-stadninach,p97823079
Kurczę po co robić kilka ankiet?
ze strony "stadniny" Ewex Arabians w Trzyciążu (niech się rozwija i ma dobrze, ale jej skala nijak nie jest porównywalna do Michałowa):
"Stadnina Koni Ewex Arabians powstała w 2001 roku. Mieszka w niej obecnie 8 koni czystej krwi arabskiej (4 klacze,1 klaczka, 2 wałachy, 1 ogierek),oraz 1 klacz małopolska."

a tu Pani Anna Durmała:
http://www.strefaagro.echodnia.eu/artykul/anna-durmala-zastapila-jerzego-bialoboka-na-stanowisku-prezesa-stadniny-koni-michalow
skąd informacje, że wiek 28 lat, podany w powyższym artykule, jest błędny? w każdym razie tu występuje podane imię i nazwisko, studia mgr w latach 2003-8 (choć oczywiście nie ma pewności, że to ta sama osoba):
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:HshzSOkhH8MJ:nk.pl/school/60853/115+&cd=2&hl=pl&ct=clnk&gl=pl
profil usunięty niedawno, podobnie jak profil z facebooka:
[[a]]https://pl-pl.facebook.com/people/Anna-Durma%C5%82a/1265431165[[a]] - na 100% właściwej osoby, gdyż w google został fragment o stajni w trzyciążu
[[a]]https://pl.linkedin.com/in/anna-durma%C5%82a-9b879051[[a]]
zakładam, że to również ta sama Pani, pojawiająca się w publikacjach:
https://www.researchgate.net/publication/282426851_Frequency_of_hoof_conformation_faults_and_disorders_in_horses_of_several_breeds
https://www.researchgate.net/publication/266098865_Differentiation_between_fore_and_hind_hoof_dimensions_in_the_horse_Equus_caballus
zdaje się, że ktoś pytał, czy marek durmała spokrewniony? anna i marek durmała pojawiają się razem na liście maratonu pływackiego:
http://sucha24.pl/wydarzenia/powiat/item/2405-nocny-maraton-plywacki-zebrano-ponad-9-tys-zlotych

kiedy wieloletnich pracowników, sędziów, dyrektorów ogromnych, znanych na całym świecie, przynoszących zyski stadnin, zastępuje osoba będąca 3 lata po studiach (z całym szacunkiem dla Pani Anny - ale takie doświadczenie ma chyba co najmniej połowa tego forum), że już nie wspomnę o pracowniku arimr, o którym nawet nie wiadomo, czy ma choć tak nikłe doświadczenie z końmi zastępującym Pana Trelę.... komentarz nie jest potrzebny. w każdym razie jasnym jest, dlaczego nie podano nawet udawanych uzasadnień tych odwołań i czemu nagle znikają profile tych osób we wszystkich portalach - żadne uzasadnienie nie jest możliwe, choćby nie wiem co wymyślono...
Podpisane .
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
22 lutego 2016 15:44
fortuna, niezłe podsumowanie. Nic więcej nie trzeba mówić 🙁
Wklejam tekst artykułu, w którym występują razem: Marek Durmała i Anna Durmała... zanim ten tekst też może zniknie :/

http://sucha24.pl/wydarzenia/powiat/item/2405-nocny-maraton-plywacki-zebrano-ponad-9-tys-zlotych

sobota, 27 czerwiec 2015 22😲9
Nocny maraton pływacki - zebrano ponad 9 tys złotych!

- To była najlepsza impreza, jaką kiedykolwiek zorganizowaliśmy w krytej pływalni w Suchej Beskidzkiej - słowa głównego pomysłodawcy Nocnego Maratonu Charytatywnego, prezesa UKS Jasień Sucha Beskidzka, Łukasza Miklusiaka mówią wszystko. W piątkowy wieczór nie brakowało niczego - była wspaniała zabawa, świetna organizacja i szczytny cel, który udało się zrealizować.

Prawie setka uczestników w różnym przedziale wiekowym (od 7 do ponad 60 lat) pojawiła się na starcie I Nocnego Charytatywnego Maratonu Pływackiego, który odbył się w nocy z piątku na sobotę 26/27 czerwca w Krytej Pływalni w Suchej Beskidzkiej. - Zgłoszonych mieliśmy osiemdziesięciu zawodników, ale tuż przed imprezą dopisało się jeszcze do listy kilkanaście osób. Nie wszyscy z osiemdziesiątki pojawili się, głównie z powodu chorób, ale za to byli obecni na trybunach i tak wspierali naszą ideę. Nie spodziewaliśmy się aż tylu uczestników, na liście startowej pojawiło się dokładnie 97 nazwisk, adepci pływania z suskiego Jasienia, miłośnicy pływania, ale i całe rodziny z dziećmi - mówi Miklusiak.

Uczestnicy mieli do przepłynięcia 42 195 metrów, a zatem dystans maratonu, na co złożyło się blisko 1700 długości basenu! - Byłem już kiedyś uczestnikiem podobnej imprezy, więc trochę wiedziałem, jak to ma wszystko wyglądać. Role były podzielone i każdy z sędziów czy innych osób odpowiedzialnych za organizację, wiedział co ma robić - dodaje Miklusiak. Wszystko to dla poważnie chorej nauczycielki suskiego LO Magdaleny Olejniczak, która cierpi na chorobę nieznanego pochodzenia. Po długich próbach zdiagnozowano ją jako „syndrom sztywnego człowieka”, przypadłość właściwie nieuleczalną. Jednak w ostatnich miesiącach w Stanach Zjednoczonych przeprowadzono skuteczną terapię komórkami macierzystymi, obecnie pojawiła się szansa, by tego typu leczenie przeprowadzić w Polsce, co wiąże się jednak  z dużymi kosztami z uwagi, iż NFZ nie refunduje eksperymentów.

Przed rozpoczęciem maratonu fantastycznie publiczność i wszystkich startujących rozgrzała Marta Chaja-Kubas prezentując różne układy ćwiczeń fitness. - To było niesamowite! Pełna hala, a ponad sto osób w slipkach podskakuje i naśladuje kolejne układy (śmiech) - mówi Łukasz Miklusiak.

Po takim kapitalnym wprowadzeniu można było przystąpić do "dania głównego". Blisko setka pływaków została rozlokowana na sześciu torach według wieku i umiejętności pływania, a następnie ręce i nogi poszły w ruch podczas sztafetowych zmian. Każdy mógł przepłynąć dowolną odległość, ale po każdych 50 metrach, czyli dwóch długościach basenu, musiał zrobić sobie przerwę. - Nie każdy jest wytrawnym pływakiem. Takie są względy bezpieczeństwa. O bezpieczeństwo uczestników dbali ratownicy wodni, strażacy i służba medyczna. Na koniec okazało się, że na szczęście ich udział ograniczył się jedynie do czujności oraz wkładu w budowanie zakładanego dystansu (np. czwórka strażaków z OSP Sucha Beskidzka miasto przepłynęła łącznie ponad 7 kilometrów!) – wyjaśnia Miklusiak.

W krytej pływalni ani na moment nie było tego wieczoru cicho - konferansjerkę prowadziła Barbara Zyzańska, po mikrofon często sięgał także sędzia główny Piotr Staszak. Cały czas grała muzyka, a na ścianie można było śledzić licznik, który pokazywał przepłynięty aktualnie dystans. Około godziny 23:30 zgasło światło w pływalni (uspokajamy, że celowo, nie z powodu awarii), muzyka zmieniła się na bardziej nastrojową, a z projektora zaczął lecieć film o życiu i dokonaniach Magdaleny Olejniczak. - Nikt nie znał pływalni z takiej scenerii. Rozległo się wow, były oklaski. Oczywiście maraton trwał w najlepsze, ale wielu skupiło się wtedy właśnie na filmie o Magdzie - przyznaje Łukasz Miklusiak.

Maraton symbolicznie zakończyła Aleksandra Sikora - uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Suchej Beskidzkiej, wychowanka UKS Jasień Sucha Beskidzka, mistrzyni Europy w triatlonie. Ola była także jednym z wyróżnionych przez nasz portal sportowców podczas tegorocznej gali "Sportowiec Roku 2014 w Powiecie Suskim". To właśnie Ola przepłynęła ostatnią długość basenu (23 minuty po północy) i tym samym zakończyła w imieniu pozostałych pływaków nocne zmagania z czasem i dystansem.

- Ustanowiliśmy rekord Suchej Beskidzkiej, a pewnie i powiatu suskiego, w długości przepłyniętego dystansu. Będzie co bić w przyszłorocznej edycji, oj będzie - zapewnia Łukasz Miklusiak.

W trakcie maratonu zebrano łącznie 9377, 21 zł (6950 zł od sponsorów, 2427,21 z samej imprezy z datków i losów). Pieniądze zebrane w trakcie imprezy przeznaczone zostaną oczywiście na leczenie i rehabilitację Magdy Olejniczak. Cały czas otwarte jest też konto Magdy w Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko” nr 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 z dopiskiem „Magdalena Olejniczak 104/O (dot. firm oraz instytucji). - Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tak rewelacyjnego poziomu organizacyjnego Maratonu, organizatorom, współorganizatorom, sponsorom, uczestnikom, kibicom na trybunach, strażakom, instytucjom samorządowym, mediom, które objęły Maraton swoim patronatem, słowem WSZYSTKIM. I pamiętajmy: to dopiero początek, dopiero się zaczyna, za rok znów popłyniemy, znów pomożemy komuś potrzebującemu, a wszystko w atmosferze radości, serdeczności i wspólnoty. Dzięki! - dodaje na zakończenie Łukasz Miklusiak.

Lista sponsorów, którzy wsparli I Nocny Charytatywny Maraton Pływacki: restauracja Pełna Chat, Auto Serwis Jancarz, Kasper Suski, Metal-Bud, Strefa Zamieszkania, kwiaciarnia Magnolia, restauracja Estragin, Intermarche, Bank Spółdzielczy, Zawojski, Kuracjusz Beskidzki, Zadoil, VULKAN, Samanta, Sużyw, Nadleśnictwo Sucha Beskidzka, Pacyga Meble, Cukiernia Ewa, Lewiatan, Valvex, Kubielas – ogrodzenia i bram, Studio fryzur, LURKA oraz inni anonimowi sponsorzy.

A tutaj lista tych, którzy wzięli udział w maratonie pływackim. Dziękujemy - jesteście Wielcy!!!

Polak Liliana
Polak Marzena
Polak Waldemar
Pochopień Magdalena
Drońska Aleksandra
Gąska Daria
Gąska Krzysztof
Gąska Sylwia
Kiepura Jan
Tomasz Lenart
Wilczek Wojciech
Wilczek Ryszard
Klimowska Anna
Kierski Olgierd
Janik Katarzyna
Zachura Magdalena
Łysiak Krzysztof
Pochopień Tomasz
Parchański Leszek
Surzyn Aleksandra
Sowa Grzegorz
Jeremowicz Maciej
Maj Natalia
Pająk Dorota
Frąckiewicz Piotr
Durmała Anna
Durmała Marek

Bogdanik Andrzej
(...)
Róbcie screeny, albo PDFy z artykułów 🙂

Fortuna
Jesteś niesamowita!
http://konpolski.pl/milosnicy-koni-podpiszcie-petycje/

"Koń Polski" zaangażował się do całej sprawy - BRAWO !
Edit. Kasuje, bo nie umiem skrócić linku i sie forum rozjechało  :kwiatek:
Była notka z PZHK
Za to uwielbiam re-voltę!! Dzięki kochani Wam za wsparcie w naszej walce bo jak pewno wielu z Was wie, nie ma wsparcia ze strony portalu Polskie Araby i PZHKA.....   😵  😵   Nie pomagają oni jedynie +kilka osób no i pewni prywatni hodowcy, którzy przyczynili się do tej zmiany i ją popierają.
Tak, są osoby, które to popierają   🤔
Przepraszam, własnie ukazał sie artykuł P. Luft na PA
Edith: dopisek
Czy tylko mi sie rozjechal wątek?

Przed chwila w ten mówili o odwolaniach, choc niewiele.
Oglądajcie FAKTY na TVN. O 19 będą informacje na temat tych zmian.
W faktach na TVN o 19 ma być reportaż - właśnie była zapowiedź.

edit: bera nie zauważyłam postu
Dzieki za info obym zdążyła z pracy!!
Z różnych stron dochodzą różne plotki w sprawie niektórych prywatnych hodowców, którym rzekomo te zmiany personalne są na rękę, ba!, podobno się nawet do nich przyczynili...? Tak więc znowu prośba do dziennikarzy, jeśli jacyś trafiają na to forum, o próbę przeprowadzenia wywiadów z wymienianymi często w rozmowach w środowisku kilkoma prywatnymi hodowcami koni arabskich lub też zebrania informacji o tych osobach w celu wyjaśnienia sprawy...
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
22 lutego 2016 17:11
Wiecie co ... ja nie wiem, czy oni tej dziewczynie (jest w moim wieku  :zemdlal🙂 "zrobili dobrze", czy odstawili niedźwiedzią przysługę. Świat arabski i pracownicy jej w życiu nie zaakceptują.

do tego jaką ona musi mieć sieczkę w głowie, że bez przygotowania i doświadczenia zgodziła się taką pracę przyjąć, trzeba mieć tupet , nie ma co , i 0 krytycyzmu co do swojej osoby :/
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
22 lutego 2016 18:11
Coś rozjechało wątek. Nie da sie czytać przez telefon  🙁
do tego jaką ona musi mieć sieczkę w głowie, że bez przygotowania i doświadczenia zgodziła się taką pracę przyjąć, trzeba mieć tupet , nie ma co , i 0 krytycyzmu co do swojej osoby :/


Jest po prostu pionkiem w czyjejś grze...
Cyśka   Załoga G :D
22 lutego 2016 18:16
W "Wydarzeniach" na Polsacie jest reportaż na temat tych zmian.
Moon   #kulistyzajebisty
22 lutego 2016 18:41
Cisną mi się na usta przekleństwa, których pochodzenia nawet nie znam, no rzesz co za je$%^%&ny ciemnogród!  😤
Co to za farmazony - pan X jest akonomistą, a pani Y zootechnikiem?! To jakby na ordynatora w szpitalu dać operatora wózka widłowego i napisać to w oficjalnym oświadczeniu. Śmiać się czy płakać?

Będę krakać i czarnowidzić, ale niestety coś mi się zdaje, że to będzie schyłek polskiej hodowli, nowi 'spece' rozniosą wszystko w drobny mak w zastraszającym tempie, a wszystkie petycje i protesty na nic się zdadzą, bo bucefały na stołkach będą tylko przytakiwać z powagą, a w duchu się śmiać, bo przecież i tak mają to w głębokim poważaniu.
SAFIE to chyba ona " zrobiła komuś dobrze "
Zamrucz   Gdziekolwiek iść chcesz, hej, pójdę tam i ja:)
22 lutego 2016 18:56
Aby utrzeć samopoczucie nowo wybranym kierownikom zorganizowalabym akcję "odwiedzamy Janów i Michałów - najlepsze stadniny koni arabskich zanim przestaną być najlepsze".  Ciekawe jak zareaguje taki nowy zarządca jak mu pod firmę zajedzie autobusik takich szydercow. Można by było zadawać tak niewygodne pytania, jak " jakie są plany rozwojowe, co pan planuje na arenie światowej w roku 2016 czy też zupełnie niewinne: ile trwa ciąża klaczy" 😀
do tego jaką ona musi mieć sieczkę w głowie, że bez przygotowania i doświadczenia zgodziła się taką pracę przyjąć, trzeba mieć tupet , nie ma co , i 0 krytycyzmu co do swojej osoby :/

Zarówno ona jak i pan ekonomista są tak durni że nawet nie zdaja sobie sprawy z własnej niewiedzy.No wyć się chce. Najgorsze że media przedstawiają problem w taki sposób że przeciętny ogladacz nie wie o co chodzi. Ludzie myślą że hodowla to wywalanie gnoju i zadawanie siana  🙇
nie ma wsparcia ze strony portalu Polskie Araby i PZHKA.....   😵  😵   Nie pomagają oni jedynie +kilka osób no i pewni prywatni hodowcy


2 + 2 = ... ?
komunikat PZHK

Oglądał ktoś Fakty?,Bo niestety dopiero wróciłam do domu i nie zdążyłam obejrzeć.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
22 lutego 2016 19:32
Bardzo porządny ten reportaż Faktów. Ten z Wydarzeń też ma byc wkrótce dostępny w sieci.
🏇 🏇 🏇
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się