jaki bank?

cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
14 lutego 2017 09:10
Idea bank, ma ktos tam konto? Konkretnie myślę o darmowym koncie na moje zaskórniaki -"konto idealne"   https://www.ideabank.pl/konto-idealne 
BZWBK wkurzył mnie ponownie i czara się przelała. Za zmianę w oddziale nr telefonu do przelewów chcą 25 zł. Mogę zrobić to konsultantem przez internet za 0 zł, ale  do tego potrzebna jest kamerka, a takiej nie posiadam przy moim kompie ech i heh
Z powodu fuzji BPH, zostałam 'wcielona' do aliora. NIE polecam. Nigdy nie wyrażałam zgody na wykorzystanie nr telefonu dla celów marketingowych, a przez ponad tydzień miałam masę nieodebranych połączeń od aliora. Parokrotnie próbowałam odebrać i powiedzieć co o tym sądzę, to albo numer się od razu rozłączał, albo był sygnał oczekiwania na połączenie.  😤
Napisałam do nich maila, to chcieli żebym przez infolinię spróbowała się skontaktować i zastrzec numer. Z jakiej paki skoro nie wyrażałam zgody?! Po kolejnym moim mailu, gdzie jasno określiłam co o tym sądzę, w końcu łaskawie wycofali moją rzekomo istniejącą zgodę.
Pursat   Абсолют чистой крови
30 maja 2017 13:49
Szybkie pytanko: ma ktoś konto w mBanku i robił przelewy do Rosji? Ewentualnie jak/gdzie zrobić taki przelew, żeby zminimalizować koszty? Chodzi mi o przelanie kwoty w wysokości 25 euro.
Pytanko. Jaki bank polecacie na spłatę zobowiązań z innego banku? (karta kredytowa z mBanku)  :kwiatek:
Rodzinka pyta, a ja kompletnie wypadłam z obiegu jeśli chodzi o propozycje banków.
majek   zwykle sobie żartuję
14 lipca 2017 09:57
Ja tez sie wepchne z pytaniem,
Jak najlepiej zrobic transfer pieniedzy z PL do UK, legalnie, na wklad wlasny do kredytu?
O super, że się temat pojawił.

Potrzeba mi założyć konto walutowe w euro, które jednocześnie będzie kontem firmowym. Jaki bank możecie mi polecić?
Konto osobiste mam w mbanku i oczywiście wydzwaniali już do mnie w sprawie konta firmowego, ale...

okazuje się, że podobno NIE MOGĘ sobie wypłacić euro w oddziale banku  🤔wirek: Mówię miłej pani, że na to konto będą wpływy wyłącznie w euro (nie w dongach wietnamskich!) i nie chce tracić na przewalutowaniach i ich złodziejskim kursie. Poza tym mogę potrzebować najzwyczajniej w świecie euro. I wolę wypłacić euro. A pani: nie da się.

Czy ktoś mi może podać jakiś sensowny bank? Konto firmowe + euro  🙂
Meise,sprawdź BZ WBK
ok, dzięki 🙂

Priorytet to dla mnie możliwość wypłaty euro 🙂

Wolałabym mieć wszystko w jednym banku, no ale skoro: "niedasie"...
Meise, a NestBank? Wydawało mi się, że tam jest taka opcja.
Nie polecam BZ WBK, lakonicznie, więcej na pw mogę napisać 😉
epk, dzięki, też zadzwonię 🙂
amnestria, poproszę o PW 🙂
Ze względu na walutowe założyłem konto w NestBanki, okazało się, że nie mogę wpłacić na na nie gotówki, w kasie nie przyjmują euro.
Wlasnie zaliczylam taka dawke absurdu ze mi rece z gaciami opadly. NIE polecam M-Banku.
sanna, pozostaje mi tylko dołączyć do tego co napisałaś. W zeszłym miesiącu mBank zostawił mnie gdzieś tam hen w Europie i z niedziałającymi kartami.Infolinia na zasadzie "nie mamy pani płaszcza i co nam pani zrobi". Zero empatii, "nie musimy się pani tłumaczyć". Dobrze, że mam służbowe karty.

Fuck up banku ewidentny, ale nie odkręcą sytuacji bo muszą dostać moją reklamację na piśmie z oryginalnym podpisem (znaczy pocztą). Po 15 latach bycia klientem pękłam i zamykam rachunki.
Dance Girl, ja w poniedziałek lecę do Polski i też zamykam konto, osobiście i z hukiem. Przez telefon mi się nie udało więc  ostrzę sobie pazurki na rozmówe z nimi w oddziale.
Btw pracuje w finansach i z bankiem, Irlandzkim AIB rozmawiam regularnie (i zawsze o mniejszych czy większych problemach)  i nigdy przenigdy nie miałam uczucia że gadam z chamskim głąbem, tak jak to przed chwilą miało miejsce w rozmowie z lalunia z m-banku.
sanna, ja też pracuję w finansach w dodatku u dużego klienta tego banku. Niestety aktualnie na ten bank nie działa nawet głosowanie nogami.

U mnie urząd skarbowy zrobił błąd w księgowaniu i nie widząc podatku zajął mi rachunek. Ok, błąd urzędu, bank musi realizować zajęcie. Ale zamiast pociągnąć mi złotówki z konta złotówkowego, ściągnęli mi walutę ze wszystkich kont walutowych po złodziejskich kursach, a następnie pociągnęli po kawałku z każdego konta złotówkowego - z każdego konta potrącając 30 zł za czynności. W efekcie tego działania, bank zamiast potrącić mi 30 zl za czynności zarobił ok 800 zł na różnicach kursowych i ściąganiu z kont po kawałku (5 kont x 30 zł = 150 zł). To że ściągnęli mi kasę z kont wspólnych z mężem a ja mam rozdzielność majątkową o czym bank wie, jest już w zasadzie pomijalne.

W takiej sytuacji "bank nie musi się tłumaczyć klientowi ze swoich działań"  😲 😲 😲

Po 10 dniach dostałam zwrot kasy z urzędu skarbowego. Oczywiście w złotówkach. Mogę sobie odkupić Euro i Dolary po 30 groszy drożej i pocałować bank w d...pę.
Dance Girl, nawet nie wiem jak to skomentować  😲  😲 bandyctwo to chyba najdelikatniejsze określenie. Zrobisz z tym coś? Mam na myśli skargę wysłana w Twoim imieniu przez prawnika z naprawdę ostrymi kłami? Czy też na banki w pl nic nie działa, prawo włączając? Bo taka opcja jest bardzo możliwa..
sanna, najlepszą opcją w takim wypadku jest napisanie reklamacji do banku z kopią do UOKiK i KNF (Komisja Nadzoru Finansowego) wskazując na wykorzystanie pozycji monopolistycznej banku w stosunku do klienta i podejrzenie złamania prawa bankowego. W takich wypadkach obydwie te instytucje zwracają się do banku o wyjaśnienia, więc jak bank dostanie takie pismo i wie, że ma fuck up to załatwia reklamację zanim KNF i UOKiK do niego napiszą.

Jak napiszesz do mBanku zwykłą reklamację, to najczęściej Ci odrzucą.

Przygotuj się na to, że w oddziale też możesz mieć szopkę. Mnie 10 lat temu agent mBanku namówił na przeniesienie linii kredytowej z innego banku. Miało być bez formalności tylko na podstawie wyciągu od konkurencji za 6 miesięcy. Ku mojemu zdziwieniu nie tylko przez 2 tygodnie zadawali mi mnóstwo pytań, ale przyznali mi linię o kilkaset złotych mniejszą niż miałam u konkurencji. Wtedy się w oddziale zagotowałam. Pani za to spokojnie odparła, że nie rozumie mojego zdenerwowania, bo zarabiam tyle pieniędzy, że te kilkaset złotych nie powinno mi zrobić różnicy. Serio. A najgorsze, że w tym banku jest taka struktura i procedury, że nie masz się nawet komu poskarżyć. mBank jest absolutnym ulubieńcem UOKiKU. Wtedy linii kredytowej nie przeniosłam, ale sprawa jakoś przyschła w mojej głowie.

Ja oczywiście reklamację napiszę, ale na poniedziałek już jestem umówiona u konkurencji na zakładanie kont. Najgorsze, że na to wszystko muszę poświęcić czas...
Dance Girl, właśnie o to mi chodziło, bo reklamacja rozalonego klienta to jest coś czego pewnie nawet nie czytają przed wyrzucenie do kosza pełnego takich skarg.
Zastanawiam się ilu ludzi krew zalała na ich poczynania i niewiele mogli zdziałać bo nie wiedzieli jak mają się za to zabrać  🙁
Ja m-bank trzymałam tylko z lenistwa i zaniedbania  🤔 ale teraz,  po tym co usłyszałam przez słuchawkę telefonu i  przeczytałam w Twoich postach, to im szybciej mi zamkna rachunek tym mniej uwag pod swoim adresem uda im się usłyszeć  😤
Do kogo się przenosisz?
Przenoszę się do ING, bo potrzebuję konto do działalności, leasing, prywatne konta walutowe z kartą wielowalutową (EUR, GBP i Dolary i franki szwajcarskie) oraz możliwość kupna waluty na platformie walutowej. No i potrzebuję jeszcze na konto logować się z telefonu i w PL używam blika, bo często noszę tylko telefon i nie płacę kartą tylko blikiem. Dla wielu banków w PL to za duże wymagania. ING twierdzi, że da radę. Zobaczymy.
Dziękuję, będę mieć ten bank na uwadze w razie czego  :kwiatek:
Rozglądam się za jakaś korzystna lokata lub kontem oszczędnościowym. Jakibank polecacie? Z tego co widze oprocentowanie wszędzie jednakowo niskie :/
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
08 lutego 2018 10:05
IdeaBank ma najwyższe oprocentowanie na lokacie krótkoterminowej dla nowych klientów, ale lokata tylko do 10 tys.
IdeaBank ma najwyższe oprocentowanie na lokacie krótkoterminowej dla nowych klientów, ale lokata tylko do 10 tys.


Znaczy zbiera na kredyty dla małych i średnich przedsiębiorstw (to jest grupa na w miarę dużym ryzyku).
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
08 lutego 2018 10:39
Wiesz co, wydaje mi się, że oni raczej żerują na niewiedzy ludzi - ta lokata jest później automatycznie odnawiana już na znacznie niższym oprocentowaniu, no i trzeba zostać klientem banku. Duża liczba ludzi zakłada te lokaty i później już tak trzyma pieniądze, mimo że odnawianie lokaty jest niekorzystne. Ale żeby zmienić sposób zakończenia lokaty trzeba do nich zadzwonić, nie ma takiej możliwości on-line, co ani nie jest proste i intuicyjne, ani nie jest nigdzie opisane.  😉 Niemniej jednak % dobry i robią to od lat bez potknięć, więc wydaje mi się, że można w to inwestować bez dużego ryzyka.
Ja mam konto oszcędnościowe w BGŻOptima
Ja mam w alior i WBK. Teraz oprocentowanie wszędzie jest słabe.
Wpadam z pytaniem.
Potrzebuję założyć konto mojej chrzesnicy (ale formalnie na mnie). Szukam konta, przy którym nie będzie wysokich opłat miesięcznych za prowadzenie konta (do 10 zł będzie ok), nie będą wymagane stałe  miesięczne wpływy i regularne transakcje. Nie potrzebuję też karty do konta.
Macie coś do polecenia?
Moon   #kulistyzajebisty
24 kwietnia 2018 08:02
Libella, mBank?
Ja też polecam mbank, praktycznie zero opłat i dość przyjemne w obsłudze.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się