Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Facella   Dawna re-volto wróć!
02 marca 2023 00:15
Sonika, ale marchewkowa pytała o ubezpieczenie instruktora, nowe, nie przedłużenie. Bez podpisu nie ma opcji żeby to przeszło, a jeśli jaśniepan agent twierdzi, że jest inaczej, bo jakieś przepisy uległy zmianie, to niech te przepisy poda.
Facella, też bym się kontaktowała bezpośrednio z firmą. Agent to agent ma kasę od umowy to może być różnie z jego wierzytelnością 😅
Sprawdź dokładnie historię korespondencji i co dostałaś od agenta. Poprosiłaś o ofertę i dostałaś ofertę? To nie jest ubezpieczenie. Oferta wygląda podobnie do polisy ale nią nie jest. Jest wyraźnie zaznaczone, że to oferta. OWU nie ma tu nic do rzeczy. To, że agent je wysłał i że o nie poprosiłaś to jest zupełnie osobna sprawa. Pytanie czy gdzieś w mailu nie napisałaś, że ok, akceptujesz ofertę? Jeśli coś takiego napisałaś to nic dziwnego, że agent wystawił polisę. Jeśli nic takiego nie napisałaś, to po prostu agent próbuje cię oszukać. Bo prośba o ofertę i o OWU to NIE JEST zamówienie polisy.
W czym pierzecie "popraniowo" cuchnącą potem odzież techniczną, żeby to miało sens? Moczenie w cytrynie pomaga na 1, może 2 założenia...
W płynach do odzieży technicznej z Nikwaxa na przykład, Basefresh sie to chyba nazywało. A , no i nie rozumiem co znaczy " popraniowo", bielizny termo nie pierze sie w proszkach, tylko i wyłacznie w tych płynach, właśnie po tp, żeby nie pachniała brzydko.
Sivrite, - miks octu dodanego do prania i sanytolu zamiast płynu do płukania zadziałał u mnie 🙂 Sanytol to płyn antybakteryjny.
Mi na pozbywanie się różnych smrodkow pomaga płyn do prania Smell z hurtowni zoologicznej.
Szam, nie używam do niczego proszku. "Popraniowo" mam na myśli to, że mocno przepocone rzeczy mają taki specyficzny zapach dopiero po praniu. Na pewno nie pomaga, jak odleżą swoje przed praniem też, ale będę robić prania z trzema rzeczami...
Keirashara, spróbuję, dziękować.
Saklawia, ale to na pot czy na zwierzęce smrody?
Niby na zwierzęce - mocz, ślina itd ale na ludzki pot tez działa.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
05 marca 2023 11:38
Czy ktoś korzystał z toppera utwardzającego na materac? W wynajętym mieszkaniu mam koszmarnie miękki, a że raczej nie zostanę tu długo to nie chce kupować porządnego materaca
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
13 marca 2023 10:31
Na jakiej stronie składa się reklamacje do PKP gdzie dzięki nie działającemu wifi 🙃 nie można było okazać biletu do kontroli i dostało się mandat? Gdzie wnioskować o ten zwrot? (mam orginalny bilet który kupiłam przed podróżą i ten z mandatem)
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
13 marca 2023 10:34
donkeyboy, a PKP ma obowiązek działającego wifi? :P Pytam serio, bo nie spotkałam się z tym
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
13 marca 2023 10:45
Pati2012, nie wiem czy ma, powinien mieć skoro deklarują że jest. W sumie mniejsza o to bo bilet miałam kupiony tylko go pokazać nie mogłam w żaden sposób (telefon mi się skopsał), próbowałam przez godzinę wejść na wifi w pociągu żeby ten bilet wyciągnąć z konta na stronie PKP ale d*pa xd
Konduktor powiedziała że mogę sobie wnioskować o zwrot ale nie wiem gdzie. Pani w okienku na dworcu dała formularz ale ja nie mam przenośnej drukarki żeby sobie wydrukować i jej ten formularz wypełniony oddać, więc powiedziała że można online też. Ale gdzie już nie xd
Facella   Dawna re-volto wróć!
13 marca 2023 10:46
donkeyboy, ale to Twoim obowiązkiem jest móc okazać bilet. Trzeba było go zapisać na urządzeniu, użyć sieci komórkowej albo poprosić współpasażerów o utworzenie hot spotu. To nie jest problem PKP że o to nie zadbałaś.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
13 marca 2023 10:47
Facella, ale nie chodzi o to że się noszę że wifi nie było tylko że miałam bilet kupiony a nie mogłam go pokazać bo telefon mi padł z niezależnych ode mnie przyczyn. A do wifi próbowałam się dobić na laptopie.

Uwierz mi że nawet wyskoczyła jakaś pani i użyczyła mi telefonu tylko żebym ja to pamiętała jakie hasło itd miałam jak to wszystko na telefonie zapisane

Wytłumaczyłam zresztą konduktorce o co chodzi i powiedziała żeby wziąć ten mandat i zareklamować skoro mam bilet ale nie mam jak pokazac to mi zwrócą kasę. Tylko nie ma jasnego formularza gdzie
donkeyboy, a to było intercity ?
Na ich stronie jest wszystko jasne. Wpisz tylko bilet reklamacja.

Według mnie należy ci reklamacja, u mnie w MPK tak to działa, że nawet po dostaniu mandatu (np. za brak legitymacji i jazdę w sumie bez biletu) można pójść i uargumentować to. Mandat zazwyczaj anulują.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
13 marca 2023 11:23
Sonika, tak intercity. Znalazłam jakiś formularz reklamacyjny dot. mandatu (ale wezwanie do zapłaty) może akurat to ten a jak nie to może mnie łaskawie przekierują 🤞
Dzięki! 💐

Zastanawiam się : chce kupić czystek.
Taki końskich firm kosztuje dwa razy więcej niż najprostszy z allegro. Przy czym ten z allegro jest opisany jako herbata. Czy to jest to samo co zioło ze sklepów jeździeckich?
Czy zioła na herbatę to coś innego niż zioła dla konia do jedzenia ?

Podobnie jest z np. miętą czy rumiankiem
Sonika, To samo.
Jak myślicie, to ślad dużego psa czy wilka?
Duży pies bardziej prawdopodobny, ale wilki przewijają się przez okolicę.
Szetlandzia łapka dla skali.
Ślad.jpg Ślad.jpg
Teodora, jak dla mnie pies, choć nie jestem ekspertem.
Wilka są bardziej podłużne i dwa palce są jakby z przodu.
Pies ma okrągła łapkę i wszystkie palce blisko siebie.
Ale fakt że jakiś gigantyczny pies musi być
Też obstawiam psa 🙂
Czy ktoś wie dlaczego teraz jest w radio taki ogrom reklam środków ochrony roslin? Lata wstecz chyba nie spotkałam się z tym praktycznie wcale (albo nie przywiązywałam uwagi do tego), a teraz....co włączę radio to ciągle jakieś adjuwanty, opryski itp... o co kamann?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
23 marca 2023 10:29
martrix, Wiosna 😉 Zawsze na wiosnę słychać te reklamy. Przynajmniej w rmfie, bo to mamy najczęściej w biurze włączone.
zembria, no właśnie ja teraz słucham RMF i jest tego multum. Nie przerzucałam na inne stacje, więc nie mam porównania. Wcześniej też nie słuchałam RMF tylko albo swoje playlisty, albo Radio ZET - w ZET nie spotkałam się z tymi reklamami (albo nie były tak nachalne), a tutaj 5 razy na godzine 😂
Ja tu z takim pytaniem, może ktoś będzie wiedział... Jak będę przewoziła z Polski do ES suplement CBD dla konia (ten z Horseline) to mnie nie zatrzymają na kontroli? W składzie czytam że tam CBD ale i jakieś śladowe THC jest, nie chciałabym wyjść na przemytniczke 🙃 dodam że posiadam tylko bagaż podręczny
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
23 marca 2023 18:22
feno, to chyba zalezy jakie sa przepisy w Hiszpanii na temat legalnosci i importu?
Sonika, magda, dzięki!

W okolicy bywa jużak, takie mało toto nie jest. Więc może on. W sumie chyba wolałabym w normalnego wilka od niewychowanego jużaka z nieogarniętym właścicielem. Z wilkami liczyłabym na niewchodzenie sobie w drogę.
Teodora, przekątne tropu wilka można przeprowadzić nie zahaczając o opuszki, jak na grafice. Poza tym wilk "sznuruje", czyli zostawia tropy w linii prostej.
4f9649631a803_o_original.jpg 4f9649631a803_o_original.jpg
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się