Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Pomijając fakt, że zwolnienia od psychiatry są praktycznie nie do podwazenia, to ...
Jeśli na zwolnieniu będzie kod 2 (1-pacjent musi leżeć, 2-pacjent może chodzić), to nie będzie raczej problemu z takimi wypadami. Poza tym zawsze można te wypady podciągnąć pod element terapii.
Wiecie jak to przy dwóch koniach i dużym psie, mnie więcej w domu nie ma niż jestem. Wolałam zapytać czy w razie jakiejś kontroli nie będzie tzw "przypału"
Zwolnienia od psychiatry praktycznie w 99% idzie obronić... (nie)stety... bo kombinatorów nie brakuje.
dzięki za pomoc, czas zresetować trochę głowę
Pytanie dotyczy influencesrstwa czy jak to tam nazwać.
Czy mając konia rzadkiej rasy/maści - prowadząc go prawidłowo, nie być "sweet koniareczkom" jest się w stanie coś dorobić do domowego budżetu poprzez media społecznościowe. Współprace, obserwujący itp.
Nie jestem biegła w te klocki, w sumie nie wiem kogo mogę o to zapytać 😜
Z Instagrama i tiktoka w zasadzie tylko przez współprace, sponsoring. Na YT masz monetyzacje filmów. Ale trzeba mieć dryg do tego i cierpliwość :P wbrew pozorom nie aż tak łatwo się wybić, bo jest masa takich kont.
Facella   Dawna re-volto wróć!
20 kwietnia 2023 15:27
wistra, jak ładny, fotogeniczny to naucz sztuczek i wypożyczaj do sesji. Stawanie dęba, stęp hiszpański, ukłon, kładzenie na zawołanie. Social media to jest mnóstwo roboty, musisz cały czas wrzucać treści i to nie byle jakie, tylko takie które przyciągają obserwujących. Dużo się narobisz, a sporą część współprac stanowi jednak barter.
Pytanie do osób wożących konie.
Tak pomyślałam że chciałabym mieć możliwość w razie w zatargac dwa konie przyczepka.
Mam kat. B, dorobilabym E
Czy potrzebuje coś jeszcze żeby wieźć konie ? Mówię o swoich/znajomych, nie chce na tym zarabiać.

Niektórzy mówią że robienie E jest bez sensu, żeby robić od razu C+E.
Tyle że ja nie chcę na koniowóz a po prostu przewieźć raz na rok dwa konie 😄
Jak nie masz do dyspozycji dużego koniowozu, że w razie w musiałaby nim jechać, to raczej bez sensu, zrób samo E.

Jeżeli w przyszłości bierzesz pod uwagę, że mogłabyś prowadzić duży koniowóz, to wtedy lepiej zrobić. Bo trik jest taki, że nawet jeśli masz E, ale zrobione do B, to potem do ciężarówki to się nie liczy i trzeba robić C+E, no ewentualnie samo C, ale to też już wtedy bez sensu.
Nie no jak nie planujesz jezdzic ciężarówką to bez sensu robic CE ktore jest drozsze kilka razy.
Zrobienie kat. C+E dokładnie to pakietu: C, kawlifikacja zawodowa i C+E bo inaczej nie ma to sensu, ze wszystkim kosztowało mnie prawie 13 tys. i prawie pół roku chodzenia na zajęcia,jazdy i 4 egzaminy, dwa teoretyczne i dwa praktyczne 😉 W 2019 roku robiłam B+E kosztowało mnie to ok 2 tys ze wszystkim i niecałe 2 miesiące, 1 egzamin praktyczny 😉
Do wożenia swoich koni potrzebujesz jeszcze kursu konwojenta zwierzat, który można zrobić razem z kursem dezynfekcji środków transportu 1 dzień online i ok 700zł.
Jedyne co to faktycznie jesli nie masz kat. B+E a zrobisz najpierw C a później C+E to z automatu masz nadaną kat. B+E. Ale czy warto tyle kasy wydawać i czasu marnować jeśli nie chce się później w transporcie pracować ?
MATRIX69, no właśnie to z tym konwojentem
Znaczy, ktoś mający E (czy B +E czy C+E) może ciągnąć pustą przyczepę czy np. z sianem ale nie może wieźć koni.
Potrzebuje dodatkowego papierka.
Dobrze rozumiem ?
No tak to z grubsza wygląda, małe są szanse, że zostaniesz zatrzymana do kontroli, ale jeśli tak i nie będzie na pokladzie konwojenta to jest to podstawa do nałożenia kary. Nie znam nikogo kto by taką karę dostał więc nie wiem jakie są widełki.
Kurs konwojenta potrzeba jak się wozi cudze konie, albo swoje, powyżej 60km ? Oczywiście większość wozi więcej niż 60 i nikt nie sprawdza tego.
Tak, powyżej 60 km lub zarobkowo, nikt zazwyczaj nie kontroluje jeżdżącej drobnicy tylko duże transporty, ale obowiązek jest posiadania konwojenta zwierząt na pokładzie. Nie musi to być kierowca, ale musi fizycznie być taka osoba podczas transportu. Tak jak pisałam nie znam nikogo kto dostał by mandat za brak takiego uprawnienia, ale to nie znaczy, że nikt nigdy mandatu za to nie dostał 😉 Pewnie służby nie zatrzymują do kontroli tylko po to żeby sprawdzić czy jest konwojent, ale jak zatrzymają to sprawdzają tak jak czy ma się odpowiednie prawo jazdy, wagę przyczepy itp.
Swoją drogą chciałam zrobić ten kurs, ale stacjonarnie jest kicha nie ma chętnych, a nie uśmiecha mi się kupować nowego laptopa i wymieniać internetu w domu na szybszy żeby zrobić jednodniowy kurs za 700zł 🙁
Czy ktoś probowal naostrzyć maszynkę do golenia ADLER? Taka dla psów. Moja wczoraj totalnie się stępiała i zastanawiam się czy da się ja jeszcze uratować czy muszę kupić nowa…
Saklawia, a nie możesz po prostu kupić nowej głowicy?
Tego się nie ostrzy, bo ostrza są z głowicą razem na click.
Perlica, poszukam głowicy. Zastanawiałam się po prostu czy da się naoszczyc 😉 dziękuje za odzew.
No więc. Ostatnio wracając od ogiera, zostałam zatrzymana do kontroli. I policjant chciał mi wlepić mandat o wysokości 800zl za brak konwojenta właśnie, gdzie poinformował mnie, że grozi mi do 1500zl. Uprzejmie go poinformowałam, że jestem 30 km do domu i nie zamierzam płacić mandatu. Po czym on skonsultował się i stwierdził, że mam rację i pojechałąm do domu. Mam kat.B+E
I teraz pytanie co jeśli np. Pojadę do Wawy 300 km od domu bo poprosi mnie koleżanka o Transport konia np. 20 km. To czy mogę podjechać jej i go legalnie przewieźć? Przecież nie będę go wiozła więcej niż 60 km .
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
26 kwietnia 2023 15:07
Dopuszczalny transport własny (bez uprawnień konwojenta) dotyczy do 50 km "w koło komina" zwierząt, których jesteś właścicielem. Z tego co pamiętam z kursu na przewoźnika/konwojenta to taka sytuacja jak opisujesz teoretyczna, wymaga posiadania licencji dlatego, że koń nie należy do ciepie oraz jesteś poza miejscem swojego zamieszkania.
Saklawia, w ogóle nie opłaca się tego ostrzyć, bo ostrzenie ostrza na click to wydatek koło 100, a nowa głowica kosztują 40 zł 😀

https://allegro.pl/oferta/glowica-zapasowa-do-maszynki-adler-ad2823-ad-2823-13551594743
Bajahorses, faktycznie w takim razie nie będę się wygłupiać i kupię nowa głowice.
Mam kilka książek do sprzedania - gdzie wrzucacie takie ogłoszenia? Część to pozycje dalej "na topie", nie jakieś tam starocie, nie chce ich oddawać za darmo czy symboliczne kwoty (choć takie do pozbycia się za symboliczną dyszkę też mam).
Jak dotąd raczej sobie zostawialam większość, ale mam już zastawioną półkę i sporą część podłogi, a conajmniej połowa zbioru dalej mieszka u mojej mamy 🙈 Chciałabym je ewakuować, bo już raz pożyczyła moje piękne wydanie Diuny i ponad rok walczyłam o jego powrót 😑 no i obawiam się o resztę, żeby nie potraktowała ich tak samo niefrasobliwie.
No i tu w sumie drugie pytanie - jakiś sensowny, acz niedrogi i zgrabny mebelek do przechowywania książek? Wynajmuję, więc raczej Ikea czy coś, żeby nie było szkoda nie zabierać ze sobą w razie przeprowadzki 😉
keirashara, https://www.facebook.com/groups/518047444937074/ i tego typu grupy... Ale ja ino fantastyka, to innych nie znam :P
budyń, - u mnie 95% to fantastyka, więc idealnie 😁👌
madmaddie   Życie to jednak strata jest
06 maja 2023 19:15
olx też. Ja na fejsie nie kupuję, bo przesyłka. A taki olx już taniej.
Martita   Martita & Orestes Company
08 maja 2023 07:24
keirashara Kallax z Ikei na książki. Mieści dużo, dużo różnych kombinacji i cenowo nie boli "strasznie".

A jak wystawisz gdzieś książki to podeślij linka 😉
Martita, - kallax poległ właśnie 🤣 znaczy nie ogarnia zbioru, a na szerszego niż podwójny nie bardzo mam miejsce 🙁 on wypada też mało optymalnie, bo komory są sporo wyższe niż książki, kładę na tych stojących poziomo dodawkowo, ale to taka se opcja.
Martita   Martita & Orestes Company
08 maja 2023 10:57
keirashara Ja mam tego na 4 "kratki" i faktycznie trzymam tam większe książki i planszówki. Na mniejsze mam Billy - spoko jest to, że samemu ustalasz odległość między półkami i można dokupić ich więcej. To może coś w te stronę?

Jak nie to się poddaję 😅🤣
keirashara Z podobnych do Kallaxa jest jeszcze Flysta, ma cieńsze ścianki w środku i trochę lepiej wykorzystuje przestrzeń dzięki temu. No ale wielkiego księgozbioru nie pomieści. Jeśli masz naprawdę dużo książek, to Billy to taki klasyk, można go wybrać w wielu różnych wymiarach, dobrać drzwi, jeśli ktoś chce itp. Trafia się też używany na Olx albo lokalnych grupach sprzedażowych.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się