Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
07 czerwca 2016 11:08
Naprawdę? Mając oficerki czy sztylpy może się zdarzyć, że puślisko będzie przeszkadzać? Czy to bardziej taki zamiennik dla sztylp?
Kurczak, zamiennik.
Kurczak, - ja bym nie umiała w którkich skarpetach jeździć, serio - często robi się przerwa między bryczkami, a skarpetą. W oficerkach z zamkiem z tyłu funduje mi to otarcia, w sztylpach też średnio przyjemnie dotykać gołą skórą skóry, bez niczego to czesto bryczki niezłapane skarpetą ciągną się do góry, nie dosć, że niewygodnie to też obetrzeć mogą, albo właśnie puśliska szczypią. No i ja po prostu mam długie odnóża, bryczesy do kostki to jakiś mit, mało które mi tak sięgają, nawet te przedłużane, zwykłe skarpetki tego nie łapią.
No i tak, z początku po prostu taniej kupić długie skarpety, niż sztylpy. Pół biedy, jak ktoś ma łydke w formacie standard i może sobie pozwolić na tańszy wypust sztylpów, tych numerowanych s,m,l itd, które można kupić do 100zł, ja potrzebuje szytych na miare i nie ma przebacz, 200zł muszę dać. Przy początkowych wydatkach to jest dużo, a nie ja jedna tak mam. Z początku też część osób wsiada w leginsach, tu też złapanie skarpetą się przydaje, żeby grzecznie leżały na nodze.

arasekiola - no to cóż, to jest sport, jak ktoś jest mniej rozruszany, to będzie miał pod górkę, bo po prostu musi wyrobić mięśnie i kondyche. Słabsze mięśnie, to słabo na koniu działają. Polecam zacząć spacerować, albo ćwiczyć w domku jakkolwiek, to i na koniu będzie łatwiej 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
07 czerwca 2016 11:31
Raz zapomniałam długich skarpet z domu, jeździłam bez. Nigdy więcej, rzep w bryczesach mi się rozpiął i podwinęły się prawie pod kolano, bo miałam wtedy trochę za luźne sztylpy. I większość bryczesów mam przykrótką (moje ulubione mam do pół łydki  😵 ), nie wyobrażam sobie na gołą nogę zakładać sztybletów i sztylp.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
07 czerwca 2016 11:43
Rany, taka bzdura, a ja tyle lat żyłam w nieświadomości 😉
keirashara,Facella, za krótkich skarpetek też nie lubię ale już trochę dłuższe nigdy mi na koniu nie przeszkadzały.
Kurczak, - u mnie na tyle długie, żeby łapać większość bryczesów są po prostu tylko podkolanówki 😁
Sonkowa, Kastorkowa, Młoda, dzięki dziewczyny, będzie miał dobrą dokumentację 😀

arasekiola, moim zdaniem każdy może się nauczyć jeździć na tyle, żeby sobie pojeździć dla przyjemności czy jechać w teren z kimś bardziej doświadczonym. Czasem trzeba więcej czasu poświęcić na początki, bo to najtrudniejsze, złapać równowagę, wyrobić odpowiednie mięśnie, wyrobić dobre nawyki. Niech druga połówka się nie zraża, tyko ćwiczy i będziecie sobie jeszcze chodzić na leśne spacery 😉
Młoda   Kochać to nie znaczy, zawsze to samo.
07 czerwca 2016 15:57
Da się nie nauczyć jeździć konno, spotkałam się przez 8 lat z JEDNYM przypadkiem. Facet (ok 35 lat) przez półtorej roku jazdy dwa razy w tyg nie nauczył nie anglezowac. Kompletnie nie mógł złapać rytmu, anglezował jakby w pół taktu.. Ale sądzę że z nim bylo coś nie tak ;-)
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
07 czerwca 2016 17:46
Trzeba go było nauczyć jeździć w półsiadzie 😀
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
07 czerwca 2016 18:49
aresekiola, tanie sztylpy ze Starta to 85 zl (sklepy jezdzieckie), bryczesy z deca z pelnym lejem mozna dorwac na promocjach niedrogo, buty skorzane z dwoiny np pascuello to 135 zl (sklepy jezdzieckie), kaskow z deca nie znam ale slyszalam raczej slabe opinie. Warto kupic jakis z regulacja i duza iloscia wywietrznikow i nie dac sie uwiesc klasycznemu wygladowi kaskow "zamszowych" ktore maja jeden maly wywietrzniczek z przodu. Mozna sie w takich ugotowac. Sensowny kask z wywietrznikami i regulacja mozna dostac od ok. 250-300 zl. Rekawiczki koniecznie bo nic tak nie przeszkadza w jezdzie i zyciu jak obtarcia od wodzy np. w zgieciach palcow, w dodatku ruchome miejsce i slabo sie goi.
A dziewczyne dopingowac i zaproponowac jakies cwiczenia w domu np na pilce gimnastycznej, joge czy cos w tym stylu. Zeby sie rozruszala, porozluzniala i porozciagala troche 😉
Jesli w stajni jest taka mozliwosc to zapiszcie sie na jedne zajecia z podstaw woltyzerki. Na koniu bez siodla, z pasem ktorego mozna sie przytrzymac, latwiej bedzie sie wczuc w konski rytm (mozna poprosic instruktora o troche klusa na lonzy a moze nawet zagalopowanie) a cwiczenia pomoga nabrac pewnosci siebie na grzbiecie plus to bardzo fajna zabawa 😉 Powodzenia i trzymam kciuki zeby dziewczyna sie nie rozmyslila, czasem w jezdziectwie jest trudno i pod gorke ale warto
Wichurkowa   Never say never...
07 czerwca 2016 18:59
A ja mam takie pytanie ,nad którym się zastanawiam zawsze w drodze do pracy :-D
Jak to jest podczas wypadku np.samochodowego,gdy osoba jest odwieziona do szpitala i w aucie zostaje jej cała torebka/dokumenty/portfel itp. Ktoś to zabezpieczą czy ginie to nie wiadomo gdzie  🤔
Mój chłopak czaił się na sztyblety z Deca, właśnie te za ok 100zł. Były brązowe a on ma brązowe bryczesy i sztylpy, do tego siodło mamy brązowe więc chciał przed "zawodami" kupić, żeby ładnie wyglądać i... no nie dało rady. Podobno były tak niewygodne, że odpuściliśmy. Jeździ w czarnych i nie wygląda tak pięknie ale przynajmniej mu wygodnie 🤣 Poza tym cała reszta sprzętu z Deca służy nam dzielnie.
Miałam sztyblety z Deca jeżdziłam 2- 3 lata i saobie bardzo chwalę 🙂 Ale wiadomo nie każdemu pasują.
Wichurkowa policja zabezpiecza samochód i rzeczy poszkodowanych. Przynajmniej powinna.
Ja się nie wstydzę, ale naprawdę nie wiem, a w internetach - o zgrozo - nic nie ma.
Gdzie kupić fajne ręczniki plażowe?
Hiacynta, haha w deca :P
w Jysk czy tam Yjsk nie wiem jak to się piszę 😁 Pepco.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
07 czerwca 2016 21:14
Jak dla mnie podkolanówki sa tylko po to żeby bryczesy się nie odpinały i nie podciągały do góry. 😉
A kamizelka bez względu na wiek chroni i może być wygodna. Niektórym widzę nieśmiertelność się włączyła, że tylko dzieci należy chronić.
W poniedzialek lece do Polski. I tak sobie pomyslalam, ze moze ktos jest zainteresowany fantami z argentyny, mekki yerba mate? Moge przywiezc i wyslac z Polski  😉 lece z praktycznie pusta walizka wiec moge cos zabrac ze soba  😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
07 czerwca 2016 21:23
buyaka, pakuj tykwy, ale te prawdziwe, żadnej porcelany !
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
07 czerwca 2016 22:11
Można kupić sobie na upartego żółwika, tylko chroniącego kręgosłup. nie krępuje ruchów, nie zapaca, a chroni.
Pytanie do osób robiących pełen makijaż na co dzień: czy on nie topi się w największe upały? Nie pytam złośliwie, po prostu sama nakładam jedynie korektor i puder (nie licząc oczu i ust) i szczerze nie wiem jak to w lato wygląda :kwiatek:. A czasami jak patrzę na te dziewczyny (grubo) malowane to się zastanawiam, czy w tym nie jest gorąco czy coś  😁
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
08 czerwca 2016 05:44
Dramuta12, naklada sie tez baze, matuje makijaz. Wszystko zalezy od rodzaju cery, od kosmetykow jakich używasz.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
08 czerwca 2016 14:49
buyaka, ja bym bardzo bardzo bardzo chętnie przygarnęła małą tykwę. taką malutką. moja jest duża i mi to trochę przeszkadza. taką najprostszą 🙂  :kwiatek:
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
08 czerwca 2016 17:45
Jeśli ktoś z Polski chce mi przelać pieniądze na konto za pośrednictwem PayPal'a- czy potrzebuje czegoś oprócz mojego maila?
Livia   ...z innego świata
08 czerwca 2016 18:00
CzarownicaSa, o ile wiem, to nie, mail wystarczy - ale ta osoba będzie musiała opłacić prowizję dla Paypala (przy opcji znajomi i rodzina) 🙂
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
08 czerwca 2016 18:01
A ile taka prowizja wynosi? :kwiatek:
Livia   ...z innego świata
08 czerwca 2016 18:08
CzarownicaSa, to chyba jakiś procent tego, co wysyłasz - jak ostatnio wysyłałam 50 Euro, to wzięło mi 1,28 Euro opłaty.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
09 czerwca 2016 08:11
Dziękuję! :kwiatek:


Czy istnieje jakiś angielski odpowiednik idiomu "Człowiek człowiekowi wilkiem"?
Dog eat dog 😉
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
09 czerwca 2016 08:15
Dziękuję! :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się